Спортивний КВК
Свято проводиться у вигляді КВК ( клуб веселих і кмітливих ) .
В його програму входять теоретичні питання на спортивну тематику і практичні завдання у вигляді веселих конкурсів та естафет .
Він розрахований на 40-50 хв. Сценарій складається із 6 етапів в кожному з яких входять теоретичні питання командам – учасникам , практичні завдання і запитання глядачам , за кожну правильну відповідь принесуть команді 1 очко .
Журі оцінює відповіді на запитання , виконання конкурсних завдань , активність болільників ; вони розв’язують всі питання , які виникають в процесі КВК. Принцип виставлення оцінок зарання обговорюються і доводиться до відома учасників та болільників . Найбільш доцільно ставити оцінки по 3-бальній системі : за правильну відповідь -3 бали , за неправильну -0 бал . За кожну перемогу в індивідуальному конкурсі -1 бал , в естафеті -3 бали . Після кожного етапу необхідно підсумовувати підсумки . Зарання обговорюється і час на колективне обговорення запитань (30-60 сек.).
І етап – „Олімпійські ігри давньої Греції”
1. Запитання командам - учасникам .
а) Хто за легендами давніх греків , затвердив Олімпійські Ігри?
(Міфологічний герой Геракл в честь однієї своєї перемоги .)
б) Звідки пішло слово стадіон ? ( Геракл відміряв на землі 600 своїх кроків і на дистанції -192,27 м , яка називається „стадія”, проводились змагання збігу )
2.Запитання глядачам .
Який античний вчений переміг на олімпійських іграх і в якому виді спорту ?
( Давньогрецький філософ і математик Піфагор , в кулачному бою .)
3.Веселий конкурс учасників .
Представники різних команд утворюють пари , рівні по силі і вазі .Кожна пара стане спиною один до одного всередину металевого кільця і піднімає кільце на рівень пояса . В 1 - 1,5 м від кожного учасника на стілець кладуть який не будь предмет (кулю , кубик ) . По команді ведучого учасники намагаються перебороти зусилля суперника , достати предмет з стільця .
Переможець в кожній парі приносить своїй команді 1 очко .
ІІ етап – „Олімпійські Ігри сьогодення”
1. Запитання командам – учасникам .
а) Кому належить ідея відродження Олімпійських Ігор сьогодення ?
( французькому педагогу П”єру де Кубертену .)
б) Коли і де були проведені Олімпійські ігри сьогодення вперше ?
(1896 р., в Афінах .)
2. Запитання глядачам .
Що являє собою олімпійська емблема і що вона символізує ? ( П’ять переплетених кілець різних кольорів символізують дружбу п’яти континентів Землі .)
3. Весела естафета для учасників.
Команди шикуються перед лінією старту в колони по одному. В перших номерах ( капітани) в руках гімнастичні палки. Вони тримають її перед собою двома руками широким хватом. По команді ведучого перші номера відпускають палку і, не відриваючи рук переступають через неї спочатку однією , а потім другою ногою, після чого передають палку за спину стоячому заді на відстані витягнутої руки напарникам, ті, виконуючи завдання, передають палку наступним і т. д. Команда - переможець отримує 3 очки.
III етап - „Зимові Олімпійські Ігри”.
1. Запитання командам - учасникам.
а) Назвати звіра - талісман зимових Олімпійських Ігор 1988р. в Канаді. ( 2 білих ведмедики - Хайди і Хаудіа)
б) Які лижі найважчі : гончі, слаломні чи стрибкові? (Стрибкові)
2. Веселий конкурс для учасників.
Представники різних команд утворюють пари. Суперники сідають один проти іншого на пол. В руках у них гімнастична палка. Тримаючись за палку і впираючись ступнями, по команді ведучого кожний починає тягнути суперника до себе , намагаючись відірвати його від полу і перетягнути на свою сторону. Переможець в кожній парі приносить своїй команді 1 очко.
ІV етап - „Домашнє завдання”
1. Запитання команд - учасників один одному.
Змагаючи команди готують по одному запитанню. Запитання бажано готувати з найбільш відомих видів спорту, а якщо запитання пов’язане переможцями, то найбільш відомих особливо останніх років.
Відповіді оцінюються по 3 - бальній системі.
2. Захист емблеми, девізу , назви своєї команди.
За 3-5 хв. команди повинні переконливо і доречно захистити емблему, назву, девіз своєї команди.
3. Веселий конкурс для учасників.
По середині сцени на відстані 6-8 м. стоїть два стільці спинками один проти одного, під ними протягнута мотузка, так щоб її кінці ледь виглядали з - під ніжок. Змагаються пари. За вибором капітанів виходять по одному представнику від команди.