Порівняння числа та значення числового виразу, складеного за малюнком. Порівняння двох числових виразів

Про матеріал
Порівняння числа та значення числового виразу, складеного за малюнком. Порівняння двох числових виразів
Перегляд файлу

Урок математики 1 клас

 

Тема:Порівняння числа та значення числового виразу, складеного за малюнком. Порівняння двох числових виразів

Мета: вчити розуміти та розрізнювати поняття «рівність», «нерівність»; вправляти у складанні і розв язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, увагу; виховувати інтерес до математики, уміння працювати в колективі.

Обладнання:  ноутбук, картки  з малюнками, завдання від діда Цифроїда, картки до ігор, кошик із морквою 

Тип уроку: урок-гра з елементами казки.

Хід уроку

І.Організаційна частина

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось — не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати —

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

І урок розпочинаймо!

ІІ.Оголошення теми і мети

-Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати значення числового виразу і число. Складати і розвязувати задач, збільшувати і зменшувати число на кілька одиниць, грати в цікаві математичні ігри. А щоб урок був ще цікавіший, я запросила до нас в гості наших казкових друзів разом з якими ми швидше й краще впораємося із завданнями

- А що ви хотіли б побачити на уроці, що очікуєте від уроку?(Відповіді дітей)

(Забігає Зайчик)

Зайчик: Допоможіть,допоможіть!

-Що трапилось?

Зайчик: Хитра лиска в дім зайшла,

Одурила, обхитрила,

І залишила ні з чим.

Що для вас я готував,

І хвостом своїм махала,

І сліди всі замела.

Любі діти, допоможіть,

Частування поверніть.

Лиска ця розумна дуже,

Додає все, віднімає,

І задачі всі рішає,

Коли зробим всі завдання

Частування поверне.

А вам залишила підказки,

Хто уважний добере.(віддає великий конверт вчителю)

-Ну що дітки допоможем зайчику?(вчитель відкриває конверт, щось читає)

Лисичка й справді хитра й розумна, ми повинні виконати  всі завдання, але спочатку їх треба знайти.

III АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Ці завдання принесли нам бджілки. (роздаю дітям) Вам треба знайти й порахувати всіх бджілок на малюнках, придивляйтесь уважно до кожної квіточки, щоб усіх бджілок порахувати, бо вони сховалися у квіточки.

-Скільки бджілок?(7)

Одна із  бджілок  приготувала  для вас завдання від діда Цифроїда(прикріплюю малюнок на дошці), ми з ним, сподіваюсь, швидко справимось,бо це тільки розминка

2. Математична  розминка ( завдання від діда Цифроїда  )

Жив - був дід-Цифроїд

Їв він цифри на обід

Ось поїв і наші з чаєм

а) Встав, яких не вистачає( добавляють, щоб був числовий ряд від 1 до 10)


1 2 3 5 6

9 8 6 5 4


6 7 8 10                                                                 6 4 3 2 1

б) Цифроїд  деякі цифри над’ їв. Відгадайте їх.

в) Продовжіть ряд

2,4,6…

1,3,5…

г) Назвіть сусідів чисел 5;7;10;4

д) Як називаються числа при додаванні?

е) Як називаються числа при відніманні?

є) З приклада на додавання складіть два приклади на віднімання

4 + 3 = 7                      6 + 3 = 9

Ми зробили вирази на додавання і віднімання, як, їх можна ще назвати?

 ( рівності)

Задача На клумбі зацвіли ромашки і волошки, як можна скласти букет з трьох квіток? (Роглядають варіанти)

3. Молодці, діти! Ще одна бджілка пропонує нам пограти в гру

 Гра «Так чи ні» ( якщо «так» - руки вгору, якщо « ні » - присісти.)

На руках 10 пальців

У 5 цуценят 10 хвостиків

Трикутник - це замкнена ламана що складається  з трьох ланок.

Промінь  не має ні початку, ні кінця.

Коло-  це замкнена крива.

Множина може складатися з одного елемента

Відрізок це частина прямої

При відніманні результат збільшується

Результат при додаванні – сума.

Молодці діти, добре справилися із завданнями від Лисички.А тепер послухай, Зайчику, як наші діти  вміють складати рівності та нерівності та  розв’язувати  задачі

ІV  Робота над задачами

1. Робота з підручником ст.115, впр. 1,

Скільки стрибків зробила зелена жабка, скільки коричнева? Хто більше? менше? Як запишемо вираз? 5>1+3

Хто має більше наліпок хлопчик чи дівчинка?

Яких цукерок менше чупа-чупсів чи шоколадних?

 Де більше повних тюбиків фарби? (діти записують вирази на дошці та в зошитах)

- З яких частин складається задача?

Задача 4, с. 116

Скільки лапок має комарик? А скільки кролик?

 Хто має більше лапок, хто менше?

 На скільки менше лапок у кролика? Якою дією це взнаємо? А на скільки менше лапок має курочка, ніж комарик? ( Діти складають вираз, називають відповідь, роблять висновок, коли нам треба щось порівняти, виконуємо дію віднімання)

Фізкультхвилинка.(руханка Раз, два, три)

https://www.youtube.com/watch?v=CqOr8xqBiK4

Вчитель. Із завданнями за підручником ви справились добре, так Зайчику? А ось ще цікаві задачі від дуже працьовитої білочки

Розв'яжемо таку задачу:

1. Матуся спекла на вечерю 9 тістечок, а кексів — на 3 менше. Скільки кексів спекла матуся? Чого мама спекла більше?  А відомо скільки кексів?  Кексів було менше чи більше? Яку дію виконуємо при порівнянні?(9-3=6)

2. У мене було 4 зошити в лінійку, а в клітинку — на 2 зошита більше. Скільки зошитів в клітинку було у мене?

 Міркуємо так: Якщо у лінійку було 4 зошити, а в клітинку на 2 зошити більше, то в клітинку було стільки ж, скільки і в лінійку, та ще 2. Отже, треба до числа 4 додати 2, буде 6.

Можна розв'язати задачу по-іншому: У клітинку зошитів було більше, ніж  4, а більше число знаходимо дією додавання. Нам треба збільшити число  4 ще на 2 одиниці, отже,  треба виконати дію додавання.  До числа 4 додати 2, отримаємо 6. Записуємо розв'язання задачі.

Розв'язання: 4+2=6  (з.)

Відповідь: У мене було 6 зошитів в клітинку.

Для наших працьовитих бджілок, які так люблять квіти, проведемо гру

Гра « Збери вінок» ( кругові приклади написані на пазлах, з яких збирається вінок) Діти активно разом збирають віночок, чіпляють на дошку.

8 – 2 = 6          9 – 1 = 8         4 + 5 = 9      7 +  1 = 8

6 – 2 = 4          8  – 3 = 5      5  + 2 = 7

Якщо вираз містить знак  =,  як його можна назвати? (рівність)

Робота в зошитах

  1. С. 7, завд.19. Поставити знак «більше», «менше», дорівнює» Як називаємо вирази, де ставимо знак «більше», «менше»? (нерівність)
  2. Ров’язати задачу.

        На ялинці висіло 8 шишок, а на сосні-6. Де менше шишок?. На скільки?

        (8-6=2)

  1. Вибрати потрібне число для кожного запису, щоб нерівності чи рівності були істинними.
  2. Гімнастика для очей (https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM)

Ну що, Зайчику, справляються діти із завданнями? (Стук у двері, заходить Лисичка, вітається, Зайчик віддає їй виконані завдання). Подивись, лиско, як наші діти знають математику.

Гра «Склади картинку»

( скласти з геометричних фігур картинку, порахувати кружечки, трикутники, квадрати різного кольору)

Підсумок уроку

Всі  запропоновані завдання  ми виконали.

Що для вас було нове на уроці? Чого навчилися? Чи справдилися ваші очікування від уроку?  А що було цікавим, незвичним?

Давайте  скажемо про це голосно в мікрофон, щоб почула лиска.

«Мікрофон»

( додавали,віднімали, розв’язували приклади, порівнювали числа, з геометричних фігур складали картинки…)

Ми завдання розв язали,

Додавали, віднімали,

Грались, думали, співали,

 тож лисичко повертай,

 частування віддавай!

(Лиска бере свій кошик)

Морквою всіх пригощу,

Щоб зростали ви  бадьорі,

 сильні, мужні і здорові!

( Лисичка і Зайчик всіх пригощають морквою)

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 квітня 2022
Переглядів
1317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку