Дотримуємося правил, які ми створили при роботі на уроці: Гарний і позитивний настрій обов`язковий. Пам`ятайте,щоб знання були ефективні, все залежить від вашого налаштування. Малювати на екрані без прохання вчителя заборонено. Це відволікає вас, однокласників і вчителя. Відокремтесь, по можливості, у більш у тихому місці. Адже, якщо навколо буде шум, то вас це буде відволікати. Слухайте уважно вчителя і відповіді своїх однокласників так, ніби це звичайний урок в школі, де всі бачать, чим ви зайняті на уроці. Якщо під час заходуу вас є будь-які питання, які стосуються теми, їх можна написати в чаті. Вчитель,як тільки помітить повідомлення, відразу прокоментує його. Якщо вчитель просить відповісти конкретного учня, то включи мікрофон і дай відповідь.
Харчова цінність борщу. Борщ за харчовою цінністю відносять до низькалорійного продукту. Калорійність 100 г борщу складає 57,7 ккал. Борщ – вітамінний продукт, який містить майже всі відомі вітаміни: A, В1, В2, В5, В6, В9, В12, С, Д, Е,Н. Серед макроелементів, які входять до складу борщу, є калій, фосфор, натрій, кальцій, сірка, хлор, магній. Мікроелементів нараховується більше 20, ми привели в таблиці найбільш розповсюджені. Нутрієнтний баланс українського борщу показує відсотковий вміст цієї страви та біологічну активну цінність кожного з хімічних компонентів. Жовтим маркером відмічені вітаміни, рожевим – подібні речовини, синім – макро- і мікроелементи. Серед хімічних елементів найбільший вміст хрому – 13,1%, калію – 6,9%, заліза – 6,7%, але як бачимо за довжиною блакитного маркера найбільшу біологічну активність проявляють мікроелементи: ванадій, марганець, кобальт, концентрація яких в борщі менше 0,1%. Так як у приготуванні борщу більшість інгредієнтів підлягають термічній обробці, то головне завдання – не допустити їх руйнацію. Тому велике значення має посуд, в якому готують борщ, тепловий режим, послідовність з’єднань овочів.
Борщ - частина української ідентичності та наша національна цінність. В березні 2021 року українське МЗС подало заявку на включення українського борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а 1 липня 2022 року, український елемент «Культура приготування Українського Борщу» включили до цього списку, як такий, що потребує термінової охорони. Таке рішення ухвалили більшістю голосів "за" на позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Вперше в історії номінаційне досьє розглянули поза чергою через воєнні дії в Україні та реальну загрозу культурному елементу. Заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова: «ЮНЕСКО бере під свій захист не лише історико-культурні пам'ятки, природні об'єкти, документальну або підводну спадщину, а й «живу традицію» — нематеріальну спадщину, що включає і національні страви, знання про які, рецептуру та культуру їхнього приготування передають із покоління в покоління. Український борщ це не просто страва, а частина української ідентичності та наша національна цінність».
Товстий Гнат,При землі не знать. Сам червоний,А чуб зелений. Червоний Макар. По полю скакав,А в борщ плигнув. Де зсапано, де сполото,По вибалках, по пагорбках. Цвіте воно, мов золото. Плоди на нім, мов яблука. Коса надворі,А панна в коморі. Я росла в темній темниці,Як зросла — взяли в світлиці. З мене шкуру всі деруть,Мене варять, мене труть,Пироги з мене печуть. Сорок сорочок,Сорок торочок,Всі одягає —Не застібає.
Має шкір сім, витискає сльози всім. Сидить пані на ґанку,У червонім каптанку,А хто її рушить,Той плакати мусить. Без очей, без рук,А лізе на дрюк. Що то за голова,Що лише зуби і борода? Я кругленька, червоненька,З хвостиком тоненьким. На городі мене рвутьІ до столу подають. Довгий, зелений,Добрий солоний,Добрий і сирий. Хто він такий?