Презентація "Алгоритми опрацювання табличних величин"

Про матеріал
Презентація з інформатики на тему "Алгоритми опрацювання табличних величин" для 9 класу які навчаються за підручником Інформатика. Підручник для 9 кл. закладів загальної середньої освіти / Н. В. Морзе, О. В. Барна. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2022. — с. : іл.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Алгоритми опрацювання табличних величин9 клас

Номер слайду 2

Іноді потрібно розв’язати складні завдання, у яких спосіб організації даних задано неявно, наприклад, сформувати таблицю квадратів двоцифрових чисел. Під час написання програм для розв’язування подібних завдань слід виконати такі дії: за умовою завдання встановити, чи можна подати вхідні дані у вигляді табличної величини — списку; надати табличній величині одне ім’я (його у програмі буде використано для роботи з окремими елементами табличних даних); задати порожній список, у якому буде зберігатись набір даних; у програмному коді записати команди для введення елементів масиву в пам’ять комп’ютера

Номер слайду 3

Подальше опрацювання табличних величин зводиться до використання алгоритмів: зміни значень елементів масиву; знаходження підсумків за набором даних, які передбачають використання простих арифметичних операцій чи виразів над елементами масиву; обчислення суми або кількості значень елементів, що задовольняють заданим умовам; пошуку елементів табличної величини, що задовольняють заданим умовам; упорядкування масиву за деякою ознакою.

Номер слайду 4

Зміну значення даних у списку виконують за алгоритмом, який описано блок-схемою. Для перегляду елементів списку в програмах мовою Python використовують конструкцію for i in range (n): команди де і — індекс елемента списку, n–1 — індекс останнього елемента.

Номер слайду 5

Методи мови програмування Python для аналізу даних списку. Для визначення індексу елемента в списку використовують метод index () - дає змогу отримати значення індексу (позиції) заданого елемента списку.

Номер слайду 6

Метод count () повертає кількість входжень заданого елемента в списку. Метод отримує один параметр.

Номер слайду 7

Дії над даними у списку. У програмах, де передбачені дії з елементами табличної величини, що задовольнять деяким умовам, використовують оператор розгалуження if. Опис умов здійснюють так само, як і з простими змінними. Для запису простих умов використовують оператори порівняння :>, <=, >=, =, <>а складені умови формують із простих з використанням логічних операторів and, or, not.

Номер слайду 8

Для обчислення значення суми елементів деякого списку із числових даних можна використати функцію sum(list).

Номер слайду 9

Для виконання інших дій над даними списку у програмі потрібно передбачити їх перебір

Номер слайду 10

Вправа 5. Середнє значення. Завдання. При виконанні лабораторного експерименту з фізики учні отримали десять дійсних чисел з діапазону 9,0–10,0. Складіть проєкт Середнє для обчислення середнього значення результат

Номер слайду 11

Вправа 6. Сума парних. Завдання. Обчисліть суму парних елементів списку a, заповненого випадковими числами.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горбатюк Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
1 березня 2023
Переглядів
7582
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку