Шляхи передачі інфекції Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, летючі миші, антилопи та ін.) і поширюється серед людей - від людини до людини. Поширення гарячки Ебола від людини людині відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизову оболонку з кров'ю, виділеннями або іншими рідинами організму інфікованих людей, а також через контакт з поверхнями і матеріалами (наприклад, постільними речами, одягом), що забруднені такими рідинами. Частіше за інших на ризик інфікування наражаються медичні працівники, члени сім'ї та оточення хворого, люди, які вступають в безпосередній контакт з тілами під час похоронних ритуалів Хвороба, спричинена вірусом Ебола — гостре інфекційне захворювання Інкубаційний період становить від 2 до 21 днів (частіше 7-8 днів). Перші симптоми (т.з. «суха стадія»): раптова поява лихоманки; м'язові болі; головний біль; біль у горлі. Більш пізні симптоми (т.з. «волога стадія»): блювота; діарея; висипання; порушення функцій нирок і печінки; внутрішні та зовнішні кровотечі (наприклад, виділення крові з ясен, кров у випорожненнях).
Джерела інформації про вакцинацію На жаль, досі є багато міфів про вакцинацію, і деякі люди відмовляються робити щеплення собі та своїм дітям. Тому й досі відбуваються спалахи колись подоланих хвороб, як-от поліомієліт. Саме тому важливо вміти аналізувати інформацію та довіряти достовірним джерелам.
МІФИ І ФАКТИ ПРО ВІЛ І СПІД ВІЛ - «молода» інфекція, і тому в суспільстві існує ще чимало неправильних уявлень (міфів) про цю хворобу. СНІД — це хвороба африканців. Нас вона не стосується. ВІЛ-інфекція набагато швидше поширюється у Східній Європі МІФ ФАКТ Це мене не стосується, тому що всі мої рідні і друзі здорові МІФ Людина може багато років жити з ВІЛ і навіть не здогадуватися про це. ФАКТ Не можна пускати ВІЛ-інфікованих дітей до школи. Вони можуть заразити інших школярів. МІФ ВІЛ передається через кров, отже, можна заразитися від укусу комара МІФ ВІЛ-інфікованим дітям не можна відвідувати басейн. Адже воші можуть отримати травму, і їхня кров потрапить у воду. МІФ
Туберкульоз Туберкульоз — друге за смертністю захворювання після ВІЛ. В Україні епідемія туберкульозу розпочалася у 1995 році та триває досі. Туберкульоз заразний і передається від хворої людини до здорової або від хворої тварини до людини. Коли хворий кашляє, чхає, розмовляє, разом зі слиною у повітря потрапляють збудники туберкульозу. Здорова людина може вдихнути їх і заразитися.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ! Параграф§ 12 Завдання 1. Перейдіть за QR-кодом і подивіться відео про туберкульоз. Дайте відповідь на запитання: А) Які є форми туберкульозу? Чим вони відрізняються? Б) Які симптоми відкритої форми туберкульозу? В) Чим небезпечна закрита форма туберкульозу? Г) Які чинники підвищують ризик захворіти на туберкульоз? Завдання 2. Перейдіть за QR-кодом і подивіться відео про коронавірус і захист від нього. Дайте відповіді на запитання: А) Як має поводитися хворий на коронавірус? Б) Коли потрібно звертатися по медичну допомогу? В) Як знизити ризик інфікування коронавірусом?