Позакласний захід із математики "Математичне КВК".
Розробка заходу + презентація + додатки. Для учнів 2 класу.
Мета: поглибити знання з математики, навчити учнів доводити, пояснювати, одстоювати свою думку; розвивати логічне мислення, інтерес до математики, творчу особистість; виховувати дружелюбність, старанність, любов до математики
Захід складається звступної частини та 7 конкурсів. Мае арифметичні завдання, розв'язування задач та завдань із логічним навантаженням.
1конкурс. РОЗМИНКА
2 конкурс. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Конкурс 3. Гра "Хто швидше?"
Конкурс 4. «Відгадай слово»
Конкурс 5. «Конкурс капітанів».
Конкурс 6. «Математична естафета»
Конкурс 7.Геометричний
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області
Математичний КВК
(позакласний захід із математики)
Підготувала:
учитель початкових класів
Левченко Аліна Юріївна
Суми, 2018
Позакласний захід із математики «Математичний КВК»
Мета: поглибити знання з математики, навчити учнів доводити, пояснювати, одстоювати свою думку; розвивати логічне мислення, інтерес до математики, творчу особистість; виховувати дружелюбність, старанність, любов до математики.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо КВК.
- Що означає це слово? (КВК- конкурс винахідливих і кмітливих).
- До цього заходу ви готувалися заздалегідь. Отже, у нас є дві команди, ви вже обрали капітанів команд. Тому я пропоную капітанам представити свої команди.
2.ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОМАНД
І команда «Винахідливі»
ІІ команда «Кмітливі».
(На окремих листочках вчитель прикріплює до дошки правила)
ІІ. ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ.
(На дошці висить листочок для кожної команди, на якому вчитель виставляє бали за відповіді.)
1конкурс. РОЗМИНКА (за кожну правильну відповідь 1 бал)
1 команда «Винахідливі»
Кролик вуха насторожив –
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В двох кролів є скільки вух?(2· 2 = 4(в.)
2 команда «Кмітливі».
Три сестрички.
Заплели по дві косички.
Скільки разом у сестричок
Є заплетених косичок? (2· 3 =6(к.)
2 конкурс. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
(Команди підготували запитання один одному. За кожну правильну відповідь 1 бал)
Команда «Кмітливі» задає питання команді «Винахідливі»
Команда «Винахідливі» задає питання команді «Кмітливі»
Конкурс 3. Гра "Хто швидше?" (один учень із команди працює біля дошки біля дошки)
На дошці у 2 стовпчики записано приклади табличного множення, а між ними — результати. 2 учні з'єднують свої приклади з правильним результатом за допомогою стрілок.
2 • 2 12 2•3
2 • 7 4 2 • 6
2 • 8 16 2 • 9
2 • 4 18 2 • 5
8
6
14
10
Конкурс 4. «Відгадай слово»
Командам пропонують ребуси, складені з допомогою цифр. Вчитель. Розшифруйте заховані слова. А зможете це зробити тільки якщо розгадаєте ребуси. Команди відгадують ребуси. За кожен ребус команда отримує бал.
100 ляр (столяр) 7’я (сім’я)
40 а (сорока) ті100 (тісто)
Ві 3 на (вітрина) ак 3 са (актриса)
Фізкультхвилинка
Конкурс 5. «Конкурс капітанів». Розв’язати задачу
Команда «Винахідники»
У шкільну їдальню привезли 8 банок соку у кожній по 2 літри. Витратили 4 літри. Скільки літрів соку залишилось?
Команда «Кмітливих»
У магазин привезли 9 ящиків апельсинів у кожному по 2 кілограми. Продали 7 кілограмів. Скільки кілограмів апельсинів залишилось?
Конкурс 6. «Математична естафета»
Члени команд по черзі виходять до дошки і розв'язують записані на дошці приклади. Хто швидше?
На дошці дерево, на дереві висять груші, яблука і т.д. на них написані приклади, кожному за прикладом. Хлопці виходять по черзі зривають фрукт, пишуть на дошці рішення, яка команда швидше.
40 + 20 = 30 + 50 =
51 + 6 = 42 + 5 =
78 - 5 = 69 - 6 =
90 - 30 = 80 - 20 =
5 + 9 = 7 + 8 =
2•5= 2•6=
6:2= 10:2=
8:2= 4:2=
Конкурс 7.
Скільки на малюнку чотирикутників?(5)
III. ПІДСУМОК. Рефлексія:
Ось і гра закінчена
Підсумки підбивати пора!
Слово надається журі.
Після виступу журі та нагородження переможців.
Вчитель:
Друзі! Наш КВК закінчено.
Ви намагалися, як могли,
Ми знову чекаємо всі з вами зустрічі.
До нових зустрічей, прощайте всі.
- Простежте оченятами за метеликами в тому порядку, в якому я назву, з'єднайте букви і прочитайте слово: зелена метелик, червона, фіолетова, жовта, блакитна, помаранчева, синя. Яке слово вийшло? (Молодці.)
2•2 |
2•3 |
2•7 |
2•6 |
2•8 |
2•9 |
2•4 |
2•5 |
12 |
4 |
16 |
18 |
8 |
6 |
14 |
10 |
40 + 20 = 51 + 6 = 78 - 5 = 90 - 30 = 5 + 9 = 2•5= 6:2= 8:2= |
30 + 50 = 42 + 5 = 69 - 6 = 80 - 20 = 7 + 8 = 2•6= 10:2= 4:2= |
Винахідливі
Кмітливі
Кмітливі
Винахідливі
Команда «Кмітливі» задає питання команді «Винахідливі»
Команда «Винахідливі» задає питання команді «Кмітливі»