Новодонецький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Новодонецької селищної ради
Конспект уроку з математики 2 клас НУШ (дистанційне навчання)
«Віднімання виду 13-а. Розпізнавання кутів.Розв’язування задач»
Підготувала Ващенко Наталя Миколаївна
2022-2023
Тема: Віднімання виду 13-а. Розпізнавання кутів.
Розв'язування задач.
Мета: вчити обчислювати вирази виду 13-а, розкладаючи від'ємник на два зручних числа; вчити розв'язувати прості задачі , складати до них зворотні; розпізнавати кути та геометричні фігури; розвивати обчислювальні навички; розвивати уважність, усне мовлення; виховувати любов до математики.
Хід уроку
1. Вступна частина.
Організаційний момент.
Добрий ранок,дітвора!
Завітала середа.
Буде мова, підрахунки,
Шоколад і сміх дітей.
Отакий це буде день.
ІІ. Основна частина.
1. Штурм "Знання".
1, 11, 22, 34, ..., ..., ... .
5, 10, 15, 20, 25, ..., ..., ... .
2м...200см 1дм... 11см 35см...30дм
10, 22, 78, 99, 200.
2. Робота в підручнику с. 59 №1 (повторення прийому віднімання з переходом через десяток на виразі 13-а).
Усно №2 (перевірка поданих обчислень).
3. Руханка "Хом'ячки" https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM
4. Робота в зошиті.
Відкриваємо зошити і пишемо число, класна робота.
5. Задача 3.
Було - 65 кг
Стало - ?, зменшилося на 32 кг
65-32=33(кг)
Відповідь: стало 33 кг .
ОБЕРНЕНА ЗАДАЧА
Було - 33кг
Стало - ?,збільшилося на 32 кг
33+32=65(кг)
Відповідь: стало 65 кг .
6. ГРА "Стрільці"
Повідомляю дітям, що на цьому уроці вони — «влучні стрільці» — будуть «запускати стріли» (проводити стрілки) від прикладу до відповіді. Хто правильно і швидко знайде відповідь, яка відповідає певному прикладу, той стає найкращим стрільцем та утворює слово.
Завдання учні виконують в зошитах.
76-11 65 З
45-16 73 А
36+24 29 И
48+25 60 М
Перевірка: якщо утворилося слово ЗИМА - вірний результат.
ПАЛЬЧИКОВА ГРА https://www.youtube.com/watch?v=EVmANlXz0bk
7. Завдання 4.
Усна робота та побудова в зошиті фігури 3.
ІІІ. Заключна частина.
Підсумок. Рефлексія.
Продовжте речення "Я не знав...", "Тепер я знаю...", "Мене здивувало...".
Прийом "Наплічник":
Учні передають один одному умовний «наплічник». Той, хто тримає його в руках, має озвучити свої досягнення та навести конкретний приклад. Якщо не вдається одразу зібратися з думками, учень може сказати фразу «Пропускаю хід» та передати слово наступному школяреві.