Практична робота №5 «Спільна робота з документом MSWORD. Живі символи рідного краю»

Про матеріал
Практична робота для спільної роботи в гугл диском. Також для виховання в учнів патріотизму. Учні вивчають живі символи рідного краю.
Перегляд файлу

 

ЛІЦЕЙ

Новгородківської селищної ради Кропивницького району

Кіровоградської області

Вершино-Кам’янської філії

 

 

 

Практична робота №5

«Спільна робота з документом MSWORD.

Живі символи рідного краю»

 

 

 

 

 

 

                                                        Вчитель інформатики

                                         Антоненко Валерій Вікторович

 

2022р.

Тема уроку.  Практична робота №5 «Спільна робота з документом MS WORD. Живі символи рідного краю»

Мета:

  • Навчальна: застосування умінь і навичок роботи в текстовому редакторі на практиці, узагальнити знання, навчитися використовувати MS WORD у творчій роботі; навчитися працювати спільно на гул диску.
  • Розвивальна: розвивати інтерес до предмета, стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність, сприяти профорієнтації.
  • Виховна: формування особистої відповідальності за власний результат роботи класу, формування емоційно - позитивного напряму на практичну діяльність, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов’язків, поважати думку однокласника.
  •      Тип уроку: систематизація та узагальнення отриманих знань, умінь і навичок.
  •      Форма проведення: спільна практична робота з використанням спільних документів на гул диску
  •      Методи навчання: інструктаж, спільна робота, бесіда, опитування.
  • Обладнання: кабінет комп’ютерної техніки (при дистанційному навчанні це індивідуальні гад жити учнів) , спільний документ на гул диску, пакет завдань для кожного учня в клас румі з посиланням на спільний документ.

Хід уроку

  1.    Організаційний момент

Перевіряю, чи всі присутні на уроці.

ІІ. . Опитування за вивченим матеріалом

  1.   Як запустити програму MS Word?
  2.    Що потрібно зробити щоб вставити в текст малюнок?
  3.    Для чого потрібна панель «Форматування»?
  4.    Як зберегти текстовий документ?
  5.   Як створити таблицю в текстовому документі?
  6.   Чи передбачені в MS Word можливості малювання? Які?
  7.   Як змінити параметри сторінки?
  8.   Як переглянути документ перед друкуванням?
  9.   Як загрузити спільний документ з гул диска?
  10.  Що потрібно пам’ятати при спільній роботі з документом?
  1.    Інструктаж з техніки безпеки  при роботі з комп’ютером за інструкцією №68. Самостійна робота з спільним документом. Перевіряємо чи учні можуть працювати з спільним документом і перевіримо призначення кнопок на панелі інструментів текстового редактора. В додатках до уроку відкриваємо посилання на спільний документ «Самостійна робота «Призначення кнопок текстового редактора»  Вписати відповіді, тільки під тим номером , який у вас у класному журналі, чужі  заповнювати непотрібно. 

Вигляд спільного документа  «Самостійна робота «Призначення кнопок текстового редактора» подано нище.

 

Номер за списком

Кнопка

Назва кнопки її функції

Кнопка

Назва кнопки її функції

Кнопка

Назва кнопки її функції

1.

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

2

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

3

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

4

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

5

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

C:\Users\оля\Documents\кнопки 111.png

 

  1.         Мотивація навчальної діяльності.

     Доброго дня учні! Ви всі прекрасно знаєте, що наш клас працює над проектом «Живі національні символи». Ми з вами займалися пошуком інформації, а тепер слід узагальнити отриманий матеріал. Ми вирішили, що створимо брошуру, у якій відобразимо всі зібранні матеріали. Оформлення брошури розділимо на 5 блоків:

  1.                   Блок створення обкладинки.
  2.               Блок створення візитної картки учасників проекту.
  3.             Блок оформлення пунктів «Зміст».
  4.             Блок оформлення пунктів «Література».
  5.                Блок оформлення робочих матеріалів (однієї з частин, наприклад «Використання живих символів у геральдиці»).

Цей вид роботи я пропоную зробити на конкурсній основі. Уявимо що ми дизайнери і нас попросили оформити брошуру. Кожний учень  виконує самостійно, але відповідно до блоків і зберігає в спільному документі на гул диску під назвою «Живі символи рідного краю.».

  1.                Практичне завдання виконує самостійно кожен учень за матеріалами  

           проекту, учню дається матеріал в папці «Додатки» , який він повинен  

           відредагувати, роботи оцінюються індивідуально і зберігатися в                

   спільному документі  на гул диску під назвою «Живі символи рідного краю.».

  1. Учень.

Створити обкладинку брошури за зразком.

  1. Учень

Створити візитну картку учасників проекту (за допомогою панелі «Малювання»).

  1. Учень

Оформити пункт «Зміст». (За допомогою таблиць і списків).

  1. Учень

Оформити пункт «Використана література». (За допомогою таблиць і списків)

  1.  Учень

Оформити робочі матеріали проекту з теми «Використання живих символів нашого краю» з використанням набору і редагування тексту, а також вставки малюнка в текст і обтікання малюнка в тексті.

