Кілька простих у використанні, але надзвичайно дієвих інтернет-ресурсів, які додадуть навчанню інтерактивності.

Дієвість інтерактивних засобів навчання вже давно доведена. Адже коли дитина не просто вчить теорію, а може побачити захопливі можливості застосування своїх знань, уроки перетворюються на яскраву мандрівку. І саме завдяки ресурсам інтернету, таку подорож може здійснити будь-який клас! Тож редакція журналу «На Урок» пропонує 3 зручні та зрозумілі, але надзвичайно ефективні онлайн-ресурси, які додадуть інтерактивності вашим урокам.

Ptable

Ptable – корисний та простий у застосуванні інтернет-ресурс, який допоможе успішно працювати з Періодичною системою хімічних елементів. Він перетворює традиційну таблицю Менделєєва на інтерактивний механізм для вивчення хімії.

Сервіс має безліч переваг, серед яких:

 • Можливість обрати для роботи українську мову.
 • Зрозумілий інтерфейс, що робить використання ресурсу максимально простим.  
 • Компактний вигляд Ptable (у разі потреби можна увімкнути її розширену версію).
 • Синхронізація таблиці з Вікіпедією, що допоможе швидко поповнити теоретичні знання.
 • Можливість візуально сприймати та засвоювати значні обсяги важливої інформації.
 • Відсутність обов’язкової реєстрації. 

Таблиця дуже інформативна і пропонує широкий спектр можливостей. Наприклад, обравши «Властивості» елементів, ви побачите велику інтерактивну сітку різноманітних характеристик як окремого хімічного елемента, так і всієї таблиці. Тобто, працюючи з Ptable, можна швидко сформувати уявлення про функціонування хімічних елементів у природі, їхні взаємозв’язок та відмінності. Робота з опцією «Орбіталь» допоможе побачити всі можливі варіанту руху електронів навколо атомів конкретного хімічного елемента. Не менш цікавими та корисними опціями ресурсу є «Ізотопи» та «Сполуки». Крім того, ви завжди зможете роздрукувати Періодичну систему хімічних елементів.

LearningApps 

LearningApps – це безкоштовний ресурс для створення інтерактивних навчально-методичних матеріалів, завдань та вправ для різних шкільних предметів. Його можна використовувати як у навчальному процесі, так для позакласних занять та самоосвіти.

Перевагами LearningApps є:

 • Багатомовність, яка дозволяє використовувати ресурс для створення інтерактивних завдань під час вивчення української та іноземних мов.
 • Наявність готових шаблонів завдань. Їхня тематика досить широка: від створення тематичних карток із запитаннями та кросвордів до генерування карт знань та моделювання іподрому.
 • Можливість використовувати різні корисні інструменти: чат, дошку оголошень, генератор опитувань тощо.
 • Наявність великої бази готових завдань і вправ.
 • Мінімізація зусиль для створення власних розробок.

Для того, щоб працювати з ресурсом, необхідно зареєструватися (вказати адресу вашої електронної пошти і придумати пароль). Цей процес потребує кілька секунд. Перед створенням авторського завдання ви можете подивитися кілька прикладів таких розробок.

PhET

PhET – це безкоштовний ресурс для створення та використання вже готових інтерактивних симуляцій під час вивчення математики та природничих наук.

Переваги сервісу:

 • Великий вибір готових ігор та вправ.
 • Можливість ознайомитися із ґрунтовною теоретичною базою, яка допоможе найефективніше використовувати функціонал сервісу.
 • Безліч яскравих та інформативних наукових симуляцій.
 • Можливість випробувати теорію на практиці.

Для того, щоб просто грати, не потрібно реєструватися. Але якщо ви хочете створювати власні розробки – реєструйтеся (для цього потрібно лише кілька секунд).

Використовуйте будь-які інструменти, які дозволять урізноманітнити навчальний процес, зацікавити учнів та мотивувати їх отримувати нові знання. Головне – бути відкритим для нових можливостей, які пропонує нам інтернет та науковий прогрес.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter