Правила виконання креслень
Щоб правильно виконати своїми руками креслення фасадів, плани поверхів та інші архітектурно-будівельні схеми, потрібно дотримуватися досить жорстких правил.
Товщина основної лінії повинна бути однаковою для всіх деталей креслення, виконуваних в однаковому масштабі. Виняток — креслення розрізів: видимі лінії контурів можуть бути накреслені тонкою лінією.
Найменування, назви та позначення в полі креслення можуть писатися без нахилу. А ось розміри та інші написи на стрілках пишуться похилими з кутом відносно підстави рядка близько 75 градусів.
Загальна кількість розмірів на кресленні повинна бути, як підказує здоровий глузд, достатнім для проведення будівельних робіт. При цьому допускається дублювання одного і того ж розміру на різних елементах зображення.
Розміри проставляються в міліметрах без позначення одиниць вимірювання. Однак рівень над грунтом проставляється в метрах з точністю до третього знака після коми.
Джерело: http://poradu24.com/remontu/kreslennya-budinku-fasad-i-plan-poverxiv.html
2. Які ж існують основні види будівельних креслень?
В залежності від стадій проектування будівлі розрізняють два основних типи будівельних креслень – це архітектурно-будівельні та конструктивні креслення.
Уявіть собі, що Ви купили лотерейний квиток і він виявився виграшним.
Отримавши кругленьку суму грошей, Ви хочете побудувати свій дім і зразу придбали для будівництва ділянку землі в центрі нашого міста. Але для будівництва вам необхідно замовити …… Що? Правильно, РОБОЧИЙ ПРОЕКТ! Де ви його будете замовляти? Правильно, в спеціалізованій проектній організації! Ви приїздите в офіс і, в першу чергу, знайомитесь з головним архітектором проекту. Розповідаєте про той «Будинок своєї мрії» в якому хочете жити все своє життя. Головний архітектор приступає до роботи – виконує архітектурно-будівельні креслення, які в повній мірі описують об’ємно-планувальне рішення вашого об’єкту. До таких креслень належать: