Урок 40
Тема: Практична робота 10. Створення програми з кнопками та написами.
Мета:
узагальнити і систематизувати знання з теми «Основи подійно- та об’єктно-орієнтованого програмування»;
розвивати вміння пояснювати основні поняття та терміни з теми; створювати програму з кнопками та написами;
виховувати уважність, кмітливість, вміння працювати у парі, інформаційну культуру.
Очікувані результати: учні зможуть пояснювати основні поняття та терміни з теми; створювати програму з кнопками та написами.
Ключові компетентності: інформаційно-комунікаційна.
Змістові лінії: підприємливість та фінансова грамотність.
Тип уроку: комплексне застосування знань.
Обладнання: комп’ютери, проектор, мультимедійна презентація, колонки, картки із завданнями, відео «Символ уроку», «Зарядка для очей» та «»
ХІД УРОКУ
І Організація класу
Учні сідають за свої комп’ютери. Демонстрація відео «Символ уроку»
ІІ Актуалізація опорних знань
Робота в парах. Розгадати кросворд, вписати відповідні відповіді. (Самооцінювання учнів: максимальна оцінка 10)
Ми з вами вчимося програмувати. Для чого це нам треба? Середня заробітня плата молодого спеціаліста - програміста в Україні становить 1000 дол. (30000 грн). Чи є це вагомим аргументом до вивчення основ програмування?
Повідомлення учнів – відомі програмісти в Україні.
ІІІ Визначення теми, мети уроку
Учні проговорюють, що очікують від уроку, яка мета, дивлячись на тему.
Ознайомлення із завданнями практичної роботи, їх аналіз.
Якщо учень або учениця дає 1 правильний коментар, як виконати це завдання, то отримує 0,5 бала до кросворду.
Фізкульхвилика. Вправи на розвиток взаємодії півкуль головного мозку
IV Виконання практичної роботи
Робота за комп’ютером. Інструктаж з БЖД. Виконання завдання під класичну музику у сучасній обробці. Через 10 хв. роботи за комп’ютером відео «Зарядка для очей»
Завдання: Створити проект, в якому після натисканні кнопки форма стане такою, як на зразку.
Підказка:
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
Form1._____________:= 'практична робота10';
_____. Height:= 220;
Form1 Left:= 285;
Form1.Top 140;
Form1Width := 740
Form1._______:= clBlue;
Label1.Color:= сlyellow
Label1.Font.Size = 50;
Label1.Font.______:= clblue;
Label1.______:= 'УКРАЇНА - МОЯ КРАЇНА';
______.Top := 110;
Label1.Left 0;
Button1.______:= 0;
Button1.______ := 0;
Button1.________ := 'Я УКРАЇНЕЦЬ';
Button1.Enabled false;
end;
Правильна відповідь:
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
Form1.Caption := 'пр8';
Form1. Height := 220;
Form1. Left := 285;
Form1.Top := 140;
Form1.width := 740;
Form1.Color := clBlue;
Label1.Color := сlyellow;
Label1.Font.Size: = 50;
Label1.Font.Color: = clblue;
Label1.Caption:= 'УКРАЇНА - МОЯ КРАЇНА';
Label1.Top := 110;
Label1.Left := 0;
Button1.Left:= 0;
Button1.Top := 0;
Button1.Caption := 'Я УКРАЇНЕЦЬ';
Button1.Enabled:= false;
end;
V Підсумки уроку
Перевірка завдання та виставлення оцінок
Учні проговорюють, чи досягли мети?