Позакласний захід "Скарбничка знань. Бадмінтон - це круто"

Про матеріал
Позакласний захід містить інформацію про виникнення гри бадмінтон, цікаві факти про гру. Яку користь та переваги для організму дають заняття бадмінтоном.
Перегляд файлу

 

Позакласний захід

Скарбничка знань. Бадмінтон- це круто.

Клас: 6

Режим проведення: дистанційний.

Мета:

  •          популяризація гри бадмінтон;
  •          ознайомлення з історією виникнення гри бадмінтон;
  •          формування інтересу до занять бадмінтоном, як до засобу зміцнення здоров'я і підвищення рухової активності;
  •          - формування соціальної та громадянської компетентності: усвідомлювати значення дбайливого  ставлення до власного здоров’я та здоров’я інших; спілкуватися в різних ситуаціях, нівелювати конфлікти, вигравати і програвати, дотримуватися правил чесної гри, дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог та правил безпечної поведінки під час виконання фізичних вправ, контролювати свій стан у процесі занять фізичною культурою;
  •          - формування математичної компетентності: здійснювати самооцінювання власного фізичного стану, вести рахунок при проведенні змагань у різних видах спорту, здійснювати підрахунок та аналізувати частоту серцевих скорочень у стані спокою та під час фізичних навантажень, розраховувати зусилля для досягнення мети, аналізуючи швидкість, відстань;
  •          - формування компетентності уміння вчитися впродовж життя: розуміти потреби постійного фізичного вдосконалення; шукати, аналізувати та систематизувати інформацію у сфері фізичної культури та спорту;
  •          - формування інформаційно-цифрової компетентності: використовувати цифрові пристрої для навчання техніки рухових навичок, фізичних вправ, оцінювання власного фізичного стану, моніторингу рухової активності;
  •          - формування компетентності у природничих науках і технологіях: застосовувати інноваційні технології для покращення здоров’я; виконувати різні фізичні вправи в умовах природного середовища, використовувати сили природи в процесі занять із фізичної культури;
  •          - формування екологічної грамотності і здорового життя:   дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог при виконанні фізичних вправ, значення рухової активності в житті людини для покращення здоров’я, самоконтролю в процесі занять фізичною культурою, дотримуватися правил безпечної поведінки під час уроків.

Обладнання: гаджети, мультимедійна презентація в Power Point,  підручники, аркуші паперу.

 

Перебіг заходу

1. Привітання (звернути увагу на зовнішній вигляд та  самопочуття учнів на початку заходу).

2. Ознайомлення з історією виникнення бадмінтону.

Бадмінтон — одна з найдавніших ігор на Землі. Існує безліч версій її походження. Деякі факти свідчать про те, що сучасний бадмінтон розвився з давньої гри у волан. Два-три тисячоліття тому у волан грали дорослі і діти Стародавньої Греції, Китаю, Японії, Індії та  країн Африки. В одному із стародавніх манускриптів повідомляється, що у 1122 році до нашої ери у Китаї за часів правління династії Чу грали в м’яч з пір’ям. Гра називалася «ді-дзяу-ци». В Японії була поширена гра під назвою «ойбане» (в перекладі «літаюче перо»). Вона полягала в перекиданні дерев’яними ракетками «волану», зробленого з декількох пір’їн і кісточки висушеної вишні.

У Франції подібна гра мала назву «же-де-пом» (гра з яблуком). Англійські середньовічні гравюри на дереві зображують селян, що перекидають один одному волан. Про це свідчать гравюри XVIII століття.

 

                  002hhkzr

 

У 1650 році королева Швеції побудувала корт неподалік від Королівського палацу у Стокгольмі, де вона грала зі своїми придворними і гостями з інших країн. У підручнику для інститутів фізичної культури (1990 року видання) зазначено, що корт досі працює і зараз є власністю церкви.

Сучасний спортивний бадмінтон бере свій початок від індійської гри «Пуне». Саме з Індії у 1872 році повернулася група офіцерів англійських колоніальних військ, які продемонстрували гру з воланом в містечку Бадмінтон (100 км від Лондона). Назва невеличкого міста незабаром стала відома усьому світові. Бадмінтон — так офіційно стали називати новий вид спорту.

