Новини

МОН підготувало для громадського обговорення проєкт типової освітньої програми для 5-9 класів

Міністерство освіти і науки України з метою реалізації Державного стандарту базової середньої освіти розробило проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО.

«Під час розроблення проєкту документа враховано гарантовані державою права щодо академічної, організаційної, фінансової та кадрової автономії закладів освіти, а також права педагогічних працівників на академічну свободу». 

                         Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

У проєкті представлені два варіанти типових навчальних планів:

  • для закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;
  • для закладів загальної середньої освіти, вяких є класи (групи) з навчанням мовою корінного народу або національної меншини поряд з державною мовою й закладів загальної середньої освіти, в яких є класи (групи) з навчанням українською мовою та вивченням мови корінного народу або національної меншини.

Кількість навчальних годин, передбачених типовими навчальними планами, відповідає кількості навчальних годин, що рекомендується для вивчення кожної освітньої галузі відповідним базовим навчальним планом Державного стандарту базової середньої освіти.

У проєкті збільшено кількість навчальних годин на вивчення української мови, іноземної мови, математики, інформатики, предметів природничої освітньої галузі. Також передбачається, що заклади освіти зможуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі в межах заданого базовим навчальним планом діапазону.

Це дозволить перерозподіляти навчальні години між галузями на опанування навчальних предметів та інтегрованих курсів, а також на вибіркові освітні компоненти, й враховувати особливості організації освітнього процесу та освітні потреби учнів.

Зауваження та пропозиції до проєкту можна надсилати до 28 січня на електронні адреси:

  • s_fitsajlo@mon.gov.ua (Світлана Фіцайло, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин головного управління шкільної освіти);
  • yhkononenko@gmail.com (Юрій Кононенко, начальник головного управління шкільної освіти директорату шкільної освіти).

Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням.

 
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter