Міністерство освіти і науки України разом із Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України підготували Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022-2023 навчальному році.
Зокрема розглядаються питання:
- нормативного забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти,
- структури 2022/2023 навчального року,
- форм організації освітнього процесу,
- наповнюваності класів, поділу класів на групи,
- оцінювання результатів навчання здобувачів освіти.
У новому навчальному році пріоритетними напрямами освітньої діяльності є:
- продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впровадження у 5 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти;
- організація освітнього процесу після вимушеного переривання його звичного перебігу, викликаного спочатку тривалими карантинами, потім – військовою агресією російської федерації на території нашої держави;
- організація навчальної діяльності здобувачів освіти в умовах поєднання різних форм організації освітнього процесу;
- посилення національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції, просвіти з питань особистої безпеки;
- психологічна допомога учасникам освітнього процесу.
На початку нового навчального року рекомендовано з'ясувати, як добре учні опанували навчальний матеріал в умовах воєнного часу, визначити організації традиційного повторення вивченого матеріалу та за потреби організувати коригувальне навчання. За результатами перевірки можна ущільнити програмовий матеріал та внести зміни до календарно-тематичного планування. Загалом КТП протягом року може гнучко змінюватися залежно від результатів навчального поступу учнів.
Також у МОН наголошують на необхідності:
- Працювати над розвитком медіаграмотності та критичного мислення учнів.
- Приділити більше уваги національно-патріотичному вихованню школярів, зокрема провести перший урок на тему «Ми українці: честь і слава незламним!».
- Вивчати правила пожежної, мінної безпеки та основ цивільного захисту. Організувати регулярні навчання щодо дій в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації.
Окрема увага приділяється впровадженню державного стандарту базової середньої освіти в 5 класах. Детально розбирається структура Типової освітньої програми, визначається загальний обсяг навчального навантаження для 5-6 класів, перелік навчальних предметів та розподіл годин. Також у рекомендаціях ви знайдете інформацію щодо модельних навчальних програм.
Рекомендації щодо викладання навчальних предметів у ЗЗСО ви знайдете за посиланням.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.