  1.          Підбиття підсумків уроку й оцінювання творчої роботи учнів.
  2.     Домашнє завдання

Підготуватися до тематичної атестації з теми «Текстовий редактор».

Додатки:

  1.     Створення обкладинки брошури  (Приклад останньої сторінки)

Матеріали до проекту

                   "Живі символи"

Керівник проекту

Комп’ютерна верстка                       

                    ЛІЦЕЮ

Новгородківської селищної ради

      Вершино - Кам’янська філія

(Приклад першої сторінки)
                               ЛІЦЕЮ

                    Новгородківської селищної ради

                        Вершино - Кам’янська філія

                    Фото школи

    Матеріали до проекту

                       "Живі символи"                                    

                          учнів 8 класу                                

                                       Фото класу

                                 2022 р.

В роботі використати файли «Фото школи», «Фото класу». Сторінки слід розмістити на різних аркушах.

2. Створення візитної картки учасників проекту

На візитній картці слід розмістити такий матеріал:

  1.               Назва проекту (використати об’єкти WordArt) з теми «Живі символи

           рідного краю»

  1.                Фотографія учасників проекту з підписами (використовувати можливості

           панелі «Малювання»).

  1.                Фотографія керівника проекту з підписами. У роботі використати файли   

           «Фото класу», «Фото учителя».

  1. Оформлення робочих матеріалів з теми «Живі символи рідного краю».

(Дається зразок, за яким треба виконати роботу. Використовуються файли «Герб Кіровоградcької області», «Герб Новгородки», «Герб с. Вершино-Кам’янки»).

Завдання:

  1.               Поля сторінки - усі по 1,5 см.
  2.                Заголовок (Times New Roman, 24, напівжирний, «по центру»).
  3.                Набрати текст - характеристику до відповідних гербів (Times New Roman,    

          14, напівжирний, «по центру»).

  1.                Малюнки вставити з відповідних файлів, положення «Навколо рамки».

C:\Users\оля\Documents\Coat_of_Arms_of_Kirovohrad_Oblast.svg.pngОпис живих символів
в геральдиці рідного краю

 Герб Кіровоградської області: у червоному щиті заокругленої форми золотий степовий (скіфський) орел з повернутою праворуч головою; над щитом прямокутна, оздоблена по периметру жовтою листвою синя хоругва з жовтим тризубом, прикрашена декоративними гілками.

Обабіч щит обрамований золотим колоссям, знизу - дубовим листям, перевитими синьою стрічкою, закріпленою знизу золотим сувоєм, обабіч сувою на стрічці жовтими літерами начертано девіз: «З добром до людей».

герб новгородковского районаГерб Новгородки.

У червоному полі срібний стовп, на якому зображений чорний кірасирський палаш у піхвах руків’ям догори, гардою вправо.

 

Герб села Вершино - Кам’янки : на зеленому фоні колосся пшениці і кукурудзи а також груздя калини, що символізує про багатство нашого краю. Посеред щита проходить річка яка має назву Кам’янка. Внизу листя дуба, а також дата утворення села 1756 рік.

 

 

  1. Оформлення пункту «Зміст».

Завдання:

Для «Змісту» створити таблицю, заповнивши її даними за зразком, межі таблиці зробити прозорими лініями.                                         

Зміст Стор.

  1.               Візитна картка учасників проекту ……………………………………..…....3      
  2.                Про  проект…………………………………………………………………....4
  3.                Українська символіка в народній творчості:
    1.                       Вишивка…………………………………………………………………….6
    2.                       Поезія……………………………………………………………………….8
  4.                Рослини-символи:
    1.                       Історичні дані……………………………………………………………..10
    2.                       Світ уявлень та вірувань.........……………………………………………12
    3.                       Роботи учасників проекту………………………………………………14
    4.                       Біологічні особливості…………………………………………………16
  5.                Тварини-символи:
    1.                       Історичні дані…………………………………………………………….17
    2.                       Світ уявлень та вірувань………………………………………………..19
    3.                       Роботи учасників проекту………………………………………………21
  6.                Живі символи в геральдиці………………………………………………..23
  7.                Живі символи в геральдиці рідного краю……………………………….25
  1. Оформлення пункту «Список літератури».

Завдання:

Для «Списку літератури» - надрукувати дані за зразком з використанням нумерованого списку (Times New Roman, 14).

Зразок:

Список літератури

  1.   Історія села Вершино - Кам’янки.
  2.   «Кіровоградська область»
  3.   Пономарів О., Артюр Л. «Українська минувшина».
  4.   Лозко Г. «Українське народознавство».
  5.   Інтернет сайти:
  6.   http://heraldry.com.ua
  7.   Свіщев Б.В. Рослини - символи України//Все для вчителя. - 2003. - №17-18.с.46

                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                           1

 

docx
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
15 лютого 2023
Переглядів
906
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку