Позакласний захід «Школа юних пішоходів»

Про матеріал

Розробка позакласного заходу «Школа юних пішоходів» містить матеріал для закріплення знань, вмінь, навичок, сформованих на уроках курсу "Основи здоров'я", щодо збереження життя і здоров'я здобувачів освіти. Мета заходу виховувати культуру безпечної поведінки на дорозі.

Перегляд файлу

 Тема:  «Школа юних пішоходів»

 Мета:  Закріпити знання, вміння, навички, сформовані пере­конання, щодо  збереження життя і здоров'я. Дати дітям знання про те, де і як потрібно переходи­ти вулицю, ознайомити зі спеціальними знаками-показниками пішохідних переходів, з острівками безпеки. Виховувати культуру безпечної поведінки на дорозі.

 

Обладнання: Таблиці різних видів пішо­хідних переходів, "Острівок безпеки", картинки автотранспорту, сигнали світлофору.

 

Хід заняття

Під музику виходять дівчата

  1. Ми, учні Голопристанської спеціалізованої школи,

Правила дорожнього руху вивчаємо,

 

  1. З дитинства про безпеку дбаємо

І вас до цього закликаємо.

 

  1. Поради автоінспектора  прийміть,

В життя з собою пронесіть!

 

(Звучить музика. Виходить хлопчик «автоінспектор» )

- Приготуйтеся й будьте уважні.

Дружно всі скажіть мені,

На дорозі можна гратися чи ні?

Діти. Ні

-Поллється музика й пісні.

При дорозі можна гратися чи ні?

Діти. Ні

-  Б'є у ворота м'яч хлопчак.

У дворі гратися можна?

Діти. Так.

- Можна на дорозі, ви скажіть мені,

Мчатися щодуху на велосипеді?

Діти. Ні

- Як тобі вже чотирнадцять

І ти уже мастак, по дорозі можна їхати?

Діти. Так.

- А щоб ви ніколи не були сумні,

Правила порушувати можна?

Діти. Ні!

 

( Виходять діти виконують танок пішоходів)

Незалежно від погоди,

Ми з тобою пішоходи.

 

А тому нам у дорозі

Знаки будуть в допомозі.

 

Різних знаків є багато

Обереги, застороги.

 

Малюкам потрібно знати

Мудру азбуку дороги!

 

(Діти співають на мотив дитячої пісеньки «Виглянуло сонечко»)

І куплет

Виглянуло сонечко, сяє з висоти,

День прийдешній з радістю стрінем я і ти.

І дорога дальня, мов струна дзвенить,

Всі дорожні правила треба нам учить. (Двічі)

ІІ куплет

Якщо хтось порушив їх, - треба зупинить,

Їм дорожні правила треба пояснить.

І в свою щасливу ти знов зорю повір,

Щоб дружить з дорогою,

Йди до нас сюди! (Двічі)

 

(Парад «Дорожніх  знаків»  для пішоходів.  Діти крокують, тримаючи в руках дорожні знаки, утворюють коло і по черзі промовляють вірші)

Треба знати всім як слід

«Пішохідний перехід».

Тут малесенька людина

Попереджує машини:

Зачекайте, не спішіть,

Пішохода пропустіть.

Знак велику силу має -

Він машину зупиняє.

 

А я зебра не проста:

Без копит і без хвоста,

Лиш біленькі смужки маю.

Я лежу, а не гуляю.

Хочеш перейти дорогу?-

Я прийду на допомогу.

 

А якщо відсутній знак?

Треба нам зробити так:

При дорозі зупинитись

І наліво подивитись.

Бачиш: транспорту немає -

До середини рушаємо.

Є тут лінія чудова,

Незвичайна, розділова.

Знов на ній ти зупинись

І направо подивись.

 

Там, де вулиця широка

І машини в три потоки,

Відшукає пішохід

Знак «Підземний перехід».

Вниз по сходинках спустився,

Під землею опинився,

Коридором перейшов.

Пішохід веселий, радий -

Шумна вулиця позаду.

 

Біла лінія чудова,

Незвичайна, розділова -

На дорозі господиня,

Бо лежить посередині.

Всі машини поважають

І її не зачіпають.

Об’єднавшись в два потоки,

Їдуть в протилежні боки.

Всі машини пропусти –

Після цього можеш йти.

 

На дорозі острівок –

Мов смугастий килимок.

Він велике право має –

Пішохода захищає.

Можна тут перепочити,

Всі машини пропустити.

А коли дорога вільна,-

Можна далі йти спокійно.

 

(Звучить музика. Виходить хлопчик «автоінспектор» )

На дорозі так правил багато,
Їх дотримуйся, друже, завжди!
Якщо будеш ти їх шанувати,
То й не трапиться лиха-біди!

(Під музику виходять діти, тримаючи у руках картинки різних видів транспорту)

Таку ось, малята, ми дамо вам пораду:
Тролейбус, автобус обходимо ззаду.

 

Бо мчаться машини потоком стрімким,
То ж будь на дорозі ти дуже уважним !

 

Якщо ж ти трамвай захотів обійти,
То спереду нього повинен пройти.

 

По реях ідеш – ротика  не роззявляй –
Бо їхати може назустріч трамвай.

Якщо ідеш по тротуару

Чи гуляєш по бульвару,

Ти  завжди тримайся справа –

Це одне з важливих правил.

Хто це правило не знає,

Іншим людям заважає.

 

(Звучить музика. Виходить хлопчик «автоінспектор» )

На одній нозі стоїть,
На дорогу він глядить.
Кольорові очі має,
Людям всім допомагає:
Пішоходам й водіям,
Що ж потрібно знати вам?

( Три дівчинки танцюють, стають одна за одною, утворюючи світлофор)

Світло червоне – це небезпека,
Їде машина десь недалеко.
Стій, ані руш, підожди!
І на дорогу не йди!

 

Жовтий колір – зачекай,
Зміни будуть скоро:
Загориться іншим світлом
Око світлофора!

 

А зелений – можна йти,
Бо машин немає.
Молодець наш світлофор –
Всім допомагає!

 

(Співають пісню «Світлофорчик» слова та музика Оксани Сеньків)

І куплет

Що за диво стоїть на дорозі?

Воно світить на три кольори.

Мов яскраві великі очі,

Хто вони, ці вогні?
Приспів:
Світлофор, світлофор -
Помічник перехожим
Світлофор, світлофор –

Це наш друг подорожній!

ІІ куплет

На червонім нам треба стояти

І не рухатись – буде біда!

А на жовтім будем готуватись
І чекати сигналу «Пора»
ІІІ куплет

А коли загориться зелене,

Ми сміливо рушаймо вперед.
Переходьмо неспішно й безпечно –

Світлофор нас завжди береже!

 

(Звучить музика. Виходить хлопчик «автоінспектор» )

Ми побачили з тобою,

Як одною лиш рукою,

Тільки жезла він підняв –

Вантажівку вмить спиняв.

Що ж це за силач такий?

Це малята, …

 

 (Виходить постовий з жезлом,  імітує сигнали  регулювальника. Діти читають вірші)

Подивіться, постовий                                             

Став на нашій мостовій.                             

Швидко руку простягнув,

Паличкою враз махнув.

 

І за мить усе змінилось,

Всі машини зупинились.

Три ряди завмерли враз         

І чекають на наказ.

 

Люди ж - лиш звільнилась путь

Через вулицю ідуть.    

І стоїть на мостовій                   

Чародієм постовий.                        

Всі машини одному               

Підкоряються йому.

 

остовий проводить гру «Впізнай сигнал»)

 

- Я хочу вас запитати, чи всі ви знаєте сигнали моєї чарів­ної палички? Я буду наказувати, а ви будете піднімати кружечки того кольору, якому відповідає жест регулювальника.

Стоїть спиною або грудьми до пішоходів. ( червоний)

Стоїть спиною або грудьми до пішоходів, права рука піднята вгору. (жовтий)

Стоїть боком до пішоходів.( зелений)

- Молодці! Впорались з цим завданням. Ви справді знаєте всі сигнали регулювальника. Я за вас спокійний. Успіхів вам, мої любі пішоходи!

 (Виходить юний «автоінспектор» та інші учасники)

Любіть себе та інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу вибирайте,
Якщо бажаєте до старості дожить.

Щоб не спізнитись, ви не поспішайте,
Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.
А на дорозі рот не розкривайте,
Щоб і життя й здоров’я зберегти.

Бо їде транспорт, всюди перехожі,
Хто на роботу, хто з роботи йде,
Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,
А рух не припиняється ніде.

Летять машини,
Швидкість в них висока.
Миттєво транспорт цей не зупинить.
І хоч дорога, може, й не широка,
Та через неї, діти, не біжіть.

 

Дорогу виберіть до рідної вам школи,
Щоб світлою й безпечною була.
І навпростець теж не ходіть ніколи,
Собі та іншим не бажайте зла.
 

Список використаних джерел

 

1. В.І. Паронова. Мої улюблені вірші. – Тернопіль: «Підручники - посібники», 2001р.

2. Розкажіть онуку № 9 - 10, травень 2006р.

3. Розкажіть онуку № 1-2, січень 2002р.

4. Інтернет ресурси

 

1

 

docx
Додано
12 квітня 2020
Переглядів
749
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку