24 червня о 18:00Вебінар: Практика створення матеріалів для оформлення та зонування класного приміщення в НУШ

Презентація "Архівація файлів"

Про матеріал

В даній презентації розглядаються поняття стиснення даних, архівації даних, вводяться основні завдання архівації, розглядаються найбільш відомі програми-архіватори та дії, які можна в них виконувати. Презентація може бути використана при вивченні теми "Програмне забезпечення та інформаційна безпека".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Архівація файлів

Номер слайду 2

Архівація даних Архівація даних - це злиття декількох файлів і папок в єдиний файл (архів). Стиснення інформації - це скорочення обсягу початкової інформації шляхом усунення надлишкової інформації.

Номер слайду 3

Засоби стиснення інформації Групове кодування RLE (Run Length Encoding) - застосовується для архівації графічних зображень; Кодування Лемпеля-Зіва –використовується для архівації текстів через повторення деяких його фрагментів. Приклад: давним-давно   Після кодування: давним - (-7,4) о, тобто за-мість послідовності «давн», що має довжину 4 символи і починається з 8 позиції, робиться така підстановка.

Номер слайду 4

Засоби стиснення інформації Кодування Хаффмана – застосовується для архівації текстової інформацїї; Приклад: воротар (довжина 7х8=56 біт) Введемо коди для літер: «в»-0, «р»-100, «а»-101, «т»-10, «0»-11 Таким чином, після кодування слово «воротар» матиме вигляд: 0111001110101100 і мати довжину 16 біт (тобто стиск більш ніж втричі).

Номер слайду 5

Для архівації використовують спеціальні програми - архіватори. Програми-архіватори: WinRAR, WinZIP, PowerArchiver.

Номер слайду 6

Основні поняття архівації Архівний файл (файл, який містить один або кілька файлів в стислому вигляді і службову інформацію) Упаковка (завантаження вихідних файлів в архівний файл) Розпакування (процес відновлення файлів з архівного файлу та подання їх в початковому вигляді) Саморозпаковується (модуль, здатний до самостійного розпакування знаходиться в архіві файлів без використання програм-архіваторів)

Номер слайду 7

Функції програм-архіваторів Створення нових архівів Додавання файлу до існуючого архіву Витяг файлів з архіву Створення архівів, що самостійно розпаковуються Повне або часткове відновлення пошкоджених архівів

Номер слайду 8

Термін Характеристика та призначення Add file Додавання файлу до архіву Extract files Вилучення файлів з архіву Fresh files Додавання до архіву нових версій файлів, які в цьому архіві вже існують Move files Переміщення файлів до архіву Self-extract (SFX) archive Архів, що саморозпаковується Дії при виконанні архівації

Номер слайду 9

Вікно програми WinRAR

Номер слайду 10

ppt
Додано
23 липня 2018
Переглядів
3027
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку