Палка любов до рідної землі , до свого народу змушувала його «силуватися знаходити іскру світу там , де , здавалось, була сама темрява».
Номер слайду 2
Борис Дмитрович Грінченко
Номер слайду 3
Тема : Життєвий і творчий шлях Б. Д. Грінченка . Багатогранність діяльності . Особливості реалістичного письма в розкритті соціальних проблем та душевного стану героя в оповіданні «Без хліба».
Номер слайду 4
Мета:-ознайомитися з основними фактами життєвого ,творчого та громадського етапів життя митця ;-пояснити його роль у становленні української національної культури ;-розкрити ідейний зміст оповідання ;-давати власну оцінку вчинкам персонажів ;-схарактеризувати образи головних героїв ;-визначити місце письменника в історії української літератури. Борис Дмитрович Грінченко
Номер слайду 5
Оповідання ---Невеликий прозовий твір , сюжет якого заснований на певному (рідко кількох) епізоді з життя одного (іноді кількох) персонажа .
Номер слайду 6
Проблеми ,порушенні в оповіданні :1) поведінка людини на межі вибору ;2) необхідність дотримання моральних заповідей;3) любові і взаєморозуміння ;4) збереження власної гідності ;5) мудрості у вирішенні долі іншої людини .
Номер слайду 7
Тема оповідання : Розповідь про безрадісне злиденне життя селянської родини , показ поведінки персонажів , які опинилися на межі вибору .
Номер слайду 8
Основна думка : Утвердження моральної чистоти як основи щасливого та гармонійного життя .
Номер слайду 9
1. «Петрові самому дитячий плач мов ножем серце краяв».2. «…як подума про це , подума , що тоді в його дома і жінка , й дитина голодні сидітимуть , так дух йому перехопить…»3. «Піду та й украду»4. Так жалко йому стало її. Зміна настрою персонажа :
Номер слайду 10
Заглянь у душу персонажа. Складіть уявний діалог Петра зі своєю совістю напередодні крадіжки
Номер слайду 11
Підсумок. Оповідання примушує замислитися над …Я вважаю , що героїня твору …Я задоволений (а) , що …
Номер слайду 12
Домашнє завдання1. Повторити матеріал уроку.2. Скласти таблицю «Герої оповідання та їх провідні риси».3. Прочитати оповідання «Сам собі пан».