Цікаво відзначити, що за рік англійці придумали на основі бадмінтону нову гру, відому світові як теніс.

1875 року англійські офіцери, які привезли захоплення бадмінтоном з Індії, утворили перший бадмінтонний клуб «Фолькстоун». У 1887 році були видані перші правила гри в бадмінтон, основу яких склали  правила індійської гри «Пуне», а у 1893 році була заснована перша міжнародна Асоціація бадмінтону. Гра широко поширилася майже у всіх частинах світу і в більшості країн набула спортивного спрямування.

На початку минулого століття почали проводити міжнародні турніри з гри в бадмінтон. У 1934 році була організована Міжнародна Федерація з бадмінтону, яка в даний час включає в себе 148 членів-держав.

У 1975 році українські бадмінтоністи отримали можливість брати участь в офіційних змаганнях, що проводяться Міжнародною та Європейською федераціями.

1992 року була заснована Федерація бадмінтону незалежної України. Сьогодні Україна є членом Всесвітньої федерації бадмінтону та Європейської конфедерації бадмінтону. Мета роботи Федерації розвиток та популяризація бадмінтону в Україні та за її межами. Щороку проводяться командні та особисті Чемпіонати України, спортсмени під жовто-блакитним прапором беруть участь у численних міжнародних турнірах та Чемпіонатах. Українські спортсмени входять до сотні найкращих спортсменів світу та п’ять разів брали участь у Олімпійських Іграх. 2016 року на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро українська бадмінтоністка Марія Улітіна обіграла 5-ту ракетку світу і увійшла до 13-ки кращих.

3. Перегляд презентації «Основні вимого гри бадмінтон».

Бадмінтон Михайлова Наталія Петрівна викладач фізичного виховання одна з найдавніших ігор світу; олімпійський вид спорту; В останні роки найсильнішими вважаються спортсмени Данії, Індонезії, Великобританії, Малайзії, Швеції, Японії, Китаю. як одиночна, так і парна гра; гра, якою захоплюється кожна 50 - а людина у світі; найшвидший ракеточний вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 270 км/год. Бадмінтон це… Бадмінтон Спортивна гра, яка проводиться на невеликому майданчику, поділеному сіткою на 2 рівні частини. Грають двоє (одиночна гра) або четверо гравців (парна гра). Мета гри - перекинути волан через сітку на іншу половину корту так, щоб супротивник не зміг відбити його назад. Оснащення Корт Ракетка Розмір ракетки не повинен перевищувати 680 мм по довжині і 230 мм по ширині. Ракетка повинна складатися з частин, позначених на рис. Ручка частина ракетки, яку тримає гравець; Струнна поверхня частина ракетки, якою гравець б є по волану; Обід (головка) обмежує перетягнуту струнами область ракетки. Стержень з єднує ручку і обід ракетки; Перехідник (якщо він є) з єднує стержень з ободом ракетки. - за матеріалом: пір'яні (натуральні); пластикові (синтетичні); Різновиди волана: професійні аматорські Ракетки:       За швидкістю: повільні; середні; швидкі . Швидкість волана можна визначити по кольору окантовочної стрічки на голівці волана. Зелена відповідає повільному волану, синя - середньому, червона - швидкому .                       Ігрова стійка бадмінтоніста Розрізняють 3 види стійок: високу ( рис. а ); середню або захисну ( рис. б) ; низьку (рис. в).                          Жеребкування Перед початком матчу проводиться жеребкування. Сторона, що виграла жеребкування, може відповідно до пунктів правил 1.1 або 1.2 вибрати: 1.1 подачу або прийом подачі; 1.2 початок гри на одній або іншій половині корту. 2. Сторона, що програла жеребкування, приймає вибір, що залишився .  

