ТЕМА УРОКУ: ТРИКУТНИК ВОГНЮ
МЕТА УРОКУ:
навчальна: ознайомити учнів з умовами виникнення процесу горіння та з принципами запобігання і гасіння пожеж.
розвиваюча: розвивати логічне і творче мислення.
виховна: виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я.
ТИП УРОКУ: урок вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
Добре те, що сонце світить,
Добре те, що віє вітер.
Добре те, що сад цвіте,
Добре те,що ліс росте.
Добре вчитися у школі,
Добре гратися надворі.
Добре плавати в ставку,
Добре те, що я живу!
Назвати ім'я та риси свого характеру, особисті якості, уподобання, які асоціюються зі словом “вогонь” (запальний, гарячий прихильник, маю теплі стосунки з ....)
Коли вогонь — друг, коли вогонь — ворог
Що буває, коли дітлахи
Запалюють вдома малі сірники? (Пожежа)
Сьогодні ми починаємо вивчати розділ “Безпечне довкілля: пожежна безпека”.
Щороку в наш час у світі стається близько 5 мільйонів пожеж. Щогодини у вогні гине одна людина, 2-3 особи одержують травми та опіки, кожен третій загиблий — дитина. В Україні пожежі теж приносять багато біди. Щодня виникає до 120 пожеж, у яких гине в середньому 7 чоловік.
– За яких умов може виникнути пожежа?
Пропоную схему:
“ЩО? ДЕ? КОЛИ?”
«ЩО?» необхідно, щоб почалося горіння?
«ДЕ?» може відбутися горіння?
«КОЛИ?» це може трапитись?
Висновок: Отже, існує три умови виникнення горіння: горюча речовина,кисень, джерело запалювання. Ці складові утворюють “трикутник вогню”
Гра з оплесками “Горючі і не горючі матеріали”
(Спирт, папір, земля, ацетон, пісок,вода, солома, фарби, нафта, цегла, скло)
Гра “Хто більше?”
2 команди: за 5 хв. Записати на окремих аркушах паперу якомога більше:1) горючих; 2) негорючих і 3) важкогорючих речовин.
Рубрика “Обговоріть” стор. 43
Робота з малюнком.
– Руханка
На галявині вогнище.
Полум'я стелиться низько -низько. (присідають)
Далі вогнище розгорається (піднімаються)
І полум'я колихається. (показують руками)
Ми взяли водичку прямо із кринички. (нахиляються)
Та з галявини пішли. (крокують)
– Прощання: “Тепло долонь”
Діти стають у коло, беруться за руки і відчувають тепло долонь.