Мета уроку: ознайомлення з мережевими сервісами для створення презентацій; порівняння можливостей офісної програми PowerPoint та онлайнового сервісу Гугл-Презентації, формування умінь використовувати онлайн сервіси для створення мультимедійної презентації; реалізація міжпредметних зв'язків.
Основи створення комп’ютерних презентацій 7 клас
Тема: Практична робота. Створення Google-презентації
Мета:
навчальна: ознайомлення з мережевими сервісами для створення презентацій; порівняння можливостей офісної програми PowerPoint та онлайнового сервісу Гугл-Презентації, формування умінь використовувати онлайн сервіси для створення мультимедійної презентації; реалізація міжпредметних зв’язків.
розвивальна: розвиток аналітичного мислення у процесі пошуку потрібної інформації, уміння логічно, доступно й ефектно подавати інформацію, структурувати її;
виховна: формування умінь працювати в команді, формувати почуття відповідальності, самостійність, посидючість.
Хід уроку
№ |
Етап організації діяльності |
Мета етапу
|
Зміст педагогічної взаємодії |
|
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
|||
І |
Організаційний етап
|
Оцінити емоційний стан учнів, створити робочу атмосферу, налаштувати учнів на продуктивну діяльність. |
Оцінює емоційний стан учнів, створює робочу атмосферу. |
Налаштування на продуктивну діяльність.
|
|
Навчальна ситуація цілепокладання |
Сформулювати мету, завдання та план уроку.
|
Бесіда: На минулому уроці ми почали знайомитися з можливостями спільної роботи над презентацією у сервісах Гугл. Як ці знання ми можемо застосувати?» |
Учні формулюють: Ми можемо … (за короткий час зробити великий обсяг роботи, працюючи спільно; …, зробити сьогодні презентацію з теми по географії та представити її на уроці; …) Для цього нам потрібно …. |
ІІ |
Актуалізація опорних знань. Первинна перевірка засвоєння знань
|
Активізувати розумову діяльність учнів, знання, вміння та навички, що набуті на попередніх уроках. попрацювати детальніше. |
«Елементи вікна редактора презентацій PowerPoint» https://learningapps.org/1472720
порівняння вікон програм PowerPоіnt та Гугл-презентації 3. Опрацювання алгоритмів дій, потрібних для виконання завдань уроку: 1) Створення нового слайду презентації 2) Вставлення текстового поля 3) Форматування символів 4) Вставлення зображення з використанням URL-адреси зображення 5) Зміна фону слайда |
|
Інструктаж з техніки безпеки під час роботи за комп’ютером. |
||||
IІІ |
Закріплення знань
|
Закріплення знань через практичне застосування інформації, усвідомлення учнями значущості, необхідності, актуальності інформації, отриманої на уроці; реалізація міжпредметних зв’язків (географія) |
Організовує виконання практичної роботи
1. Увійди на свою електронну пошту.
|
Виконання практичної роботи Робота над спільною гугл-презентацією «Тварини Африки» https://docs.google.com/presentation/d/1995P__UH1CPly719RGoCp6gAlGiZjh_HMS6KqRJKVA0/edit?usp=sharing
|
V |
Навчальна ситуація навчання самоконтролю і самооцінки |
Формувати відповідальність, вміння оцінювати результати своєї діяльності. |
Організовує роботу з Формою оцінювання роботи над спільної презентацією.
|
Аналіз своєї діяльності за Формою оцінювання роботи над спільною презентацією. |
VI |
Підбиття підсумків уроку. Домашнє завдання |
Осмислення результатів діяльності кожним учнем. |
Організація обговорення. Домашнє завдання. Продумати тему та зразок першого слайда для створення презентації для спільної роботи. |
Осмислює набуті знання, вміння та навички. Усвідомлює значення роботи для його особистого та колективного результату. |
Назва : Форма оцінювання роботи над спільною презентацією.
Інструкція : Використовуйте цю форму оцінювання при підготовці та створенні презентації, відкритої для спільного редагування.
Вид оцінювання : Слайд презентації, відкритої до спільного редагування
4 |
3 |
2 |
1 |
Зміст: Мета і тема |
|||
Мій слайд відповідає загальній темі презентації, робить важливий і значний вклад щодо теми, що ми висвітлюємо. Відображає всі аспекти, зазначені організатором роботи. |
Мій слайд відповідає загальній темі презентації, робить значний вклад щодо теми, що ми висвітлюємо. Відображає майже всі аспекти, зазначені організатором роботи. |
Мій слайд відповідає загальній темі презентації, доповнює її до теми, що ми висвітлюємо. Але я сам вибирав(ла) аспекти для висвітлення. |
Хоча мій слайд і відноситься до теми («Африка»), але не відповідає завданню («Тварини Африки») |
Дизайн |
|||
Я творчо використовую площину слайду, лінії, форми, текстуру та кольори. Мій слайд є цікавим, значущим і відповідає загальному оформленню презентації |
Я використовую лінії, форми, текстуру і кольори. Мій слайд є цікавим і привабливим. |
Я використовую деякі лінії, форми, текстуру і кольори. Мій слайд дещо одноманітний, але я вважаю – головне зміст. |
Я використовую свій дизайн слайда, хоча він повністю відрізняється від дизайну всієї презентації. |
Зображення |
|||
Зображення стосуються змісту слайда і презентації і додають йому значення. |
Зображення стосуються змісту слайда. |
Деякі з моїх зображень стосуються змісту презентації. |
Жодне із зображень не стосується змісту слайда, але вони яскраві |
Зміст: Основні моменти |
|||
Я обрав важливу інформацію, яку виявив з дослідження Інтернет-ресурсів та коротко її висвітлив, провівши редагування та форматування тексту |
Я обрав інформацію, яку виявив з дослідження Інтернет-ресурсів та висвітлив її, провівши редагування та форматування тексту |
Я включив у мій слайд інформацію, яку знайшов в Інтернеті, але вони може бути викладена не вірно, або дещо важливе випущене; текст частково відредагований. |
Я скопіював інформацію з першого посилання на задану тему та вставив текст у презентацію без редагування та форматування. |
Співпраця, колективна робота |
|||
Я повністю усвідомлюю переваги спільної роботи над презентацією та наслідки моїх дій на чужих слайдах та з усією презентацією (наприклад, зміна фону). Свої конструктивні пропозиції та коментарі пишу у чаті. |
Я усвідомлюю переваги спільної роботи над презентацією та наслідки моїх дій на чужих слайдах. Свої пропозиції та коментарі пишу у чаті. |
Я усвідомлюю переваги спільної роботи над презентацією та наслідки моїх дій на чужих слайдах, але спробував внести корективи у чужий слайд або змінити фон слайдів всієї презентації. |
Мені цікаво було спостерігати за реакцією моїх колег по роботі, коли я почав вносити правки на їхніх слайдах та писати коментарі. |
Захист спільної роботи |
|||
Я докладно вивчив інформацію, висвітлену на всіх слайдах створеної презентації, та зможу представити її на уроці географії. |
Я вивчив інформацію, висвітлену на всіх слайдах створеної презентації, та думаю, що зможу представити її на уроці географії. |
Я переглянув інформацію, висвітлену на всіх слайдах створеної презентації, та думаю, що зможу представити її на уроці географії за допомогою друзів. |
Я проглянув деякі слайди створеної презентації, але думаю, що зможу представити на уроці географії тільки свою інформацію. |
Аркуш самооцінювання
ПІП
|
Повністю (Завжди) |
Іноді (Частково) |
Коментар |
Мій слайд відповідає загальній темі презентації |
|
|
|
Мій слайд відображає всі аспекти, зазначені організатором роботи. |
|
|
|
Мій слайд відповідає загальному оформленню презентації |
|
|
|
Зображення на слайді стосуються змісту і додають йому значення. |
|
|
|
Я обрав важливу інформацію, яку виявив з дослідження Інтернет-ресурсів |
|
|
|
Я вибрав головне та чітко подав інформацію, |
|
|
|
Я відредагував та відформатував текст відповідно до загального стилю презентації |
|
|
|
Я повністю усвідомлюю переваги та недоліки спільної роботи над презентацією |
|
|
|
Я вмію створити новий слайд презентації |
|
|
|
Я вмію вставляти текстового поля |
|
|
|
Я вмію форматувати символи |
|
|
|
Я вмію вставляти зображення з використанням URL-адреси зображення |
|
|
|
Я вмію змінювати фон презентації |
|
|
|
Я докладно вивчив інформацію, висвітлену на всіх слайдах створеної презентації, та зможу представити її на уроці географії. |
|
|
|
Моя робота була самостійною |
|
|
|