                            Рахунок 7.1. Матч складається з 3 геймів і проводиться до виграшу двох геймів з трьох. 7.2. Гейм виграє сторона, яка першою набирає 21 очко, крім випадків, зазначених у пунктах 7.4 і 7.5. 7.3. Стороні, яка виграла розіграш, зараховується очко. Сторона виграє розіграш, якщо суперник припускається помилки, або якщо волан вийшов з гри, торкнувшись корту на стороні суперника. 7.4. За рахунку "20:20", сторона, перша отримала перевагу в 2 очки, виграє гейм. 7.5. За рахунку "29:29", сторона, що виграла 30 - е очко, виграє гейм. 7.6. Сторона, що виграла гейм, першою подає в наступному геймі.                         Зміна сторін Після закінчення 1 - го гейму Після закінчення 2 - го гейму В 3 - му геймі, коли одна із сторін першою набирає 11 очок Якщо гравці не помінялись, це повинно бути зроблено одразу як була виявлена помилка

4. Майстер-клас по виготовленню імпровізованого волану з аркушу паперу.

5. Рухова активність з імпровізованими ракетками (підручниками) та воланом.

6. Цікаві факти про бадмінтон

 Бадмінтон — найшвидший ракеточний вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 270 км/год;

 Максимальна кількість ударів, зафіксована в матчі — 19 725;

 Бадмінтоніст високого класу може грати на пульсі 200 ударів на хвилину й навіть більше;

 За даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50-та людина в світі;

 Найтриваліший матч у бадмінтоні відбувався протягом 2 годин 41 хвилини. Цей рекорд було встановлено у 2016 році;

 За рівнем інтенсивності фізичного навантаження бадмінтон входить до світового топ-10.

 Бадмінтон входить до програми підготовки космонавтів;

 За одну гру гравець пробігає близько 10 км. та настрибує близько 1000 м. А воланчик відбивається близько 400 разів;

 Професіонали встигають обмінятися 7 помахами протягом 10 секунд;

 Найбільший призовий фонд серед європейських турнірів – $ 700 000.

 У 1985 році вченими було проведено порівняння між матчами на турнірі з великого тенісу Wimbledon і Чемпіонатом світу з бадмінтону. В одиночній грі в середньому тенісист пробігав близько 3-ох кілометрів, в той час як бадмінтоніст за матч долав 6 км. Так, гравець в бадмінтон пробігає в матчі, який в 2 рази коротше тенісного дистанцію в 2 рази більше.

7. Користь гри бадмінтон для дітей

  • Для дітей гра в бадмінтон дуже корисна, гра сприяє розвитку всіх груп м’язів.
  • Бадмінтон для постави та профілактики сколіозу.
  • Безпечний і практично виключає травми.
  • Гра покращує гнучкість.
  • Вчить мотивування та розробки ігрової стратегії, щоб перемогти свого суперника.
  • Покращує координацію рук та очей за рахунок постійного зорового контакту з воланом, ракеткою.
  • Розвиває дрібну моторику рук.
  • Альтернатива комп’ютерної залежності.
  • Підвищує психічну стійкість, знімає нервову та емоційну напругу.
  • Гра тренує короткочасну пам’ять, адже постійно дитина тримає в голові рахунок гри.

8. Переваги гри бадмінтон для організму людини

Гра у бадмінтон — це передусім фізична активність, тому однією з головних переваг цього виду спорту є те, що він забезпечує високу фізичну активність. Гра в бадмінтон вимагає швидких рухів, стрибків, розгинання і скручування тіла. А це сприяє розвитку загальної витривалості, швидкості, сили, координації та гнучкості.

Здавалося б, що все просто, але ця гра є максимально корисною:

  • За годину гри вдається спалити до 300 калорій.
  • Покращує координацію, гнучкість, зосередженість, рівновагу.
  • Завжди в тонусі залишаються м’язи спини, живота, сідниць.
  • Зміцнює суглоби.
  • Тренує витривалість.
  • Знімає нервову, фізичну напругу.
  • Сприяє нормалізації сну.
  • Гра сприяє соціальній активності.
  • Бадмінтон для схуднення та корекції фігури.

Нехай над головою небо буде мирним. Бажаю, щоб радість та щастя світилися в ваших очах!

Всім дякую за увагу.

 

docx
Додано
11 грудня
Переглядів
19
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку