Позакласний захід з математики

Про матеріал
Матеріал містить цікаві заходи для дітей 5-6 класів, а тако для дітей з особливими освітніми потребами.
Перегляд файлу

Математична регата (позакласний захід)

Конкурс-змагання для учнів 5-го класу

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі: «Додавання та віднімання, множення та ділення натуральних чисел. Розвʼзування рівнянь». Показати застосування набутих знань на практиці; розвивати вміння аналізувати, робити висновки; привчати учнів працювати творчо і самостійно; виховувати уважність, охайність, наполегливість.

Обладнання: Карта Математичного океану, презентація

Хід уроку

  1.                  Організаційний момент
  2.                  Вступ

Ось перед вами карта цього океану (карта, на якій вказано маршрут подорожі від порту «Старт» до порту «Перемога»).

У нашому змаганні беруть участь три команди кораблів:……………..

Давайте познайомимось з учасниками команд.

Вчитель.

А тепер я познайомлю вас з правилами гри.

  •                 Завдання виконувати правильно і швидко.
  •                 Слідкуємо за роботою команди-суперниці.
  •                 В разі виправлення помилок можете принести своїй команді додаткові бали.
  •                 Всі завдання команд записувати в зошит.

1.Конкурс «Підготуй корабель».

Щоб вирушити командам у дорогу, треба підготувати корабель. Для цього потрібно розвʼязати тести(відповідають сигнальними картками)

1.Результат дії ділення:

а) сума;

б) добуток;

в) частка;

г) різниця.

2. Якщо до різниці додати від’ємник, то отримаємо:

а) суму;

б) зменшуване;

в) частку;

г) добуток.

3. Корінь рівняння – це:

а) буква х;

б) невідомий доданок;

в) значення букви, при якому рівняння стає правильною рівністю;

г) розв’язок задачі.

4. Четверта частина від числа 32:

а) 9;

б)28;

в) 36;

г) 8.

5. Щоб збільшити число у декілька раз, треба виконати дію:

а) додавання;

б) віднімання;

в) множення;

г) ділення.

6. 3 сотні, 5 десятків, 6 одиниць – це число:

а)536;

б) 356;

в) 365;

г) 350

7. У скільки разів 63 більше від 7?

а) у 8 разів;

б) у 6 разів;

в) у 9 разів;

г) у 7 разів.

 

2. Конкурс «Острів чисел»

Кораблі готові і ми вирушаємо у подорож. На нашому шляху Математичним океаном буде чимало несподіванок та труднощів. Давайте поглянемо на карту і вирушимо до першого пункту змагань – «Острів чисел». Тут мешкають гноми, які дуже люблять цікаві математичні завдання. Вони підготували для команд гру: «Хто швидше сяде в корабель».

1 246 008;  4 007 065; 53 070 005; 3 408 700 603; 6 085 000 302;

420 000 540 508

1.  Скільки всього десятків в числі 538? (53)

2. Скільки всього сотень в числі 763? (7)

3. Що стоїть між числами 4 і 6 ? (5)

4. Що отримаємо при ділені числа на 0? (на нуль ділити не можна)

5.Назви найбільше трицифрове число. (999)

6. Скільки існує цифр? (10).

7. Найменше натуральне число. (1)

8. Найменше натуральне число, що закінчується нулем (10)

9.Числа, які вживаються для лічби предметів. (натуральні)

3.Конкурс «Мис задачний»

 Увага! Ми наближаємось до мису Задачного. Тут розташоване рибальське селище. На березі ми зустріли двох рибалок, які попросили нас обчислити вагу спійманої риби.

Задача першого рибалки:

За 20 хв. рибалки рибалка зловив 400 грам, за наступні 30 хв – 1200 грам. Яка маса спійманої риби?

 Задача другого рибалки:

Рибалка зловив 500 грам окунів, 475 грам карасів. Яка маса спійманої риби?

Задача першого рибалки:

Один рибалка спіймав на 10 рибин більше іншого, а разом вони їх  піймали аж 60. Скільки риби піймав кожен рибалка, якщо одна рибка важить 300г?

