Державна служба якості освіти України повідомила про результати вивчення забезпечення прозорості та інформаційної відкритості шкіл. Звіт за результатами перевірки розміщено на офіційному сайті ДСЯО. За даними служби, існує ряд проблем, які потребують вирішення.
Станом на 22 травня спеціалісти ДСЯО опрацювали сайти понад 50% шкіл України. Серед ключових проблем:
- Значна частина закладів загальної середньої освіти – 19,2% – взагалі не мають власного сайту. Переважна більшість таких шкіл – комунальної форми власності – 1473, інші 24 – приватні.
- Більшість закладів загальної середньої освіти – 74,8% – не оприлюднили на своїх сайтах порядок подання та розгляду заяв про випадки булингу у школах.
- Більшість закладів загальної середньої освіти – 67,2% – не не оприлюднили на своїх сайтах план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу у школах.
- Більшість закладів – 63,2% – не представили на сайтах жодної інформації щодо щодо ліцензій на провадження освітньої діяльності.
- Значна частина шкіл – 33,5% – не надали відкритої інформації про кадровий склад.
- Більшість шкіл – 59,9% – не вказує на сайтах наявні вакантні посади.
Також у Держслужбі якості освіти зазначають проблеми з відсутністю на вебсайтах шкіл інформації щодо:
- освітніх програм – 48,9%;
- закріпленою за школою територію обслуговування – 54,1%;
- даних стососвно фактичної чисельності учнів – 45,5%;
- правила прийому на навчання – 53,7%.
Як зазначають у ДСЯО, заклади загальної середньої освіти мають формувати відкриті й загальнодоступні ресурси з повною інформацією про свою діяльність. Також вони зобов’язані надавати доступ до такої інформації на власних вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах засновників.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.