Урок знайомить учнів з найбільшими річковими системами Північної Америки, їх живленням та режимом, характером течії річок; найбільшими озерами материка.
Формує у школярів інтерес до вивчення географії, використовуючи на уроці елементи цікавої географії та інтерактивні форми роботи. Учні вчаться вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами, відеоматеріалом, виконують інтерактивні вправи за за QR-code ) Працюють з робочими аркушами "картою уроку", виконуючи завдання працюють в парах та малих групах.
Під час уроку учні розвивають пізнавальну активність, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
Перегляд файлу
Тема: Води суходолу Північної Америки
Мета:. Створити умови для формування ключовихкомпетентностей:
уміння вчитися –уміння планувати й організовувати власну навчальну діяльність; здійснювати самооцінювання результатів власної діяльності; застосовувати комунікативні стратегії;
загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури, опановуватимоделітолерантноїповедінки;
соціальна– здатність до співробітництва у групі, мобільність, уміння адаптуватись та виконувати різні функції у колективі;
здоров’язбережувальна– дотримуватися правил роботи з гаджетами, турбуватися про здоров’я очей;
громадянськоїкомпетентності – уміння працювати в парі, групі; толерантно відстоювати свої погляди в дискусії, приймати спільне рішення;
інформаційно-комунікаційна– уміння користуватися різними джерелами інформації.
Формування предметнихкомпетентностей:
познайомити учнів з найбільшими річковими системамиПівнічної Америки, їх живленням та режимом, характером течії річок;
охарактеризувати найбільші озера материка, акцентувавши увагу на походження їх улоговин;
формуватиу школярів інтерес до вивчення географії, вводячи в урок елементи цікавої географії та інтерактивні форми роботи, вміння учнів вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами);
навчити сприймати природу як цілісну систему, виховувати готовність долучатися до захисту навколишнього середовища;
розвивати пізнавальнуактивність дітей, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
Очікувані результати:
Після закінчення уроку учень
знає
внутрішні води материка;
пояснює
закономірності розміщення внутрішніх вод, взаємозалежність з кліматом та рельєфом;
знаходить і показує на картах різного масштабу:
річки:Міссісіпі, Маккензі, Юкон, Колорадо;
водоспад:Ніагарський;
озера:Великі (Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері, Онтаріо), Велике Солоне;
оцінює
вплив господарської діяльності людини на внутрішні води материка.
Обладнання:
Інтерактивна дошка, комп’ютер, зошити для практичних робіт, стікери, фізична, завдання-інструкції (карта уроку) для кожного учня.
Хід уроку
І Етап організація процесу навчання : 45 хв. Життя ми проведемо разом)) Якими вони будуть? Надіємося, що….
ІІ Етап покладання мети:
Учитель тримає дзеркало. Сьогодні на уроці мова піде про дзеркало.
(На слайді з’являється дзеркало)
Чому дзеркало? Дзеркало та географія. Постановка проблемного питання.