Презентація " Червона книга своєї місцевості"

Про матеріал
В презентації описано історію створення Червоної книги, її структура, сторінки. А також зібраний матеріал про рослини і тварини, які занесені до Червоної книги саме цієї місцевості. Презентацію можна використовувати як на уроках біології у 6 та 7 класах , так і на уроках пізнаємо природу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Червона книгасвоєї місцевостіПідготувала вчитель біології та хіміїОбримба Л. В. Кашперо-Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Номер слайду 2

Люди, що ви робите, спиніться! Втратите, втратите - не буде вороття !Не губіть природу, схаменіться! Ваше це життя, ваше це життя...

Номер слайду 3

Історія створення книги Червона книга України- анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та підвидів, що знаходяться під загрозою зникнення на території України, і підлягають охороні.

Номер слайду 4

Перша Червона книга, присвячена українській флорі та фауні, була видана у 1980 році під назвою «Червона Книга Української РСР». Перше видання Червоної книги України містило опис: 85 видів тварин: 29 — ссавців 28 — птахів,6 — плазунів4 — земноводних18— комах 151 вид вищих рослин.

Номер слайду 5

Після набуття Україною незалежності було видане друге видання Червоної книги України: в 1994 році — том «Тваринний світ» (382 види тваринного світу)в 1996 році — том «Рослинний світ» (541 вид рослинного світу)

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Структура у виданні 1994 року. Зниклі;Зникаючі;Вразливі;Рідкісні;Невизначені;Недостатньо відомі;Відновлені.

Номер слайду 8

У виданні Червоної книги 2009 року для видів застосовано наступні критерії: Вразливий;Зникаючий;Недостатньо відомий;Неоцінений;Рідкісний.

Номер слайду 9

Чому Червона?У книзі сторінки різного кольору: Червоні листки – зникаючі чи під загрозою зникнення. Жовті листки – рідкісні види. Білі листки – які зустрічаються дуже рідко, їх завжди було мало на Землі. Сірі листки – рідко зустрічаються і мало вивчені. Зелені листки – їх, на жаль, ще мало, відновлені людиною.

Номер слайду 10

Горицвіт весняний. Горицвіт - квітка незгасної любові. Горицвіт – цінна лікарська рослина..

Номер слайду 11

Ковила вузьколиста ковила поводиться як справжнісінька рослина-"штопор". Зерна ковили загострені з одного кінця, а на іншому мають закручену в штопор та зігнуту під прямим кутом нитку.

Номер слайду 12

Підсніжник звичайний. Наукова назва підсніжника — галантус. Утворена вона з латинізованих грецьких слів gála і ánthos — «молочна квітка». Мовою квітів підсніжник означає розраду і надію.

Номер слайду 13

Пролісок. Латинська назва проліска «галянтус» (Galanthus) походить від грецьких коренів «гала» — молоко та антюс — квітка, що на українську мову можна перекласти як «молочна квітка».

Номер слайду 14

Ропуха очеретяна. Категорія “ Вразливі види”Скаче, скаче по траві,А очі на голові,Слизька і мокра,Зелена скрекотушка,А звуть її …

Номер слайду 15

Лелека білий. Категорія “ Вразливий вид”Довгонога, чорно-біла, У гніздо на хату сіла. Довгим дзьобом, знай туркоче,Ніби щось сказати хоче. — Де ж це ти була? — Далеко! — Як зовуть тебе?

Номер слайду 16

Ховрах. Рід ховрахів налічує 38 видів! Вага ховраха може коливатися від 190 грам до 1,5 кілограм. Як і у людей, у ховрахів є слізні залози. Кожен ховрах сам будує собі нірку довжиною до 15 метрів на глибині від 1,5 до 7 метрів.

Номер слайду 17

Їжак вухатий. У середньостатистичного їжака приблизно 10 тисяч голок. Вони оновлюються раз на три роки.

Номер слайду 18

Видра річкова. Видра — дуже вмілий плавець. Видра може знаходитись під водою до 5 хвилин. Одна з народних назв видри в Україні — “порішня”.

Номер слайду 19

Основна причина зникнення. Хімічне забруднення. Розорювання степів. Зменшення кількості поживи. Полювання. Браконьєрство. Руйнування місць перебування

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
15 березня 2023
Переглядів
558
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку