Усі вчителі прекрасні! І ми доведемо це.

Ми впевнені, що кожен учитель – майстер своєї справи, тому заслуговує на найвищу оцінку з боку школярів, батьків та адміністрації. Але навіть найкращі іноді починають сумніватися у власних силах та замислюватися над тим, чи правильно вони поводяться з учнями. Але, швидше за все, ці хвилювання не мають вагомих підстав, а щоб ви остаточно у цьому впевнились, пропонуємо вам напередодні Дня вчителя переконатися у тому, що ви крутий педагог. Ці ознаки точно є у вас!

1. Ваші учні не приховують своїх емоцій

Звісно, ніхто не хоче бачити своїх учнів сумними чи роздратованими, але якщо вони не бояться продемонструвати вчителю власні емоції, бути відвертими, то це добрий знак. Це означає, що вас сприймають як старшого товариша, а не як сторонню людину.

2. Ви допомагаєте учням ставати кращими

Заохочуючи дітей до розвитку їхніх талантів та інтересів, ви вчите їх наполегливості та допомагаєте досягати мрій. Ви навчаєте школярів бути добрими, співчутливими, здатними допомогти. Ви робите все правильно, будьте певні, учні ще довго будуть згадувати вас з теплотою!

3. Учні можуть звернутися до вас зі своєю проблемою

Будьмо чесними: далеко не кожна дитина може розповісти навіть власним батькам про свої проблеми чи провину. Не завжди така поведінка є ознакою проблем у родині, інколи діти самі себе «накручують», але знайти людину, яка їх розуміє та не буде даремно засуджувати, все одно важливо. І краще, якщо це буде вчитель.

4. Учні не бояться вашої реакції

Чому навіть у критичних ситуаціях школярі так часто вперто мовчать, нічого не розповідають? Тому що впевнені, що їх будуть сварити! Звісно, якщо діти неправі, їм необхідно це пояснити, але спокійно та виважено.

5. Учні знають, що ви їх розумієте

Діти бувають різні, але вчитель, який розуміє кожного та не вішає на учнів ярликів, на кшталт «бешкетник», «невиправний двієчник», «жадібний», завжди користуватиметься повагою учнівства.

6. Ви не боїтеся визнавати власні помилки

Ми всі помиляємося, але далеко не кожен визнає свої помилки. Особливо важко сказати про свою неправоту дорослій людини, особливо якщо це стосується дітей. А от якщо ви чесні, відкриті та здатні визнати, що були неправі, то любов учнів гарантована!

7. Ви хвилюєтеся за безпеку учнів

Гарний вчитель не просто побудує довірливі стосунки з учнями, він ще й спрямує їхню енергію у позитивне русло та встановить певні обмеження, що принесе тільки користь. Адже всім нам відомо, що повна відсутність кордонів ні до чого хорошого не призводить, але обмежувати при цьому треба не суворо, а м’яко. Це тонка межа, балансувати на якій може лише досвідчений педагог.

Чудового Дня вчителя всім!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.

 1. Бажан Раїса
  Просто Круто!
  Бажан Раїса Михайлівна


 2. Сушко Оксана Іванівна
  А ще вчитель заворожує своєю грамотністю, бо діти сприймають цей аспект як найвищий вияв профмайстерності педагога. Тому бажаю авторові даної публікації вивчити український синтаксис і усунути всі помилки (або звернутися до колег-мовників, якщо самостійно зробити це важко). Зверніть увагу, що Вашу недограмотність наслідують деякі вчителі, які прокоментували запропонований текст. Не бійтесь заглядати у словник...
  • Пілат Анастасія Юріївна
   Пані Оксано Іванівно, Ви чарівна. Люди написали хорошу статтю, привітали вчителів, а Ви прийшли і вставили свої недоречні п'ять копійок. Особисто я не бачу помилок. Це що, критика заради критики? Де конкретика? Ви б перечитали власне повідомлення, перш ніж критикувати когось. А то у власному оці й колоди не видно...
   З повагою, Анастасія Юріївна.
 3. Пілат Анастасія Юріївна
  Не стільки приємно знаходити себе в описаних ознаках, скільки радує те, що більшість моїх колег такі самі). Все буде добре! Змінимо нашу школу на краще)
 4. Сушко Оксана Іванівна
  Дуже щкода, що Анастасія Юріївна у своєму великому небажанні вивчити українську мову як важливий чинник своєї профмайстерності й своїй скромній спроможності "змінити школу на краще" опускається до рівня пересічної невігласки. Тому ще раз нагадую слова класика: не бійтесь заглядати у словник. І вітайте шановних учителів грамотно, виявляючи в такий спосіб власну повагу до рідного слова, до наших дорогих школярів, до їх шановних батьків.
  • Пілат Анастасія Юріївна
   Дуже приємно, Оксано Іванівно, що Ви вирішили продовжити розмову (хоч і звертаєтеся до мене у третій особі). На жаль, знову не видно жодної конкретики у Вашому повідомленні. Ви хотіли мене принизити? Чи показати свою зверхність? У будь-якому разі це не робить Вам честі. Ми з Вами не знайомі, але я бачу, що Ви дуже непроста людина, і, мабуть, складно Вам живеться з таким світосприйняттям (особливо, коли у своєму серці Ви не знаходите поваги до співрозмовників, до людей, які прагнуть робити щось корисне). На цьому припиняю нашу з Вами полеміку. З найкращими побажаннями.
   • Федорченко Надія Віталіївна
    Як людина, яка не раз питала у пані Оксани, що саме за помилки вона бачить, можу сказати: відповіді ви не отримаєте. Хоча насправді пряме вказання на помилку допомогло б і нам, і редакторам журналу.
 5. Сушко Оксана Іванівна
  Даруйте, але чому Ви вирішили, що я полемізую з Вами? Я маю на меті діалог із тими потужними вчителями, які докладають титанічних зусиль для посилення культури мовлення в професійному педагогічному середовищі з метою дотримання чинного законодавства щодо забезпечення функціонування державної мови в навчальному процесі. Суржик, порушення норм сучасної української літературної мови - це специфіка розмовно-побутової комунікації. Але це вже інша історія, яка не притаманна публічному мовленню вчителя.
 6. Сушко Оксана Іванівна
  Шановна пані Федорченко, помилки в публікації стосуються постановки розділових знаків між підметом і присудком, при вставних словах, а також порушено правила милозвучності української мови. Щодо їх підкреслення в тексті, то це, на моє переконання, є роботою безпосередньо автора. Або редакції, яка береться за оприлюднення праць своїх дописувачів. Кожен повинен виконувати свою роботу професійно.
 7. Максимовська Тетяна Володимирівна
  Очень хорошая статья. Все описано правильно! Спасибо автору.
 8. Коваль Ірина
  У пані Сушко очевидний синдром нарцисизму, першої відмінниці у своєму районі,кажучи на жаргоні, любить повимахуватися,краще б здивувала своїми роботами(вони на жаль відсутні на сторінці), тому не звертайте уваги! Найкращий філолог України сьогодні не в стані справитися з новим правописом і постійними оновленнями.Кожен компетентний у своїй галузі.
 9. Ярош Юрій Миколайович
  Чудова публiкацiя. Авторам поляка i побажання творчих здобуткiв.