Образотворче мистецтво 7 клас. Узагальнюючий урок “Архітектура та її стилі”Архітектура — це мистецтво зводити будинки і споруди, забудовувати території комплексами будівель різного призначення відповідно до сучасних технічних можливостей, конструкцій і матеріалів.
Номер слайду 2
Архітектура, є складовою частиною матеріальної і духовної культури людства. Від початку будівництва в стародавні часи і до сьогодення архітектурні форми і стилі весь час змінювались. Здебільшого це відбувалось внаслідок зміни її інтер’єра. Інтер’єр - вигляд приміщення в будинку, тобто естетика і кольорова гамма фарбування і оздоблення, розміщення в ньому обладнання, меблів, картин, квітів тощо.
Номер слайду 3
За призначенням архітектуру поділяють на типи:житлова, суспільно-громадська (культові будівлі, видовищні, адміністративні),промислова ( виробничі транспортні торгівельні споруди). Складовою частиною архітектури є садово-паркове мистецтво – оформлення парків, скверів, бульварів.
Номер слайду 4
Архітектурний стиль – сукупність функціональних і художніх рис архітектури. Романський стиль поширений був у Європі в 12-13 ст. Споруди цього стилю відзначалися важкими формами і масивністю (Замки, міські оборонні споруди, монастирі). В такому стилі були збудовані: Успенський, Борисо-глібський собори, Кирилівська церква в Києві.
Номер слайду 5
Готичний стиль, на відміну від романського, повертається до індивідуальності. Грандіозні готичні собори вирізнялися висотою, місткістю, видовищним і багатим декором. Для готичного стилю характерні гострі споруди, безліч кам’яного різьблення і скульптурних прикрас, безліч загострених арок, що тягнуться вгору. Віктор Гюго називав готичні споруди кам’яною симфонією.
Номер слайду 6
Стиль Ренесанс – сприйняв багато елементів в архітектурі стародавньої Греції та Риму. Характерні спокійні композиції, досконалість художніх форм, наріжні пілястри – схожі на колони виступи на поверхні стіни. Найвищі досягнення українського ренесансу зосереджені у 4 будівлях Львова ( Успенська церква, вежа і дім купця Корнякта, Трисвятительська каплиця).
Номер слайду 7
Основні риси стилю Бароко: урочиста піднесеність, грандіозність, схильність до композицій (Маріївський палац, Троїцький собор в Чернігові, Богоявленська церква в Києві).
Номер слайду 8
Стилю Рококо – характерні химерність і фантастичність декоративних мотивів і вишуканість форм. На зміну важким і громіздким формам бароко приходять легкі, делікатніші і граціозніші (Андріївська церква, собор Св. Юра у Львові, церква в Холмі і Козельці).
Номер слайду 9
Класицизм – зразком для цього стилю було класичне мистецтво ст. Греції і Риму (буд. Верховної Ради). Ознаки класицизму: колони з капітеллю, портики, скульптура, рельєф; симетрія, правильна геометрія; чіткість пропорцій; прості форми; практичність.
Номер слайду 10
Архітектори стилю Модерн відмовились від канонів і форм класичної архітектури. В основу покладено динамічність форм, вигадливість зображення, використання залізних конструкцій.(Критий ринок в Києві, Будинок з химерами Городецького, краєзнавчий музей в Полтаві Кричевського, Будинок худ. Школи у Харкові).