Практична робота з векторної графіки в Inkscape "Чашка кави".
Сьогодні намалюємо просте зображення за допомогою еліпсів та кривих Безьє.
“Чашка кави”
Вибираємо інструмент Малювати кола, еліпси та дуги та проводимо еліпс без обведення. Заливку створюємо суцільним кольором, колір 502d16. До речі, всі елементи чашки кави матимуть цей колір. Запам'ятайте.
Далі відрізаємо верхню частину еліпса.
Для цього малюємо прямокутник, накладаємо на еліпс, виділяємо обидві фігури та застосовуємо різницю контурів. (Відрізати частину еліпса можна не лише за допомогою прямокутника, можна створити контур за допомогою кривих). Таким чином ми отримали основну частину чашки.
Малюємо черговий еліпс, але вже з обведенням. Заливку задаємо білим кольором, а колір обведення задаємо як у чашки. Товщину обведення підбираємо самостійно (її можна змінити у стилі обведення). Ширина еліпса має бути рівною ширині чашки. Накладаємо еліпс на верхню частину чашки та вирівнюємо.
Згрупуйте намальовані елементи чашки кави ctrl+G. Ручку можна намалювати олівцем, кривими Безьє або еліпсами. Чесно кажучи, мені не сподобався варіант із еліпсами, довелося використовувати криві Безьє з формою еліпс.
Продовжуємо малювати чашку кави. Настала черга намалювати блюдце. Точніше, це буде його імітація. Малюємо пару еліпсів. Вирівнюємо по центру виділення та внутрішній (менший) еліпс зрушуємо вгору.
Виділяємо обидва еліпси і застосовуємо різницю контурів. Отриманий контур розміщуємо під чашкою.
Чашка готова. Настав час «налити» каву. Малюємо чергову пару еліпсів, після вирівнювання менший еліпс зрушуємо праворуч.
Виділяємо обидві фігури і вкотре застосовуємо різницю контурів. Створіть ще кілька таких контурів (можна продублювати Ctrl+D). Копії необхідно зменшити та відобразити по вертикалі. Після цього їх можна розмістити у чашці. Так отримали поверхню кави у чашці.
Ну і на завершення за допомогою кривих Безьє (форма еліпс) додайте пару плавних контурів. Це димок над кавою.