Презентація "Банківська система України"

Про матеріал
Презентація "Банківська система України" для учнів 9-го класу, розділ "Третинний сектор економіки".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БАНКІВСЬКА СИСТЕМА УКРАЇНИ

Номер слайду 2

Банківська сфера – одна з найважливіших галузей у кожній країні. Саме від стабільної роботи фінансової системи та банків залежать добробут населення та його впевненість у майбутньому. Банки розширюють фінансові можливості людей та підприємств, надаючи в користування потрібні їм кошти. Вони зберігають, перерозподіляють та примножують гроші в державі й, відповідно, сприяють швидшому зростанню економіки країни.

Номер слайду 3

Банки – це спеціальні організації, створені для накопичення грошей та проведення різних фінансових операцій. В Україні банківська система почала формуватися в середині XVIII ст. і на сьогодні складається з двох рівнів: Національного банку та комерційних банків.

Номер слайду 4

Банківська система України

Номер слайду 5

Національний банк України — центральний державний банк, що проводить єдину державну банківську фінансово-грошову політику, контролює діяльність інших фінансових установ і регулює грошовий обіг у країні. А комерційні банки націлені на прибуток і надають різноманітні фінансові послуги населенню, підприємствам, уряду та навіть один одному.

Номер слайду 6

Основні функції банків

Номер слайду 7

Еволюцію розвитку банківської системи України можна представити трьома періодами: перший - становлення (перші п'ять етапів), другий - стабільності (шостий етап) та третій - кризовий (сьомий етап)

Номер слайду 8

1988 .. 1990 рр. — створення прототипу системи українських комерційних банків у складі банківської системи СРСР.1991 р. .. І півріччя 1992 р. — перереєстрація українських комерційних банків та початок формування банківської системи України як незалежної держави. II півріччя 1992 р. .. 1993 р. — розвиток банківської системи України на етапі становлення економічного і політичного суверенітету.1994 .. 1996 рр. — розвиток банківської системи на першому етапі реалізації курсу економічних реформ монетарними методами.1997 .. 1998 рр. — розвиток банківської системи в умовах поглиблення фінансово-економічної кризи, поступового переходу до поєднання монетарних методів управління економікою із заходами щодо її структурного реформування.1999 .. 2008 — розвиток банківської системи в умовах реструктуризації економіки, падіння прибутковості банківських операцій, збільшення та консолідації капіталу банків.

Номер слайду 9

У банківській системі до 2008 року спостерігалися позитивні тенденції, вона набуває ринкового типу, в державі реєструються іноземні банки та їхні представництва, відбувається зміна акціонерів шляхом продажу і перепродажу банків, а також здійснюється реєстрація нових банків. Деякі показники діяльності банків за 2000-2007 рр.

Номер слайду 10

Після виходу з кризи система функціонувала в умовах достатньо стабільної ліквідності, проте частка іноземного капіталу в банках зменшувалася. Політична та військова нестабільність 2014 року негативно вплинула на банківську систему: стався значний відтік клієнтських коштів, якість клієнтського портфелю впала. Кількість неплатоспроможних банків істотно зросла в час, коли криза платіжного балансу трансформувалась у банківську та боргову кризу.

Номер слайду 11

В умовах російсько-української війни на банківський сектор впливає депресія економічної активності і погіршення стану державних фінансів; як результат — напруга на грошово-кредитному ринку, зниження довіри до банківської системи та національної валюти. Фактори кризи: значне падіння ВВП — 7,5 % у 2014 році, девальвація гривні — 100 %, споживча інфляція — 24,9 %, втрата третини депозитів у банках. У результаті міжнародні резерви країни знизились до найнижчого за 11 років рівня — 7,533 млрд доларів

Номер слайду 12

Наприкінці 2015 року стан банківського ринку почав покращуватися і на початку 2016 ліквідність всієї системи досягла найвищого показника у 100 млрд грн. Кінець 2016 року відзначився націоналізацією Приватбанку — істотною подією для всієї економіки. Всього ж, за підсумками 2016 року, система отримала рекордний збиток у 159 млрд грн. У березні 2017 року було ухвалене рішення заборонити банкам з російським капіталом виводити кошти за межі України на користь пов'язаних осіб.

Номер слайду 13

Унаслідок активної роботи Національного банку України щодо реформування та оздоровлення банківської системи на кінець 2017 року 89 банків залишили український ринок. Таким чином у банківському секторі країни залишилось понад 90 банків, які вирізняються своєю стабільністю, прозорістю та звітністю. Вони створюють кращі умови співпраці зі своїми клієнтами, а головне – дають можливість професійного зростання співробітників. Хто ж залишив ринок?

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Попова Поліна Іванівна
    Дякую, колего, за співпрацю.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Маласай Тетяна Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
28 квітня 2022
Переглядів
9270
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку