Про матеріал
Це унікальна історія про українське буття в XX ст. ,з його суспільними та індивідуальними трагедіями й ледь помітними людськими радощами . Не даремно В .Лис використовує цитати із послання апостола Павла до коритян , які Яків прочитує наприкінці свого тяжкого життя : «І коли це тлінне одягнеться в нетління , а це смертне одягнеться в безсмертя , тоді збудиться написане слово : «Смерть поглинута перемогою .Де твоя ,смерте ,перемога ? Де твоя , смерте, жало ?»Здивувався і подумав , що не випадково на ці слова натрапив . Але ж далі були такі , котрі прочитав , трохи передихнувши : «Жало смерти – гріх , а сила гріха – закон .» Ця історія перевертає уявлення про сучасну українську прозу , й показує , що справжньою цінністю роману є автор, який уміє виповісти життя , надаючи йому біблійного відтінку .
З’ясувати роль полонізмів у мовно-поетичній картині світу Володимира Лиса є головною метою дослідження роману . Простежити за специфікою використання поліщуцького говору можна завдяки завданням :
1. Простежити можливості створення естетичної реальності за допомогою мови художнього твору , зокрема полонізмів .
2. Проаналізувати роман «Століття Якова » з точки зору зображення в ньому історії українського село , перепущеного через людську долю .
3. Вивчити використання у творі полонізми та з’ясувати їх роль у створенні мовно-поетичної картини світу В. Лиса .