УРОК 4
ТЕМА. Пошук інформації у мережі Інтернет. Критичне оцінювання інформації.
Мета:
навчальна: актуалізувати знання учнів про пошук інформації в інтернеті; навчити розрізняти поняття «факти» і «судження», правильно аналізувати та критично оцінювати інформацію, отриману з інтернету; розвивати логічне мислення
розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань;
виховна: виховувати інтерес до вивчення предметів, здобуття нових знань
Тип уроку:
засвоєння нових знань, формування вмінь
Обладнання та наочність:
комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:
браузер
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
перевірка готовності учнів до уроку.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Що таке пам’ять компютера?
Пам'ять комп'ютера — це пристрій для зберігання даних.
2. Назвіть відомі вам носії інформації.
Папір,CD/DVD диски,флеш накопичувачі,SSD диски,HDD диски(вінчестер)MicroSD,аудіо/відео касети,фотоплівка
3. Які види памяті існують?
Пам’ять поділяється на внутрішню та зовнішню.
До внутрішньої пам’яті належить оперативна пам’ять, у якій зберігаються дані в конкретний момент їх обробки.Зовнішня пам’ять призначена для тривалого зберігання даних.
Що таке носії повідомлень?
Носії повідомлень – це об'єкти, на яких повідомлення зберігаються.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель.
Як м вже знаємо існує різна інформація, яку ми отримуємо з Інтернету.
зрозуміла
актуальна
достовірна
цінна
повна
Що це за інформація, давайте розберемось.
Як інформація залежить від джерел інформація?
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації (презентація)
Які властивості інформації?
Актуальність -своєчасність отримання інформації
Цінність-корисність інформації для досягнення мети
Повнота- достатність інформації для прийняття рішення
Софізм(з грецької «виверт, вигадка, хитрість»). Міркування, яке здається правильним, але містить навмисну помилку. Софізми є логічні, арифметичні …
Всю інформацію, яку ми знаходимо в Інтернеті потрібно перевіряти. Кількість користувачів інтернету безперервно зростає. І кожний може розміщувати в ньому свої матеріали. Тому інтернет містить багато неперевіреної негативної та навіть шкідливої інформації. Отже потрібно вміти критично оцінювати інформацію, отриману з інтернету.
З’ясуй, які з висловлювань є фактами, а які — судженнями та заповни таблицю • 1 вересня — День Знань.
• Сьогодні холодна погода.
• У трикутника 3 сторони.
• День краще починати з зарядки.
• Київ – столиця України.
• Десна впадає в річку Дніпро.
• Усі люблять кашу.
4) Факт чи судження
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота за комп’ютером
1) Інструктаж учителя.
2) Знайомство з порадами для пошуку інформації в Інтернеті.
3) Пошук інформації в Інтернеті за вибором вчителя.
ПІДСУМОК УРОКУ
Бесіда
1.Що таке критичне оцінювання?
2.Чому слід перевіряти інформацію з інтернету?
3.Чим відрізняються факти від судження?
4.Як оцінити достовірність інформації, отриманої з інтернету?