Новини

ЗНО-2021: УЦОЯО пропонує кілька варіантів проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Враховуючи епідемічну ситуацію, УЦОЯО розробило кілька моделей проведення ЗНО у 2021 році. Про це повідомив повідомив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко. Наприклад, випускники, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть бути звільнені від ДПА у формі ЗНО.

Наразі УЦОЯ вважає пріоритетною модель, за якої державна підсумкова атестація для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, відбуватиметься за вибором випускника – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

А от особи, які планують вступати до закладів вищої освіти, проходитимуть ЗНО у встановлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Якщо буде ухвалена саме ця модель, то випускники, які виявлять бажання скласти ДПА в закладі освіти, мають подати відповідну заяву до свого закладу. При цьому результати ДПА будуть встановлені всім випускникам, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА».

                                          в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко

Також він звернув увагу на те, що відповідно до чинного законодавста ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО.

«У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО».

                                           в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко

Детальніше це питання розглядатиметься Комітетом з питань освіти, науки та інновацій у першій половині березня, коли отримає більше інформації про епідемічну ситуацію в країні. 

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter