Презентація бесіди ГПД "Первоцвіти весни"

Про матеріал
Конспект виховної години в групі продовженого дня , 3 клас. Мета бесіди :формувати інтерес у дітей до світу природи , виховувати дбайливе ставлення до природи .
Перегляд файлу

Школа І-ІІІ ступенів № 25

Шевченківський район м. Київ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховне заняття

на тему

«Первоцвіти весни»

 

 

        Горюнова Любов Семенівна

        вихователь групи

        продовженого дня

        спеціаліст вищої категорії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ 2024


 

 ВИХОВНЕ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ : «ПЕРВОЦВІТИ ВЕСНИ»

                                       Група продовженого дня 3-й клас

Вид заняття: інтегроване. Заняття з ознайомлення з природним довкіллям.

 Мета:

  •          формувати цілісне ставлення до природи планети Земля, рідного краю, як джерела добробуту людей, краси довкілля, натхнення митців;
  •          розширювати знання про характерні засоби художньої виразності різних видів образотворчої діяльності;
  •          учити продукувати ідеї, експериментувати та досліджувати, виконувати самостійно прості дії зі збереження природи та встановлення добрих стосунків з іншими (психогімнастика «Я – квітка» допоможе відчути себе часткою природи, однією з багатьох, подарувати один одному радість, добрий настрій, усмішку);
  •          формувати основи громадської поведінки, шляхи взаємодії з природою та людьми через подарунок;
  •          закріпити вміння працювати з природним матеріалом;
  •          сприяти розвиткові творчості, спостережливості та уяви;
  •          виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до рослин.

Матеріал: заздалегідь виготовлені зразки квітів, крилатки осика та клена, трубочки для коктейлю, пластилін, дощечкі для пластиліну.

Попередня робота: бесіда, читання віршів про весну; розгляд картинок із зображенням весняних квітів; екскурсія ; виготовлення плаката «Закони друзів природи».

Хід заняття

І. Вступна частина

    Правила поведінки в природі :

    не кидай сміття , не забруднюй територію!

    не ламай кущі, гілки дерев!

    не руйнуй гнізда птахів!

    не залишай багаття на галявині!

    не зривай із корінням квіти , ягоди, гриби! 

 

 

1. Організаційний момент

Вчитель. Діти, погляньте, скільки завітало до нас гостей! З яким настроєм ми зустрічаємо їх? Тож давайте посміхнемось і привітаємось.

Доброго ранку травам росистим!

Доброго ранку квітам барвистим!

Доброго ранку сонечку ясному!

Людям усім і всьому прекрасному!

ІІ. Основна частина

  1. Бесіда про квіти

Вчитель. Сьогодні ми з вами говоритимемо про весну та весняні квіти. Якими ж квітами весна прикрашає землю? (Відповіді дітей).

  •          Які ви знаєте весняні квіти? (Відповіді дітей).
  •          А ви любите квіти? Які квіти вам подобаються? Розкажіть про них. (Відповіді дітей).
  •          Дві мої знайомі дівчинки також люблять квіти, а от хто з них їх любить більше, визначимо разом.
  1. Ситуація «Я люблю квіти»

Якось навесні Маринка з Даринкою прийшли в ліс.

  •                      Ой, як багато квітів! – вигукнула Маринка. – Зараз я швиденько намалюю ось цей підсніжник і он той пролісок. І чудовий букет буде для матусі.
  •                      Та що його малювати! Ось я нарву цих квітів і подарую букет мамі, - сказала Даринка і почала швидко їх рвати, а деякі навіть із корінням. Маринка понесла для мами красивий малюнок, а Даринка – величезний букет.

Та дорога додому була неблизька, і квіти швидко зів’яли, дівчинка їх викинула. Її мама так і не дізналася, що в лісі вже розквітли первоцвіти. А Маринка порадувала маму гарним букетом підсніжників і пролісків. Мама щиро зраділа подарункові.

Обговорення ситуації.

Вчитель. Діти, хто з дівчаток, на вашу думку, любить квіти більше? (Відповіді дітей).

Підвести дітей до висновку, що любити – значить оберігати, а не кривдити, не знищувати.

  1. Розв’язування проблемної ситуації

Вчитель. Український поет Анатолій Костецький також знайомий із цими дівчатками. Саме про одну з них він написав вірш.

   Метелика ловити я не стану:

   Він квітка неба – хай живе собі.

   Хай крильцями блакитними тріпоче,

   Щоб радісно було тобі й мені.

   І квітку лісову не стану рвати,

   її додому я не понесу –

   Удома їй джмеля не погойдати.

Вчитель. Як ви гадаєте, Даринці чи Маринці поет присвятив цього вірша? (Відповіді дітей).

Вчитель. Якщо ми даремно вириватимемо квіти, то що станеться?

Вчитель пропонує дітям послухати та розв’язати проблемну ситуацію:

Я зірвала квітку – і вона зів’яла.

Я спіймав метелика – і він помер у мене на руках.

І тоді я зрозумів, що до краси можна доторкнутися тільки серцем!

  1. Читання вірша та бесіда з дітьми

Вчитель читає вірш Ганни Черінь «Ми з природою єдині»:

   Ми з природою єдині.

Ми – діти планети Земля.

Усе, що у природі є,

Любити треба й поважати –

Птахів, тварин, рослини теж:

Без них не можна існувати.

   Природа щира, добра мати.

   Ми всі в боргу перед тобою.

  •          Діти, про що цей вірш? (Відповіді дітей).
  •          Як треба ставитись до природи? (Відповіді дітей)
  •          А як ви поводитесь на природі? (Відповіді дітей)
  •          Як добре, діти, жити нам,

Де все наповнено красою!

  1. Дидактична гра «Квітка ласкавих слів»

Вчитель пропонує дітям, передаючи одне одному штучну квітку, говорити вдячливі слова природі, весні, сонечку та бажати всім гарного настрою, здоров’я, добрих справ.

Вчитель. Сподіваюся, що ви берегтимете природу, не рватимете весняних квітів, адже їх стає все менше і менше. Вони можуть зникнути назавжди. Квіти так люблять і сонечко, і вітер, і теплий весняний дощик. Уявіть, що ви теж квіти й чекаєте на весняне тепло.

  1. Психогімнастика «Я – квітка»

Звучить ніжна, приємна мелодія. Діти стають у коло, уявляють, що вони квіти, і виконують рухи, які відповідають словам вчителя:

  •          Я – маленька зернинка. У мені спить квіточка .Пригріло сонечко – і вони прокинулися, не кваплячись, простягає до сонечка свої листочки, вітається з вітром, потім піднімає догори своє личко й радіє весні. Підставляє личко теплому дощикові, а він ретельно вмиває її. Квіточка усміхається, зустрічаючи новий день і весну (посміхаються одне одному).
  1. Аплікація (з пластиліну, природного матеріалу)

Вчитель. Щоб мати чудовий букет, не обов’язково йти до лісу й нищити квіти. Можна намалювати, виготовити аплікацію або зробити з природного матеріалу.

Вчитель. Квіти у нас будуть з крилатки осики, клена та трубочок для коктейлю. Подивіться, як ми будемо робити: до зеленої трубочки, яка слугуватиме стеблом, приліплюю шматочок пластиліну (кольори за вашим бажанням), серединку квітки. У пластилін по колу, утворюючи пелюстки, вставляю насіння осики чи клена (за бажанням). Ось квітка й готова. Приступаємо до роботи.

ІІІ. Підсумок

Вчитель. Ми створили букет красивих, різноманітних квітів. Давайте подаруємо цей букет нашим гостям, щоб він радував їх, навіть після того, як живі квіти відцвітуть. А весна-красна пригощає вас весняним смачним напоєм, який лікує, бадьорить і дарує нам міцне здоров’я.

Діти пригощаються березовим соком.

Вчитель. А зараз попрощаємося з нашими гостями. Пропоную піти на прогулянку та висіяти у квітнику насіння петунії та ромашки, які будуть нас радувати все літо.

 

 

docx
Додано
4 листопада
Переглядів
50
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку