АВСТРАЛІЯ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРИКА. РЕЛЬЄФ, ТЕКТОНІЧНІ СТРУКТУРИ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ
Номер слайду 2
Площа материка — 7,7 млн км2. Населення — 24,3 млн осіб. Довжина берегової лінії — 35,9 тис. км. Найвища точка над рівнем моря — гора Косцюшко (2228 м). Найнижча точка від рівня моря — озеро Ейр (-16 м). Середня висота над рівнем моря — 215 м. Найдовша річка — Дарлінг(2740 км). Найбільше за площею озеро — Ейр (до 15 тис. км2). Найбільший острів — Тасманія (68 тис. км2).
Номер слайду 3
Крайні точки Австралії: на півночі — мис Йорк, на півдні — мис Південно- Східний, на заході — мис Стіп-Пойнт, на сході — мис Байрон.
Номер слайду 4
Затока Карпентарія Велика Австралійська затока
Номер слайду 5
Метью Фліндерс. Джеймс Кук. Абель Тасман. Назва «Австралія» виникла задовго до відкриття материка. Давні географи були переконані, що в південних широтах існує величезний масив суші, який називали «Невідома Південна Земля» (латинською Терра Австраліс Інкогніто). Першим на півострів Кейп-Йорк висадився в 1606 р. голландський мореплавець Вілем Янсзон. У 1642 р. голландець Абель Тасман відкрив острів, який пізніше назвали його ім’ям. У 1770 р. англійський мореплавець Джеймс Кук відкрив східне узбережжя Австралії. У 1814 р. англійський мореплавець Метью Фліндерс уперше обійшов навколо материка морем і запропонував назвати його Австралією. Українці почали селитися в Австралії з 1820 р. Нині тут проживає 32 тис. українців.
Номер слайду 6
Австралія розташована в центральній частині Індо-Австралійської літосферної плити. Основою материка є давня Австралійська платформа. Тривалі рухи земної кори — підняття, опускання й розломи — зумовили формування на заході Австралійської платформи великого щита. На схід від платформи вздовж узбережжя простяглась область давньої складчастості.
Номер слайду 7
В Австралії переважають рівнинні форми рельєфу: Західно-австралійське плоскогір’я та Центральна низовина, що пояснюється будовою земної кори. Тільки на сході є невисокі гори — Великий Вододільний хребет з найвищою точкою материка — горою Косцюшко
Номер слайду 8
Австралія дуже багата на корисні копалини. Переважають рудні корисні копалини. За покладами залізних, нікелевих, поліметалічних, уранових руд, золота Австралія посідає провідні місця у світі. Австралія багата й на кам’яне вугілля, поклади якого залягають в осадових породах передгірського прогину на південному сході. Є родовища нафти й природного газу на Центральній низовині та в Бассовій протоці