Новодонецький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Новодонецької селищної ради
Конспект уроку з математики 2 клас НУШ (дистанційне навчання)
«Повільно. Швидко. Віднімання виду 11-а. Розв'язування задач»
Підготувала Ващенко Наталя Миколаївна
2022-2023
Тема: Повільно. Швидко. Віднімання виду 11-а.
Розв'язування задач.
Мета: вчити обчислювати вирази виду 11-а, розкладаючи від'ємник на два зручних числа; вчити розв'язувати прості задачі , формуючи до них питання та доповнюючи невистачаючі дані; удосконалювати навички обчислення виразів, порівнювати іменовані числа; оперувати поняттями "повільно", "швидко" та застосовувати їх у житті; розвивати уважність, усне мовлення; виховувати любов до математики.
Обладнання: іграшкові автомобілі, потяг, павучок, віл,
черепашка; косинець; зразки геометричних
фігур.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Організаційний момент.
Добрий ранок! Сонце сяє.
Другий клас усіх вітає.
Дощик, сніг чи сонечко
Сяє у віконечко -
Ми вчимося і радієм,
Бо уже багато вмієм.
ІІ. Основна частина.
1. Штурм "Знання"
4, 8, 12, 16, 20, ..., ..., ... .
5, 8, 11, 14, 17, ..., ..., ....
1м...10см 20см...2дм2см 303см...30дм 21л...12л
33, 67, 99, 100.
2.Робота з поняттями "швидко", "повільно" (використання іграшок, підручника с.56, життєвого досвіду дітей).
3. Робота в зошиті.
Відкриваємо зошити і пишемо число, класна робота.
Підготовка до нової теми - вирази №2, с.57
4=1+3 9=1+8
5=1+4 3=1+2
7=1+6 6=1+5
4. Робота в підручнику - розбір нового матеріалу (Віднімання виду 11-а - розкладаємо від'ємник на два зручних числа).
Вирази 4
11-2(1+1)=9 11-6(1+5)=5
11-3(1+2)=8 11-7(1+6)=4
11-4(1+3)=7 11-8(1+7)=3
11-5(1+4)=6 11-9(1+8)=2
5. Руханка "Калина" https://www.youtube.com/watch?v=QAgVZC7GsFE
6. Гра "Викрутаси".
Учням пропонують записати двоцифрове число ( 24) і прочитати його навпаки (42), виконати віднімання (42 - 24 = 18). Прочитати утворений результат навпаки (81). Знайти суму двох останніх чисел (18 + 81 = 99) і т.д.
Число 36; навпаки 63; 63-36=27; 72; 27+72=99.
7. Робота над задачею №5.
Оксанка - 6 дн.
на ? дн. швидше
Петрик - 11дн.
Розв'язання
11-6=5(дн.)
Відповідь: на 5 днів швидше.
8. Усний розбір та розв'язання задачі 6.
ІІІ. Заключна частина.
Підсумок уроку.Рефлексія.
- Що сьогодні повторили? Що дізналися нового?
З яким настроєм завершуємо урок? Справдилися ваші очікування чи ні? (діти використовують долоньки настрою)