Урок 23-24
Тема: Практична робота № 9 «Введення, редагування та форматування тексту». Практична робота № 10 «Робота з текстовими фрагментами»
Навчальна мета: Допомогти учням засвоїти роботу в текстовому процесорі Word
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з програмами архівування та антивірусними програмами.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок застосування набутих знань на практиці.
Структура уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти! Хто сьогодні відсутній?
ІІ. Етап орієнтації
Сьогодні ми будемо вивчати тему: «Практична робота № 9, 10
Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися навчитися працювати з Word.
IIІ. Етап проектування
ІV. Етап навчальної діяльності
V. Робота за ПК
Практична робота № 9 Див. додаток 1
Практична робота № 10 Див. додаток 2
VІ. Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель оцінює роботу на уроці. На наступному уроці нас тематичний залік № 4 на тему «Основи роботи з текстовою інформацією».
VІІ. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми по конспекту уроку.
Додаток 1
Практична робота № 9
Завдання 1. Відкрийте новий документWord та введіть наступний текст:
Всегда есть тот, кому ты нужен,
Кто так в тебя наивно верит,
Кто доверяет смело душу,
Кто ждать готов, любя, у двери.
Кто каждый миг дыханьем, взглядом,
Всегда готов к тебе стремиться.
Всегда есть тот, кто просто рядом,
Кто быть ненужным не боится.
Кто знает, что любовь не просят,
Кто знает, что любовь - не милость,
Чтобы её монеткой бросить,
Чтобы она к ногам катилась.
Но в час любой, когда невзгоды
В свои тиски сжимают сердце,
Всегда есть тот, кто в непогоду
Тепло отдаст тебе согреться,
Тот, кто напомнит в час печали,
Когда в душе завоет ветер:
"За тех, кого мы приручали,
Всегда! Всегда!! Всегда в ответе!!!"
Завдання 2. Збережіть документ на диску D:\Роботи дітей\9 клас з назвою Ваше ім’я.doc
Завдання 3*. Виконайте форматування документу за такими вимогами:
12 пт.
Завдання 4. Перевірити правопис документа та виправити помилки. Зберегти документ.
Завдання 5**. Під текстом вірша надрукувати таблицю наступного вигляду:
Назва |
Обороти товару |
Всього |
|||||
Весна |
Літо |
||||||
Березень |
Квітень |
Травень |
Червень |
Липень |
Серпень |
||
Зошити |
1250 |
1235 |
1888 |
41534 |
444 |
555555 |
|
Ручки |
1500 |
1232 |
123132 |
132 |
213 |
222354 |
Додаток 2
Практична робота № 10
Завдання 1. Відкрийте новий документWord та введіть наступний текст:
Формули з математики
Завдання 2. За допомогою редактора формул введіть наступні формули до таблиці:
1. Сторони трикутника пропорційні до синусів протилежних кутів.
,
2. Відношення сторони трикутника до синуса протилежного кута дорівнює діаметру кола, описаного навколо трикутника.
3. Квадрат будь-якої сторони трикутника дорівнює сумі квадратів двох інших сторін без подвійного добутку цих сторін помноженого на косинус кута між ними.
с2 = а2 + b2 – 2аbсоs α
4. Наслідки з теореми косинусів
соs α = (а2 + b2 – с2) : 2аb
5. Наслідки з теореми косинусів
d12 + d22 = 2(а2 + b2)
6. Таблиця значень деяких кутів
α |
0 |
30 |
45 |
60 |
90 |
120 |
135 |
150 |
180 |
sin α |
0 |
|
|
|
1 |
|
|
|
0 |
cos α |
1 |
|
|
|
0 |
- |
- |
- |
-1 |
tg α |
0 |
|
1 |
|
- |
- |
-1 |
- |
0 |
ctg α |
- |
|
1 |
|
0 |
- |
-1 |
- |
- |
7. Тригонометричні формули
sin2α + cos2α = 1
tg α * ctg α = 1
Завдання 3. Збережіть документ на диску D:\Роботи дітей\9 клас з назвою Ваше Прізвище.doc