Новини

Любомира Мандзій: епідеміологічна ситуація дозволяє провести ЗНО у встановлені строки

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій видала дозвіл на проведення ЗНО у період із 25 червня до 17 липня. Про це повідомила т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій під час перевірки готовності пункту проведення ЗНО. Пані Мандзій разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом і заступницею голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лорою Білл відвідала Коледж морського і річкового флоту. 

«Сьогодні Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення: епідеміологічна ситуація дозволяє провести ЗНО у запланований термін – з 25 червня до 17 липня. Водночас МОН, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти, пункти тестування готові провести ЗНО-2020 у безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря України. Ми вдячні партнерам за допомогу в забезпеченні пунктів проведення ЗНО засобами захисту для учасників тестування, інструкторів та медиків».

т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій

Нагадаємо, що процедура ЗНО цього року має свої нюанси:

  • допуск до тестування відбувається виключно згідно з рекомендаціями Головного санлікаря (температура тіла не вище 37,2 С, відсутність ознак респіраторних захворювань, наявність маски або респіратора);
  • Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування (відстань між учасниками не менше 1,2 м, масковий режим, наявність антисептиків, дезінфекція приміщень, організована використаних масок тощо);
  • діятимуть заходи для уникнення скупчень людей (більше часу для входу, будуть встановлені проміжки часу для входу різних учасників, організація черг із дистанцією);
  • будуть присутні медики та Національна поліція;
  • залучаються інструктори не з груп ризику.

«ЗНО – це одна з найбільш успішних демократичних інституцій. Для Швейцарії важливо підтримати ЗНО в ці складні часи пандемії COVID-19, щоб забезпечити максимально безпечні умови тестування та гарантувати прозорість вступної кампанії для української молоді. Швейцарія переконана, що за будь-яких умов якість освіти має залишатися найбільшим пріоритетом».

Клод Вільд, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні

Усі пункти проведення ЗНО забезпечені:

  • медичними масками для учасників, інструкторів та медиків;
  • безконтактними термометрами (пірометрами);
  • дезінфікуючими засобами для рук;
  • дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь;
  • ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.

Це стало можливим завдяки партнерам: Групі Нафтогаз, ЮНІСЕФ в Україні та Посольству Швейцарії в Україні.

«Ми повинні зробити все, щоб пандемія не обмежувала доступ дітей до освіти.  Кожен випускник має право на реалізацію свого потенціалу в безпечному середовищі. ЮНІСЕФ у партнерстві з Unilever та Нова пошта підтримав Уряд  України у створенні безпечних умов під час проведення зовнішнього  незалежного оцінювання у відповідь на виклики, спричинені COVID-19».

Лора Білл, заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні

Усіма засобами забезпечено 1714 пунктів (5188 пункто-тестувань) проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. У 2020 році у основній сесії ЗНО братимуть участь 379 493 особи, ЄВІ/ЄФВВ складатимуть 101 283 особи. Під час тестування та іспитів буде залучено 242 650 працівників та 11 630 медиків.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter