Тема: Правопис слів з апострофом. Міфи.
Мета: навчити дітей писати слова з орфограмою «апостроф у корені слова»; удосконалювати навички письма та виразного читання; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: малюнок міфічного моховика, мультимедійний комплект, картки.
Хід уроку
І. Вступна частина
Добрий день, малече, щира,
Хай живеться вам у мирі.
Хай луна дитячий сміх!
Почнемо урок для всіх!
Мільйон, справедливість, життєрадісний, ззаду, врівноваженість.
Калина
ІІ. Основна частина
1) Після яких приголосних можемо писати апостроф:
2) Апостроф не пишемо перед я, ю, є, ї за таких умов:
Записуємо слова з апострофом за абеткою/звуко – буквенний аналіз двох слів на вибір. Виконайте вправу 1 на с. 54.
Бур’ян [б у р й’ а н ] – 5 б., 6 зв., 2 скл., 2 скл.-наголошений [- 0 – = 0 -]
Солов’ї [с о л о в й і] – 6 б, 7., зв, 3 скл.[- 0 - 0- = 0 ]
с. 54 вправа 2
Моховик – дух мохових боліт, постає перед людьми в образі свині або барана, живиться рослинами, але іноді з’їдає дітей. Це найменший із-поміж лісових духів порівняно з Лісовиком. Підкоряється лісовому цареві, робить те саме, що й усі лісовики: заводить у глиб своїх володінь, щоб там згубити людину. Засоби порятунку від Моховиків ті самі, що і від лісовиків
Перекажіть текст про моховика. Запишіть слова з тексту в таблицю відповідно до орфограм. Поясніть правопис слів.
|
Апостроф |
Ненаголошені е та и |
М’який подовжений приголосний |
Не з дієсловами |
|
Дерев’яних Торф’яних М’яким З’являвся |
Дерев’яних Сидів Пеньком зеленим |
бажання |
Не жив Не сидів |
Запишіть словосполучення іменників із прикметниками за зразком. Солом’яний бриль, дерев’яна ковінька, кам’яний п’єдестал, кропив’яний суп, морквяний пиріг, м’ятний чай, риб’яча юшка.
Запишіть слова за абеткою. Завдання №1
Беззубий, без’язикий, з’єднати, з’їсти, з’їхати, зробити, з’ясувати, об’єднати, роз’єднати, роз’їхатися, роз’яснення.
ІІІ. Заключна частина
Придумай історію про моховика, який потрапив у сучасне місто. Використай у тексті всі словосполучення.