Тема: Практична робота 4. Встановлення за картами (тектонічною, геологічною, фізичною) зв’язків між тектонічними структурами, рельєфом, геологічною будовою та корисними копалинами у межах України
Мета: Узагальнити знання учнів про геоморфологічну будову, тектонічні структури та корисні копалини на території України; формувати вміння співставляти інформацію та встановлювати взаємозв’язки; удосконалювати навички роботи з картами атласу; виховувати здатність до самостійної роботи.
Обладнання: підручник, атлас, Фізична карта України.
Тип уроку: застосування знань, вмінь, навичок.
План уроку:
1. Організаційний етап.
2. Актуалізація опорних знань.
3. Мотивація навчальної діяльності.
4. Виконання практичної роботи.
5. Підведення підсумків уроку.
6. Визначення домашнього завдання.
Хід уроку:
1. Організаційний етап.
Привітання, налаштування на роботу.
2. Актуалізація опорних знань.
- Що таке тектонічні структури?
- Назвіть основні тектонічні структури на території України?
- Скільки відсотків займають різні форми рельєфу на території України?
- Покажіть на карті основні височини, низовини та гори на території України.
- На які групи поділяються корисні копалини?
- Якими корисними копалинами найкраще забезпечена територія України?
3. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і завдань уроку.
4. Виконання практичної роботи
Практична робота №4
Тема: Встановлення за картами (тектонічною, геологічною, фізичною) взаємозв’язків між тектонічними структурами і формами рельєфу, геологічною будовою та корисними копалинами у межах України.
Мета: Формувати уявлення про взаємозв’язок і взаємозалежність тектонічних структур, основних форм рельєфу та корисних копалин; продовжити формування вмінь і навичок роботи з картами атласу.
Обладнання: підручник, атлас.
Хід роботи
1. Користуючись атласом і підручником, заповніть табличку:
Тектонічні структури |
Геологічна будова |
Форми рельєфу |
Корисні копалини |
|
|
Вік гірських порід |
Склад гірських порід |
|
|
2. З’ясуйте відповідність між тектонічними структурами, формами рельєфу і корисними копалинами на території вашої області.
3. Зробіть висновок роботи.
5. Підведення підсумків уроку.
Учням пропонується зробити висновок уроку.
6. Визначення домашнього завдання.
Повторити § 12-17 (підручник Т.Г. Гільберг, Л.Б. Паламарчук).