Задача другого рибалки:

Один рибалка піймав риби в 3 рази більше іншого. Скільки піймав риби кожен рибалка, якщо разом вони зловили 40 рибин (одна риба важить 500г)?

За вірно розв’язану задачу кожна команда отримує по 2 бали, а хто швидше додатково один бал.

Представники команд будуть розв’язувати задачі, а ми з вами розгадаємо ребуси:

3.1. 100 ляр (столяр)

3.2. Е 100 нія (Естонія)

3.3.100,, ворона (сторона)

3.4. 7 Я (сім’я)

3.5. С 3 ж (стриж)

3.6. Ті 100 (тісто).

 

4. Конкурс «Острів Логічний»

Старий рибалка, який багато ходив Математичним океаном на вітрилах, пропонує командам такі задачі.

За кожну правильну відповідь команді додається по 1 балу.

1.У кімнаті в кожному кутку сиділо по одному коту і кожний з цих котів бачив ще трьох котів. Скільки котів сиділо у кімнаті?  (4 коти)

2.Дві жінки йшли з села до міста. Назустріч їм ішли ще 5 жінок. Скільки всього жінок йшло до міста? (2 жінки)

3.Що важче – кілограм пуху чи кілограм заліза? (однакові)

4.Біля будинку ростуть дві липи, дві яблуні, дві сливи. Скільки фруктових дерев росте біля будинку? (4 дерева)

5.На що подібна половина яблука? (на другу половину)

6.Скільки горошин можуть увійти у склянку? (горошини не ходять)

7. Під яким кущем сидить заєць під час дощу? (під мокрим)

8. З якого полотна не можна пошити сорочку? (з залізничного)

9. Яких каменів немає у річці? (сухих)

10. Мене звати Юрко. У моєї рідної сестри лише один брат. Як його звати? (Юрко)

11.Петрикові батьки мають троє дітей. Першу дитину звуть Андрієм, другу – Олегом. Як звати третю дитину? (Петрик)

12.Термометр показує три градуси морозу. Скільки градусів покажуть два такі термометри? (три градуси)

13. Два плюс два помножити на два. Скільки буде? Ні, не 8, подумай ще. (6)

14. У коморі було 8 мішків борошна. На кожному мішку сиділо по дві миші. До комори зайшов чоловік із собакою. Скільки ніг стало у коморі? (дві, у тварин лапи)

15. У зайчика було 7 морквин. Він з'їв усі, крім трьох. Скільки морквин залишилось? (3)

 

5.Конкурс «Геометрична бухта»

Наступний пункт нашої подорожі – бухта Геометрична. На даний острів напали пірати. Давайте допоможемо врятуватися жителям бухти від піратів! Для цього нам необхідно виконати піратські вимоги, а саме – розв’язати геометричне завдання. Командам обох кораблів треба назвати зображену фігуру і показати, скільки всього їх зображено?(2 бали)

 

А)

 

 

Б)

 

 

 

 

 

 

 

 

В)

 

 

 

 

 

6. Конкурс  «Лагуна уваги».

Кожній команді по черзі задаються питання, правильна відповідь – 1 бал

  1. Раз, два, три, чотири, п’ять – вийшов зайчик погулять, лап у зайця рівно…
  2. Ходить між нами така ось молва: шість мінус три,  ми отримали…
  3. Говорив учитель Ірі, що два більше ніж…
  4. Ти на пташку подиви : лап у пташки рівно…
  5. У мене котик є в квартирі, хвостів у нього аж…
  6. Відмінник зошитом своїм гордиться: унизу, під диктантом, стоїть…
  7. Ми рахуєм дірки в сирі : три плюс дві – всього…
  8. Ось п’ять ягідок в траві, з’їв одну , лишилось…
  9. На уроках будеш спать, у щоденник буде…

 

Результати

7. Підсумок

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Позакласні заходи
Інкл
Додано
16 лютого
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку