Поки ви ще невеличкі, виробляйте добрі звички.

Про матеріал
формувати мотивацію успіху та тренування волі: - уміння зосереджуватися на досягненні мети; - розвивати наполегливість та працьовитість. Навички раціонального харчування: - дотримання режиму харчування; - уміння складати харчовий раціон з урахуванням реальних можливостей, потреб та користі. Навички рухової активності: - виконання ранкової зарядки; - регулярні заняття фізичною культурою, рухові ігри, фізична праця. Санітарно-гігієнічні навички: - навички особистої гігієни; - уміння виконувати гігієнічні процедури (доглядати за шкірою, зубами, волоссям тощо). Режим праці та відпочинку: - уміння чергувати розумову та фізичну активність; - уміння знаходити час для регулярного харчування й повноцінного відпочинку. Визначення життєвих цілей та програм: - уміння визначати життєві цілі, керуючись своїми потребами, нахилами, здібностями; - уміння визначати пріоритети й раціонально використовувати час; - уміння планувати свою діяльність, враховуючи аналіз можливостей і обставин. Навички поведінки в умовах тиску, погроз, дискримінації: - уміння уникати небезпечних ситуацій і діяти при загрозі насилля; обстоювати свою позицію та відмовлятися від небажаних пропозицій, зокрема й пов’язаних із залученням до куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин;
Перегляд файлу

Позакласний захід для учнів 2 класів

Тема: Поки ви ще невеличкі, виробляйте добрі звички.

Мета: формувати мотивацію успіху та тренування волі:

- уміння зосереджуватися на досягненні мети;

- розвивати наполегливість та працьовитість.

Навички раціонального харчування: 

- дотримання режиму харчування;

- уміння складати харчовий раціон з урахуванням реальних можливостей, потреб та користі.

Навички рухової активності: 

- виконання ранкової зарядки;

- регулярні заняття фізичною культурою, рухові ігри, фізична праця.

Санітарно-гігієнічні навички: 

- навички особистої гігієни;

- уміння виконувати гігієнічні процедури (доглядати за шкірою, зубами, волоссям тощо).

Режим праці та відпочинку: 

- уміння чергувати розумову та фізичну активність;

- уміння знаходити час для регулярного харчування й повноцінного відпочинку.

Визначення життєвих цілей та програм: 

- уміння визначати життєві цілі, керуючись своїми потребами, нахилами, здібностями;

- уміння визначати пріоритети й раціонально використовувати час;

- уміння планувати свою діяльність, враховуючи аналіз можливостей і обставин.

Навички поведінки в умовах тиску, погроз, дискримінації: 

- уміння уникати небезпечних ситуацій і діяти при загрозі насилля; обстоювати свою позицію та відмовлятися від небажаних пропозицій, зокрема й пов’язаних із залученням до куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин;

Обладнання: комп’ютерне забезпечення, мультимедійний супровід.

Хід заходу

І. Організаційний момент

Поки ви ще невеличкі  -

Виробляйте добрі звички,

Щоб здоров’я зберегти

І щасливими рости.

ІІ Основна частина

Вступне слово вчителя

  • Життя – це найцінніше, що має людина. Як ранок розпочинає день, так дитинство розпочинає життя. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватись красою природи, радіти зустрічам з друзями, що рідні й близькі дарують нам  свою любов і турботу, що кожного дня ми дізнаємося щось нове про світ, який нас оточує. А для того, щоб усі плани здійснилися потрібно бути здоровим.
  • Український народ склав повчальні прислів’я  про здоров’я.

Розшифруйте їх.

Вправа «Криптограма» (Підказка: парні числа)

  • Без здоровому труда все нема здорово плода. (Здоровому все здорово.)
  • Де здоров’я труд, всьому – там голова щастя. (Здоров’я всьому – голова.)
  • Хто без дбає, здоров’я той нема і щастя має. (Без здоров’я нема щастя.)

Слово вчителя

  • Народна мудрість говорить, що здоров’я прибуває краплинами, а втрачається ріками. Ці краплини – це добрі звички, які ми у собі формуємо.

Є погані звички й гарні.

Хай погані йдуть від нас!

А хороші звички, славні,

Набувайте в добрий час!

  • Звички, які покращують здоров’я називають корисними. Звички, які шкодять здоров’ю – шкідливі.
  • Які ви знаєте корисні звички? (Чистити зуби, мити руки з милом, загартовуватися…)
  • Послухайте вірш Л. Лисенко «Про здоров’я». Які корисні звички в ньому згадуються?

Здоров’я — основа усього на світі,

Здоровими бути бажають всі діти,

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем.

І солодко спати з відкритим віконцем.

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо страви нам росту і сил додають.

  • Усі хороші звички, які ми згадаємо, подаруємо сонечку у формі промінчиків. Щоранку, пробудившись, поглянемо на нього й гайда до нових хороших справ.

Колобок (сучасна версія класичної казки) (укр.)

  • Поміркуте, як словосполученням можна замінити ряд тверджень: прокидатися в один і той самий час, виконувати ранкові процедури, вчасно приходити до школи… ? (Режим дня)

Перший промінчик – «Режим дня»

Гра-руханка «Кардіограма режиму дня»

  • Якщо ви погоджуєтесь із твердженням, то плескаєте у долоні над головою, якщо ваша відповідь «ні» - присідаєте.
  • Одразу прокидаюся та встаю з ліжка, коли мене будять.
  • Щодня виконую зарядку.
  • Завжди снідаю зранку.
  • Чищу зуби два рази: вранці та ввечері.
  • До школи приходжу своєчасно.
  • На уроках не відволікаюся, уважно слухаю вчителя.
  • На перервах бігаю, скачу.
  • Обідаю в один і той самий час.
  • Усі домашні завдання виконую вдома.
  • Замість комп’ютера обираю активний відпочинок.
  • Завжди вечеряю не пізніше 19.00.
  • Складаю портфель звечора.
  • Обов’язкова вечірня гігієна.
  • Лягаю спати о 21.00

Результат: чим менше у вас коливань у режимі дня, тим краще ви його дотримуєтесь.

Гра «10 правил дня»

  • Хто уважний і сумлінно виконує режимні моменти, той легко підбере потрібні слова.
  • Як прокинувся – вставай, ліні волі … (не давай).
  • Квіточку роса умила, а тебе умиє …(мило).
  • І дивись, не барись, в школу швидко, швидко … (мчись).
  • Але й тут не поспішай, подивись спочатку,

Чи нічого не забув, чи в портфелі все в … (порядку).

  • Не носи в кишені жуйки, крейди, яблука і булки,

Кнопки, цвяхи, сірники, а носи … (носовички).

  • В школі, в класі не брудни,

Сміття бачиш … (підніми).

  • Будь охайним завжди сам.

Уникай дірок і …(плям).

  • Вдома близьким не груби.

Менших захищай … (завжди).

  • А головне, завжди будьте активним у навчанні та відпочинку.

Другий промінчик «Активний відпочинок»

Виконайте фізкультхвилинку справжніх патріотів «Ми українці»

https://www.youtube.com/watch?v=jTWryZ8fDww

  • Гарно працювати і відпочивати можна там, де чисто.

Третій промінчик «Чистота запорука здоров’я»

  • Послухайте вірш, запам’ятайте, що є вашими найкращими друзями у підтриманні чистоти та здоров’я.

Декламування вірша

Щоб міцне здоров’я мати,

Треба дуже добре знати

Дітям правила прості

Та за змістом золоті.

        Щоб нічого не боліло

        Полюбити треба мило!

        Часто й чисто руки мити

        Та в охайному ходити.

Щоб здорові зуби мати.

Слід про них щоденно дбати,

Та твердого не кусати.

         Овочі та фрукти мити,

         Щоб ніколи не хворіти,

         Бо мікроби щохвилини

         Так і лізуть до людини.

Та й волосся причесати,

Щоб красивий вигляд мати.

А в кишені кожну днину –

Носову носи хустину!

         Щоб здоровим довго жити,

         Воду слід усім любити,

         Мило, пасту, гребінець –

         Будеш справжній молодець.

Наступний промінчик «Їжа – запорука здоров’я»

Масова гра «У ресторані»

Олю, Павлику, Оксану

Прошу я до ресторану.

Ще запрошую і вас –

Ресторан наш – супер-клас!

Кулінари тут привітні

І готують апетитні

Надзвичайно дивні страви

І мерщій за стіл сідайте

Та обід розпочинайте!

Ви, мабуть, так зголодніли,

Що, напевне, й вовка з’їли б!

Приготуйте рученята.

Бо настав вам час пограти:

Якщо плеснули щосили –

Значить ви цю страву з’їли!

Скільки можна вже чекати:

Голубці,

Пюре,

Котлетка,

Дерев’яна табуретка.

Борщ,

Сметана і пампушка,

Теплі валянки,

Подушка,

Ось гарячий бутерброд,

І великий бегемот,

Піца,

Смажені битки,

І зимові чобітки,

Помідори,

Огірочки,

Ложка,

Бублик,

Сорочки,

Чайник,

Печиво,

Горішки.

Два морозива,

Три книжки,

Торт,

Цукерки,

Шоколад,

Зошит,

Ручка, мармелад,

Апельсин,

Банан, зефір,

Парасолька,

Хижий звір,

Кава,

Плавлений сирок,

Мед, повидло,

Молоток.

Досхочу наїлись, дітки?

Припиняємо вже грати

І мені, офіціанту, треба «дякую» сказати!

  • Чи сподобалося вам у ресторані?
  • Правильне харчування запорука здоров’я. Запам’ятайте поради фахівця.

Поради дієтолога «Знай і вживай»

Їжа, яка дарує гарне самопочуття та радісні емоції, веселкова.

Таку їжу називають «їжею для розуму».

І не даремно. Фосфор, цинк, вітаміни групи В, А, D не дають гарному настрою втекти.

Тарілка з цим продуктом може замінити повноцінний обід або десерт.

Настрій після шматочка сиру буде в два рази кращим.

Вони такі яскраві і обов’язково дарують радість навіть своїм виглядом.

В апельсинах, мандаринах або бананах міститься чимало вітамінів.

Вони не лише піднімають настрій, а й дуже корисні для серцево-судинної системи.

Рятують від поганого настрою мигдаль і навіть звичайні грецькі горіхи.

Єдине, що вживати все це потрібно не більше ніж 30-50 г на день.

Сказати «ні» стомленості, кволості та поганому настрою допоможе куряче м'ясо, в якому є вітаміни, залізо, цинк, калій.

Заряджає бадьорістю на весь день склянка холодного молока на сніданок.

Медики встановили, що момент щастя після солодкого короткотривалий.

А цукор навпаки посилює депресію та хандру.

Робота в групах «Складіть веселкову тарілку»

  • Продукти повинні бути корисними для здоров’я.

Всяка їжа і пиття смачні й корисні, але треба знати час, місце і міру.

Г. Сковорода.

  • Наступний промінчик чомусь чорний-чорний. Прочитайте його назву «Шкідливі звички».
  • Як впливають на наш організм шкідливі звички? Що ви відносите до шкідливих звичок?

Вправа «Наслідки шкідливих звичок»

  • Якщо я довго сидітиму за комп’ютером, то … (зіпсую зір,…)
  • Якщо я запізно лягатиму спати, то …(вранці буду почуватися кволим)
  • Якщо я не провітрюю регулярно кімнату, то … (повітря в ній стане важким, у ньому з’являться шкідливі для здоров’я мікроби)
  • Якщо зловживати солодощами, то … (зіпсуються зуби)
  • Якщо я постійно вживатиму їжу швидкого приготування, то … (болітиме живіт)
  • Якщо я мало рухатимуся, не приділятиму увагу спорту й фізкультурі, то … (ростиму хворобливим)

 

  • Поміркуйте, що слід робити зі шкідливими звичками?

 

Поради Шапокляк та лікаря Айболитя (інсценізація)

Від світанку до зорі радять дітям лікарі.

Алкоголю не вживати, цигарок до рук не брати,

І не їсти блекоту, не курити наркоту.

Я ж вам, пані Шапокляк, раджу все робить не так!

Дам поради залюбки – все робити навпаки.

Це ж і весело, й цікаво, і для діток є забава.

Нащо вам здоровим бути? Треба зразу все забути!

І поради лікарів, й застереження батьків.

Та й не тільки вчителі вчать дітей на цій Землі!

Я умію теж навчити! Нащо вам здоровим жити?

Йдете в школу – закуріть і диміть, диміть, диміть!

Замість чаю пийте пиво і хворійте всі щасливо.

Як дитина занедужа, це чудово дуже-дуже!

Бо не треба в школу йти, можна в ліжечко лягти,

День і ніч у нім лежати і тихесенько зітхати.

Нащо сонце променисте, нащо вам повітря чисте?

Коли можна закурити, вік свій трохи вкоротити!

Ще у мене є порада, дітям я сказати рада.

Нащо вам здоров’я мати? Краще хворим полежати!

Бо ж не треба з дітьми гратись, ні гуляти, розважатись.

Ані в той футбол ганяти, м’яч в ворота забивати.

Їжте блекоту й дурман, в голові носіть туман.

Бо дурним приємно бути, можна геть усе забути.

І усім наперекір покурити йдіть у двір!

Там на вас давно чекають і дурман в руках тримають.

Ви спиталися у мами чи і я роблю так само?

Ні! Звичайно не роблю! Я себе завжди люблю.

Знайте, пані Шапокляк робить все завжди не так,

Як говорить вам робити, бо вона ще хоче жити!

Гарно жити й працювати та міцне здоров’я мати!

Лікар Айболить

Діти, раджу вам я залюбки все робити навпаки

І послухати батьків, лікарів і вчителів.

Правильно у світі жити і себе завжди любити.

Бо добро найбільше в світі – це здоров’я ваше, діти!

Щастячка шукать дарма, як здоров’ячка  нема.

Доки діточки малі, їх навчають вчителі,

Лікар дасть пораду й тато, добрих є людей багато

А найперше завжди мама діток вчить добру,

Щоб здоров’ю з юних літ й мудрі діти йшли у світ.

Але й є і Шапокляк, що підкаже щось не так.

Хтось таки з шляху зіб’ється, а вона над ним сміється.

Та, щоб вам спокійно жити, треба все, як слід робити.

Поки ви ще невеличкі, виробляйте добрі звички.

Щоб здоров’я зберегти  і щасливими рости.

  • Про які шкідливі звички згадувала Шапокляк?

Факти про куріння

  • На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей.
  • За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок.
  • Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі.
  • Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей.
  • Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2520000 тонн.

 

  • Тютюновий дим шкідливий як для здоров’я курців, так і тих хто перебуває поруч. Вдихання диму тими, хто не курить, називається пасивним курінням.

Вирішення ситуації

  • Як ви вчините, якщо поруч із вами на лавку в парку сяде чоловік із цигаркою?

«10 корисних порад» , щоб настрій був хороший

  • Уставайте якомога раніше.
  • Радійте тому, що у вас є, будьте вдячні всім  і всьому.
  • Харчуйтеся корисною їжею.
  • Ніколи не заздріть чужому життю.
  • Намагайтеся виконувати більше, ніж плануєте.
  • Жити потрібно сьогоднішнім днем, не потрібно чекати, що буде; треба насолоджуватися тим, що є тут і зараз.
  • Не можна жити минулим.
  • Залишайтеся завжди оптимістами.
  • Займайтеся улюбленими видами спорту.
  • Багато часу проводьте на свіжому повітрі.

Виконання пісні «Усмішка, неначе сонце»

https://www.youtube.com/watch?v=iFjypK2Osy0

ІІІ. Підсумок заходу

Гра «Бур’яни і квіти»

  • Розмежуйте корисні та шкідливі звички

 

 

Вправа «Розсипанка»

 

  • Відновіть прислів’я.
  • Здоров'я - скарб найдорожчий. 
  • Здоровому здоров'я йде, все на

як багатство. здоров'я більше варте,

  • - всьому Здоров'я голова. 
  • Корисні запорука життя звички – здорового.

Група 3-го року життя "СОНЕЧКО" - ДНЗ №35

 

1

 

docx
Додано
9 січня 2023
Переглядів
694
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку