Тема уроку: «Пошук відомостей у Інтернеті та їх оцінювання»
Цілі уроку:
Завдання уроку:
⮚ Засвоїти знання щодо:
- Пошук відомостей у мережі Інтернет;
- Програмні засоби для пошуку;
⮚ Сформувати вміння (навички):
− Знаходити відомості, копіювати , зберігати;
− Вибирати необхідну інформацію;
− Використовувати пошукові системи.
⮚ Розвинути установки до:
− Створення текстового документу;
Демонструвати результати пошуку вчителю.
Очікувані навчальні результати:
⮚ знання:
- розпізнає небезпечні сайти, посилання;
- дотримується правил безпеки у мережі Інтернет.
⮚ вміння:
− знаходить та копіює необхідні відомості;
− вибирає та оформлює текстовий документ;
− демонструє результати пошуку вчителю;
⮚ установки до:
- створення текстового документа;
демонстрація результату пошуку.
Розумові операції: (аналіз, конкретизація , порівняння, синтез, узагальнення, оцінювання).
Демонстраційний матеріал: текстовий документ Word.
Роздатковий матеріал: пам’ятки, картки/
Технічне забезпечення уроку: • комп'ютери, підручники, інструктивні картки, картки із завданнями.
Оформлення дошки (малюнок, картки із завданнями).
Хід уроку:
№ |
Етап уроку |
Мета етапу |
Можливі методи, прийоми/Навчальні дії |
1 |
Самовизначення до діяльності (мотивація).2-4 хв. |
Дидактичні: включення в навчальну діяльність на особистісно значущому рівні; визначення змістової області матеріалу. Психологічні: забезпечення психологічного настрою на роботу
|
Пролунав для вас дзвінок,
Вправа «Настрій» Любі друзі. З яким настроєм ви сьогодні прийшли на урок? Сподіваюся у кого добрий, таким і залишиться. А у кого не дуже – покращиться. Показати за допомогою міміки, як на смайлику, свій настрій. + |
2 |
Актуалізація знань і виконання пробної навчальної дії/ 5-7 хв |
Дидактичні: готовність мислення й усвідомлення потреби до оволодіння новим знанням чи способом дії Психологічні: створення ситуації утруднення під час виконання завдання
|
Завдання: Вправа онлайн:
|
3 |
Локалізація (ідентифікація) утруднення (виявлення місця й причини утруднення в діяльності) 5- 6хв. |
Дидактичні: виявлення місця (де?) і причини (чому?) утруднення. Психологічні: створення умов для аналізу учнями повноти своїх знань
|
- Як часто ви користуєтеся пошуком відомостей? - Для чого? |
4 |
Побудова проекту виходу з утруднення («відкриття» дітьми нового знання) 10-12 хв. |
Дидактичні: формулювання мети й теми уроку; побудова дітьми нового способу дій і формування навичок до його застосування; підбір варіанту виходу з утруднення (побудова еталону, читання або самостійне формулювання правила, алгоритму). Психологічні: активізація розумової діяльності
|
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ На сьогоднішній день часто доводиться шукати відомості у мережі Інтернет для виконання домашнього завдання. Різноманітної інформації достатньо багато. Сьогодні на уроці ми закріпимо знання по пошуку та зберігання даних . Тема уроку «Пошук відомостей у Інтернеті та їх оцінювання». Пояснення вчителем практичного завдання. Сьогодні будемо використовувати пошукові системи. Пошукова система — це сайт, який дає змогу відшукати потрібний інформаційний ресурс у веб-просторі за темами (спорт, книги, нові фільми, музика, погода тощо) або ключовими словами. Наприклад: Google (google.ua) Мета (meta.ua)
Використовуючи ключові слова, отримаємо список сайтів з потрібною інформацією. Пам’ятаємо про алгоритм пошуку:
Алгоритм організації пошуку
Або використовуємо голосовий пошук — додаткова програма, що встановлюється в браузер Google Chrome.
Але треба пам’ятати про небезпеку у мережі Інтерне. Є певні правила Інтернет-безпеки:
|
5 |
Реалізація побудованого проекту виходу з утруднення та вирішення вихідного завдання 5 – 8 хв. |
Дидактичні: Пошук нового способу дій. Психологічні: формування умінь аналізувати ситуацію й проєктувати правила, алгоритми, способи дій та представляти їх в узагальненому вигляді
|
Практична робота № 2 Завдання 1 Запустити браузер Google Chrome. Знайти і Інтернеті відповіді на такі запитання. 1.Хто в Україні розробив перший комп’ютер ? 2.Коли відзначається День інформатики в Україні? 3.Кого називають першою українською жінкою програмістом?
Знайти та зберегти у документі WORD .
Завдання2. Запустити браузер Google Chrome. Знайти зображення за ключовими словами « Прапор України» Зберегти зображення яке Вам сподобалось на робочий стіл у папці з вашим ім’ям. Знайти та зберегти у документі WORD слова гімну України. Результат виконання продемонструвати вчителю. |
6 |
Самостійна робота з самоперевіркою за зразком/еталоном 3 -4 хв. |
Дидактичні: інтеріорізація нового способу дій; організація самостійного виконання завдання; індивідуальна рефлексія досягнення мети. Психологічні: розвиток уваги, уміння критично оцінювати свою роботу |
Виконуємо вправу онлайн:
|
7. |
Включення в систему знань і повторення 5-6хв. |
Дидактичні: включення використання нового способу дій в систему знань під час виконання творчого завдання, повторення і закріплення раніше вивченого Психологічні: формування здатності працювати в групах |
Гра «Запитай сусіда» Працюємо в парах. Повторення основних визначень: браузер, пошукова система, сайт, веб- сторінка. |
8 |
Рефлексія діяльності (підсумок уроку1-2хв. |
идактичні: організація самооцінки результатів діяльності, усвідомлення нового методу, меж застосування нового знання, ступеня досягнення цілей уроку. Психологічні: формування здатності до самооцінювання |
Прийом «Незакінчене речення» Закінчіть речення: «Сьогодні я дізнався про…» Закінчіть речення: «Сьогодні мені сподобалося…» Закінчіть речення: «Сьогодні дізнався…»
|