Півтора мільйона років тому людина приборкала вогонь. Це була, мабуть, найбільш видатна подія в історії людства: вогонь давав світло і тепло, відганяв диких звірів і робив м'ясо смачнішим. Він був великим чарівником: вів від дикості до цивілізації, від природи до культури.
Номер слайду 3
Довгий час люди боялися вогню, вони бачили, які руйнування несли за собою лісові пожежі, коли люди і звірі в паніці тікали, щоб врятуватися, адже вони нічого не могли вдіяти з цією руйнівною силою. Вони нічого не могли зробити.
Номер слайду 4
Але прийшов час, коли первісні люди почали розуміти що трохи вогню створює тепло в печері а їжа приготовлена на вогні — набагато смачніше. Тоді вони почали приручати вогонь постійно підтримуючи його хмизом і дровами. Стародавні люди ретельно стежили за вогнем навіть призначалися чергові відповідальні за те, щоб вогонь не згас.
Номер слайду 5
Завдяки вогню люди еволюціонували та згодом стали робить зброю з меді та посуд із приборами стали цивілізованішими та розумнішими.Та стали схожими на нас.
Номер слайду 6
Першим хімічним способом одержання вогню стала каталітична реакція,відкрита німецьким хіміком Й.Деберайнера. Базуючись на своєму відкритті, він створив «водневе кресало» (кресало Деберайна). Водневе кресало являло собою банку, в якій цинкова пластина взаємодіяла з сірчаною кислотою – і починав виділятися водень. Коли відкривався клапан, водень виходив назовні і його струмінь, що потрапляла на губчасту пластину, яка грала роль каталізатора, запалала в повітрі. По суті, кресало Деберей було першою запальничкою.
Номер слайду 7
Хоча воно було вдосконалене голландським ученим П.Кіппом, його швидко витіснили перші сірники. Запалювальні сірники вперше з'явилися на початку 30-х років XIX століття.