Мета:
-розвиваюча: розвивати логічне мислення, інформаційну, самоосвітню, предметну ІКТ-компетентності, вміння висловлювати та аргументувати свої думки, уважність, творчу уяву, зорово-моторну координацію та образне мислення (під час візуального оформлення проекту);
-навчальна: сформувати вміння створювати текстові написи та вставляти графічні зображення на слайди презентації під час роботи над проектами, використовуючи міжпредметні зв'язки з географією, історією;
-виховна: виховувати громадянина-патріота України з високою національною свідомістю, інтерес до предмету засобами практичного втілення прийомів роботи із сучасними технологіями; акуратність та уважність під час роботи; навички самостійності та самоаналізу під час роботи з електронними засобами обробки інформації.
Тема. Практична робота 4. Проектування та розробка презентацій за визначеними критеріями. Елементи керування презентаціями. Інструктаж з БЖД.
Мета:
Очікувані результати:
Учень знає: вимоги до презентації;
Учень пояснює: призначення елементів управління в презентаціях;
Учень уміє: проектувати і розробляти структуру презентації;
Основні поняття: проектування презентацій, елементи керування презентаціями.
Форми та методи діяльності:
Обладнання: програма Power Point, картки з інструкціями до практичної частини уроку, комп’ютерна презентація.
Тип уроку: комбінований
Структура уроку
Хід уроку
Учитель. Доброго дня, діти! Сьогодні я розраховую на вашу підтримку і допомогу. Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ! І не лише на уроках інформатики, оскільки за словами філософа Е.Ільєнкова «Все людське життя – це не що інше, як постійне бажання досягти успіху у вирішенні нових питань і проблем».
Учитель. Діти, як ви думаєте, що необхідно для досягнення успіху? (відповіді дітей). Для досягнення успіху нам необхідно скористатися рецептами (слайд 2).
Учитель. Тема нашого сьогоднішнього уроку: «Проектування та розробка презентацій за визначеними критеріями. Елементи керування презентаціями» (запис у зошитах теми уроку, інструктаж щодо роботи з карткою самооцінки) (слайд 3).
Прізвище, ім’я |
інтерактивні вправи max=2 |
тест max=3
|
практ. робота max=7 |
Оцінка за урок
|
|
|
|
|
|
Учитель. Я вважаю, що кожен із вас любить своє місто, воно надихає вас, змушує пам’ятати про своє походження та бути вдячним, що народився саме тут. Тому сьогодні на уроці я запрошую Вас у віртуальну подорож нашим містом (слайд 4).
Це слова гімну міста Бахмута, автором тексту якого є наша землячка поетеса Світлана Решетова.
З 2016 року наша школа співпрацює з Уманською медичною гімназією №10. Я пропоную створити електронний альманах, де висвітлимо цікаві сторінки із історії нашого міста для ознайомлення учнів міста Умані.
Учитель. Давайте з Вами перевіримо наші знання.
Виконання інтерактивних вправ на сайті learningapps.org з відслідкуванням учителем результатів учнів:
https://learningapps.org/display?v=pfnb8tbic16
https://learningapps.org/display?v=prrqfky7t16
Тестові завдання “Гіперпосилання в презентаціях” https://learningapps.org/3908871
Вправа «Так або ні?»(2 хв) (слайд 5).
Повторення правил техніки безпеки.
Вчитель зачитує твердження. Учні мають встановити його істинність чи хибність. Якщо воно істинне, то учні хитають головою верх-вниз, якщо ні - вправо-вліво.
Уявіть, що наш клас – редакція газети «Бахмутський вісник».
Інструкція до навчальної практичної роботи.
12. Збережіть документ у файлі з іменем Практична робота 4 у відповідній папці. Завершіть роботу за комп’ютером.
Зробіть висновок: які переваги надає використання довільних показів, гіперпосилань та елементів керування переглядом.
Критерії оцінювання презентації (слайд 6):
№ з/п |
Зміст |
Кількість балів |
|
Створено 1-й слайд |
0,5 |
|
Створено слайд змісту презентації |
0,5 |
|
Створено сторінки розділів альманаху |
3 |
|
Додано до змісту гіперпосилання на відповідні довільні покази |
2 |
|
На слайди, що містять сторінки альманаху, додано кнопки дій для переходів на слайд зі змістом. |
1 |
|
Всього |
7 |
Учитель. Створені вами альманахи про Бахмут ми розмістимо на сайті школи для ознайомлення з нашим містом вашими однолітками з міста Умані.
Оцінювання за урок здійснюється за карткою самоконтролю.
Картка самоконтролю:
Прізвище, ім’я |
інтерактивні вправи max=2 |
тест max=3
|
практ. робота max=7 |
Оцінка за урок
|
|
|
|
|
|
Учитель. На початку уроку я бачила у ваших очах невпевненість і занепокоєння, а в кінці на ваших обличчях з'явилися посмішка та задоволення, і це все завдяки тим складовим успіху, які ми використовували на нашому уроці.
Діти, пам'ятаєте, що розумні, освічені люди – це найбільша цінність будь-якої держави. Стати такими людьми можна лише тоді, коли розум не знатиме ні хвилини спокою, а силу розуму додаватиме постійний пошук. Запам’ятайте ще один рецепт «Успіх – це не лише 10% таланту, але і 90% працьовитості» (слайд 7).
Домашнє завдання (1 хв).
Виконайте тестове завдання 13 із автоматичною перевіркою на сайті «Інтерактивне навчання».