7 порад, як ти можеш врятувати життя на Земл
Сортуй см ття – пластикова пляшка розкладається б льше 100 рок в, пол етиленова пл вка – 200 рок в, алюм н єва банка – близько 500 рок в, а скло – б льше 1000 рок в. В м стах можна в днайти баки, схож на кл тку, так зван контейнери для збору вторинної сировини (поглянь з в кна, можливо, ти їх просто не пом чав). Вони призначен для розд льного збору неорган чних в дход в – пластику, скла, паперу тощо. А ось орган ку можна кидати у звичайний см ттєвий бак поруч.
Намагайся не використовувати пол етиленов пакети. Купи соб к лька
паперових, тканинних ходи з ними до магазину.
Купуй еко-одяг з бавовни, льону, шовку тощо. Так реч не викликають алерг ї, дискомфорту та приємн
на дотик. Окр м цього, вони вироблен з натуральних тканин, що пот м розкладаються на звалищах у 10 раз в швидше, н ж синтетичн . І носити приємно, довк лля бережеш.
Використовуй енергозбер гальн лампи. Вони дорожч , проте їх треба м няти лише раз на дек лька рок в, на в дм ну в д звичайних ламп розжарювання. До того ж, так лампи економлять до 90% електроенерг ї, а отже витрати на її оплату.
Вирощуй к мнатн рослини. Жив рослини сприяють зб льшенню кисню та очищують пов тря у твоїй к мнат .
Здавай макулатуру. З бралося багато непотр бних журнал в чи використаних аркуш в паперу? В Україн працює достатньо пункт в збору макулатури, їх адреси легко знайти в Інтернет . Знай, що пап р можна в днести й школи, де регулярно приймають макулатуру нав ть проводять змагання м ж класами – хто здасть б льше.
. Економ воду. Запаси пр сної води на Земл становлять менше 3%, усе нше – солон океани засолен п дземн води.
– вимикай воду, коли чистиш зуби, адже за к лька хвилин з крану вит кає к лька л тр в невикористаної тобою води, загалом не включай сильний нап р;
– приймай душ, а не ванну – так ти зекономиш вдв ч б льше води;
– щоб помити велику к льк сть брудного посуду, набери воду в умивальник або велику посудину – економ воду.