Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Майстер-клас зі створення Telegram-каналу та бота.

Telegram – один із найвідоміших месенджерів, який може стати чудовою платформою для онлайн-навчання та комунікації з учнями. Звісно, Telegram має свої особливості та нюанси налаштування, які варто враховувати. Як створити власний канал, додати бота-помічника та налаштувати його? Про ці та інші нюанси розказав у межах вебінару «Telegram для навчання: практичні кейси зі створення вчителем каналу та бота» автор освітнього Telegram-каналу «MNUL» Сергій Петрович.

Навіщо вчителю Telegram-канал та/або Telegram-бот?

Найголовніше – Telegram надзвичайно простий у використанні. А це неабияка перевага для вчителя, якому потрібно встигнути все та навіть більше! У дітей теж не виникне жодних проблем: усі спільноти тут винесені в загальний список чатів, тож учням не доведеться шукати ваш блог, гортаючи нескінченну стрічку новин. Школярі отримуватимуть сповіщення про кожну нову публікацію, а також зможуть за потреби коментувати пости. 

Telegram-канал в освітній діяльності – це:

 1. Захищений канал зв’язку з колегами та учнями.
 2. Систематизація матеріалів та можливість завжди тримати весь необхідний контент під рукою.
 3. Зручний інструмент для дистанційного навчання.
 4. Можливість створення опитувань, вікторин, голосових чатів
 5. Інструмент для організації інклюзивного навчання.

Як створити Telegram-канал?

Лектор продемонстрував процес створення Telegram-каналів на прикладі власного каналу «MNUL». Аби створити канал, потрібно:

 • ввійти до списку чатів (головна сторінка додатку);
 • натиснути на зображення з олівцем та обрати пункт «Новий канал»;
 • обрати тип каналу: публічний чи приватний.

Наприклад, канал «MNUL» є публічним, тож будь-який користувач може знайти його за допомогою пошуку в Telegram. А можна скористатися посиланням у форматі t.me/, а саме: https://t.me/newchannel6

Тепер, коли ви маєте канал, можете запросити до нього дітей або колег із власного списку контактів. Якщо навчальну дисципліну, якій присвячено блог, викладають кілька вчителів, то керувати каналом можна спільно.

Зауважити: будьте обережні, коли даєте комусь повноваження адмінів, особливо якщо обираєте на цю «посаду» учнів. Адмін може змінювати опис каналу, публікувати дописи, редагувати та видаляти повідомлення. Тобто безвідповідальна або ображена на вас особа може нанести велику шкоду блогу, видаливши весь контент. 

Що таке бот і як його додати?

Роботи або боти – це спеціальні акаунти в Telegram, що діють за заздалегідь визначеним алгоритмом, та можуть автоматично обробляти й виконувати певні дії. Тобто це мініпрограми, створені, аби поставити на потік одноманітні завдання та полегшити життя користувачів. 

Боти можуть виконувати практично будь-які дії:

 • відповідати на поставлені дітьми запитання; 
 • шукати інформацію;
 • постити статті;
 • робити нагадування; 
 • збирати відгуки. 

Щоб додати розумного помічника до свого блогу, потрібно вбити його ім’я у віконце пошуку, зайти в чат і натиснути Start (або прописати аналогічну команду: / start). Після цього з'явиться підказка з усіма командами та можливостями помічника. Наприклад, один із ботів-помічників каналу «MNUL» (до речі, його звуть Vinlit) був створений за допомогою ще одного бота – BotFather. Останній існує в системі месенджера, його можна знайти, просто ввіши у пошук назву.

Аби створити власного бота, потрібно:

 • ввести команду /newbot у чат із BotFather;
 • ввести назву нового бота (наприклад, Vinlit) та вказати його скорочену назву для посилань із приставкою «bot» вкінці.
 • отримати токен  (таємний ключ-ідентифікатор) у форматі API від BotFather.

Тепер бот зареєстровано в Telegram!

Для того, аби почати створювати дописи на каналі за допомогою бота, необхідно підєднати його до іншого бота – Controllerbot.

 • вводимо назву бота (Controllerbot) у рядок пошуку;
 • відкриваємо Controllerbot та натискаємо /start.
 • вводимо команду /add, щоби додати канал, і натискаємо кнопку «Підключити новий бот».
 • копіюємо токен телеграм-бота і надсилаємо його в Controllerbot.
 • додатково надсилаємо ще назву нашого Telegram-каналу та вказуємо власне місто (це необхідно для правильного налаштування відтермінованої публікації дописів).

Звісно, Telegram-бот має багато цікавих функцій, налаштування яких вартує окремого опису. Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як керувати каналом і ставити завдання боту, то неодмінно перегляньте вебінар!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter