Тема. Порівняння десяткових дробів.
Мета: вдосконалити вміння учнів розв'язувати задачі, що передбачають виконання порівняння десяткових дробів та перевірити засвоєння знань і вмінь у ході виконання тестових завдань.
Тип уроку: застосування знань і вмінь.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Правильність виконання домашніх вправ можна перевірити в ігровій формі: гра «Знайди помилку». На дошці записані розв'язання домашніх задач, в яких учитель свідомо припускається «типових» помилок. Учні виходять до дошки і виправляють помилки, коментуючи свої дії.
II. Застосування знань
Усні вправи
1) 3,205; 2) 3,0250; 3) 3,0025; 4) 3,2050; 5) 3,2005.
1) 1,18 і 1,2; 2) 1,6 і 1,495; 3) 42,004 і 41,005; 4) 10,361 і 10,35;
5) 1,444 і 1,2222; 6) 26,075 і 26,0761.
1) 5,8; 2) 26,75; 3) 35,459.
III. Удосконалення знань і вмінь
Оскільки дидактична мета уроку — показати учням, що, якими б не були два різних десяткових дроби, завжди можна знайти безліч десяткових дробів, що лежать між двома даними дробами. Усвідомленню цього факту саме присвячені завдання №№ 805 і 807 підручника.
Оскільки на попередньому уроці уроку було розв'язано додаткову задачу № 2 (якщо не було розв'язано, то бажано цей урок розпочати з цього завдання), логічним кроком буде розв'язування спочатку № 807, а потім 805.
Якщо залишиться час, то з метою кращої підготовки до самостійної роботи і попередження помилок, можна запропонувати учням додаткову задачу 1.
Задача 1. Знайдіть помилки і виправте їх:
1) 15,2 > 15,20; 2) 21,307 < 21,3070; 3) 8,911 > 8,191; 4) 0,45 < 0,4050;
5) 8,74 < 8,75; 6) 5,77 < 5,777; 7) 8,49 < 8,50; 8) 0,0005 > 0,005;
9) 4,20 > 4,02.
IV. Тестова робота
Варіант 1
1) 2,350; 2) 2; 3) 2,35; 4) 2,3.
1) 14,7 < 14,70; 2) 0,3040 > 0,34; 3) 1,45 > 1,43; 4) 6,307 < 6,037.
1) 0,404; 0,0404; 40,4; 0,4004; 4,404; 4,0404;
2) 40,4; 4,404; 4,0404; 0,404; 0,4004; 0,0404;
3) 0,4004; 4,0404; 0,0404; 40,4; 0,404; 4,404.
1) 3 і 4; 2) 4 і 5; 3) 4 і 8; 4) 3 і 8.
1) 0,4; 2) 0,20; 3) 0,21; 4) 0,32.
Варіант 2
1) 3,2; 2) 3,02; 3) 3; 4) 3,0200.
1) 3,405 < 3,4050; 2) 3,45 < 3,46; 3) 0,0004 > 0,004; 4) 4,44 < 4,444.
1) 20,201; 20,002; 2,313; 2,303; 2,222; 2,22;
2) 2,22; 2,222; 2,303; 2,313; 20,002; 20,201;
3) 2,222; 2,22; 2,13; 2,303; 20,002; 20,201.
1) 11 і 12; 2) 12 і 13; 3) 12 і 48; 4) 12 і 14.
1) 0,550; 2) 0,560; 3) 0,557; 4) 0.
V. Домашнє завдання
п. 28, №№ 806; 808, на повторення 814. Додаткова задача: Намалюйте координатний промінь, позначивши за одиничний відрізок довжину десяти клітинок. Відмітьте на промені точки: А (1); В (0,1); С (0,3); D (0,5); E (0,7), F (0,9); К (1,2).