Урок 13
Тема: Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером. Підготовка до контрольної роботи
Навчальна мета: Навчити учнів працювати з програмою клавіатурним тренажером, та підготувати учнів до контрольної роботи, видалити прогалини в знаннях учнів.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з комп’ютером, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Комбінований урок.
Структура уроку
-
Організаційний момент
-
Етап орієнтації
-
Етап проектування
-
Етап навчальної діяльності
-
Гра
-
Контрольно-оцінювальний етап
-
Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
Щоб урок нам розпочати,
Треба всім нам повторяти:
«Я уважний і серйозний,
Хоч іще малого зросту,
Зараз з силами зберусь,
Я нічого не боюсь.
Впевнений, кмітливий я,
Здобути хочу я знання.
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером. Підготовка до контрольної роботи».
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку навчитися працювати з програмою клавіатурним тренажером, та підготуватися до контрольної роботи, видалити прогалини в Ваших знаннях з теми
ІІІ. Етап проектування
План уроку
-
Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером.
-
Підготовка до контрольної роботи
-
Домашнє завдання
-
Етап навчальної діяльності
Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером.
Учні працюють з програмою клавіатурним тренажером.
Підготовка до контрольної роботи
Вчитель разом із учнями відповідає на питання з теми
-
Процесор ПК – це…
-
Пам'ять ПК – це….
-
Апаратне забезпечення – це….
-
Які ви знаєте види пам’яті?
-
Які види принтерів ви знаєте?
-
Які види пристроїв введення/виведення ви знаєте?
-
Що таке «базова конфігурація ПК»? Що входить в базову конфігурацію ПК?
-
Які пристрої входять до складу системного блоку?
-
Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
-
На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
-
Як треба тримати спину?
-
Чого не можна торкатися?
-
Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
-
Як ввімкнути/вимкнути комп’ютер?
-
Що роботи, якщо комп’ютер не реагує на дії?
-
Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
Що знаходиться під кожною піктограмою?
-
Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
-
Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути правою кнопкою миші?
-
Які види меню ти знаєш?
-
Що таке програма?
-
Хто такий програміст?
-
Що таке мова програмування?
-
Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
Що цікавого ви довідалися про робочий стіл комп'ютера?
-
Де знаходиться Робочий стіл комп’ютера?
-
Що розміщено на Робочому столі?
-
Що таке піктограма?
-
Що відображається на Панелі задач?
-
Для чого потрібна кнопка Пуск?
-
Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
-
Який основний об’єкт розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
З яких елементів вікно складається?
-
Для чого використовуються кнопки керування вікном?
-
Як ще можна змінити розміри вікна?
-
Що таке файл?
-
Що таке каталог?
-
Що таке Провідник і як його викликати?
-
Які дії над файлами та папками можна проводити?
-
Як скопіювати файл?
-
Як видалити файл?
-
Як перемістити файл?
-
Як перейменувати файл?
Фізкультхвилинка (проводиться як тільки діти почнуть втомлюватися)
Ми на човнику катались
Веслами гребли.
Ми в квартирі прибирали
Віником мели.
Ягоди ми збирали
Багато разів ми присідали.
-
Контрольно-оцінювальний етап
Сьогодні ми з вами ознайомилися з комп’ютером та основами коректної роботи за комп’ютером.
Учитель оцінює роботу учнів на уроці
-
Домашнє завдання
1. Вивчити терміни
2. §
3. пит..