Тема: Безпека харчування Інтелектуальна гра для учнів 6-7класів

Про матеріал
Систематизувати та узагальнити знання про безпечне харчування, харчові отруєння та їх профілактику, правила надання першої допомоги при харчових отруєннях; сприяти формуванню в учнів стійких переконань щодо здорового способу життя
Перегляд файлу

                      Тема: Безпека  харчування 

                 Інтелектуальна гра   для учнів 6-7класів

Мета

освітня: систематизувати та узагальнити знання про безпечне харчування, харчові отруєння та їх профілактику, правила надання першої допомоги при харчових отруєннях; сприяти формуванню в учнів стійких  переконань щодо здорового способу життя

розвиваюча: розвивати здоров’язберігаючі компетенції; виховувати доброзичливість, культуру спілкування,вміння працювати в колективі.

Обладнання і матеріали: самоклейки, аркуші паперу, олівці, фломастери, маркери, скотч, клей, назви груп «Горіхи» і «Шишки», мультимедія

Тип уроку: урок корекції основних компетентностей

Форма уроку: урок-гра

Ключові компетентності: спілкування державною мовою; здоров’язбережувальна, інформаційна, комунікативна.

 

    Хід заходу.

І. Орієнтація

 Рефлексія  Незбагнений світлячок

  Одна людина, побачивши світлячка, погналася за ним, сподіваючись заволодіти його яскравим світлом. Але що швидше вона бігла, то далі опинявся від неї світлячок. Нарешті вона впіймала його, та світлячок згас. А людина опинилася в пітьмі, яка, немов, важкий тягар, роздушила і її. І людина,  немов сліпа, лежала на чорній землі й не знала, куди податися.

  Інший чоловік, маючи яскравого світлячка, хотів зрозуміти причину його світла. І для цього він провів безліч розвідок та досліджень. А про світлячка забув. Коли він став шукати його на тому місці, де залишив багато років тому, світлячка не було. Світлячок пішов, залишивши людину, а людина залишалася без світла назавжди.

  Був іще один, у якого нічого не було. Навіть розуму. І всі сміялися над ним і вказували пальцями. І він, знаючи про своє абсолютне незнання, був пригнічений і шокований. І коли йому було  особливо страшно, сумно та похмуро, маленький світлячок тихо й незримо осяяв його серце невимовним сяйвом. І йому раптом стало весело і безтурботно. Насолоджуючись незримою присутністю світлячка, він сам уже світився радісним та добрим світлом і,  розвиваючись  навколо, роздаровував себе наліво і направо, абсолютно безкоштовно, тріумфально, без будь – якої підстави.

Мотивація діяльності

Учитель. Давайте й ми з вами подаруємо одне одному промінець світла, який  буде йти від нашого серця, і зробимо це за допомогою усмішки та стікера – сонечка.  ( Учні по колу дарують одне одному усмішку та прикріплюють стікер – сонечко.)

  Учитель. Готуючись, я пригадала українське прислів’я: «Знання збирають по краплині, як роса в долині».

  Тож бажаю, щоб  із кожного заняття  ви збирали знання  по краплині своїм розумом та знаннями сягали великих вершин мудрості.

ІІ. Цілепокладання

1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

 Зачитування теми і мети  уроку (СЛАЙД 1,2)

ІІІ. Цілереалізація

1. Відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок

Об’єднання в групи, розрахувавшись на горіхи і шишки (за кольоровим принципом)

 Учитель. Я знаю, що всі ви любите подорожувати, відпочивати у лісі, на березі річки чи просто за містом. Плануючи відпочинок, ви берете з собою продукти, солодку воду, солодощі. Навчитись убезпечити себе від неприємностей після прогулянки допоможе вам уявна подорож у місто «Нехворійко».  (СЛАЙД 3)

 Проходячи через браму міста «Нехворійко», ми бачимо скриньку…

 Гра « Відкрий скриньку»  (СЛАЙД 4)

Учні по черзі витягують із торбинки картки з термінами: харчове отруєння, ботулізм, сальмонельоз

 Учитель. Пройшовши браму, ми потрапляємо на майдан, де стоять дві великі діжі з написами: «Корисні продукти» і «Шкідливі продукти». О пускаємо в ці діжі малюнки корисних і шкідливих продуктів.

 Гра «Дві діжки»  ( СЛАЙД 5)

Виберіть  корисні та шкідливі продукти харчування (СЛАЙДИ 6-7)

 Учитель. Йдучи далі, потрапляємо до міні- магазинчику, де продають продукти і виявляється, що деякі можуть  спричинити харчове отруєння 

  Гра «Домашній   кулінар».   (СЛАЙД 8)

 Як визначити,що продукт зіпсований. Продукти  на вибір: молоко, сир, консервні банки.

 Валеологічна вправа (Оздоровлювальна вправа на м'язове розслаблення)

1. Вихідне положення — сидячи на стільці, руки вздовж тіла розслаблено. 1 — нахил голови назад, 2 — нахил голови вперед. Вправу виконувати повільно, спину тримати рівно, голову нахиляти якомога далі.

2. Вихідне положення — сидячи на стільці, руки до плечей, лопатки з’єднати. 1-2 — нахил вправо, 3-4 — нахил вліво.

  Гра «Покупець»    (СЛАЙД 9)

  На картках записані  продукти,  чи можуть вони спричинити харчове отруєння

  Продукти: здуті консерви, , сухий хліб,чіпси, хліб із пліснявою, позеленілі бульби картоплі, йогурт зі здутою кришечкою , бліда поганка, сухарики

  Гра «Галявина здоров’я»    (СЛАЙДИ 10-11)

 На малюнках зображені отруйні і неотруйні рослини  і гриби. Команди отримають завдання розділити зображення на групи: отруйні рослини  і гриби;   неотруйні рослини  і гриби.

 Учитель. Але  наш Питайлик-покупець зробив покупку і відвідав її…

  Завдання  (СЛАЙД 12)

  Виберіть перші симптоми отруєння: нудота, головний біль, відчуття голоду, біль у грудях, біль та  спазми у животі, блювання, спрага, блідість, пронос, підвищена температура, слабкість,  сонливість

  Перші симптоми отруєння      (Відповідь: СЛАЙД 13)

 Учитель. Нашому Питайлику потрібна допомога, він  отруївся.

 Гра «Домашній лікар »  (СЛАЙД 14)

Складання схеми «Симптоми та допомога при отруєння»

      Симптоми:                                                     Перша допомога:

А)виявилися через кілька годин чи діб            зігріти хворого

Б)загальне нездужання                                    викликати швидку допомогу

В)нудота, блювота                                           дати проносне

Д)пронос                                                         промити шлунок

Е)втрата свідомості                                        дати кілька таблеток активовано-              

                                                                                                                 го вугілля

Учитель. Тож, щоб більше з нашим Незнайком не сталося біди, ми йому порадимо…

 Гра «Доповни слова»   (СЛАЙД 15)

Продукти безпечно купувати в …

Приготовлену їжу краще вживати…

Продукти зберігати в …

Сирі продукти, руки і кухонне начиння…

Учитель. Нажаль наша подорож завершується (всьому свій час). Ми гарно розважились, проте на завершення  у мене для вас сюрприз – перегляньте жартівливий мультфільм «Якби тварини харчувалися фаст-футом?» посилання  https://www.youtube.com/watch?v=QkgX99RGsic

      (СЛАЙД 16)

  • Обговоріть, чому не можна постійно харчуватися  фаст-фудом.

Учитель. У народі кажуть: «Їжа – друг і їжа – ворог» або «Свою хворобу шукай дні тарілки". Тож давайте будемо дотримуватися розумних меж у харчуванні.  (СЛАЙД 17)

IV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮЮЧИЙ ЕТАП

1. Підбиття підсумків уроку

  2.Рефлексія

-Що сподобалось під час уроку?

-Було цікаво…

-Було складно…

-Я зрозумів, що…

-Тепер я зможу…

-У мене вийшло 

-Мені сподобалося ...

-Мене здивувало ...

-Урок дав мені для життя…

 

 

 

 

 

 

 

                                                       ДОДАТОК

 

       

                  СЛАЙД  1                                                                          СЛАЙД 2

 

       

                  СЛАЙД  3                                                                       СЛАЙД 4

 

            

                        СЛАЙД  5                                                                     СЛАЙД 6

 

      

                       СЛАЙД  7                                                                   СЛАЙД 8                                               

         

                   СЛАЙД  9                                                                      СЛАЙД 10

                                                                                                                                                  

                 СЛАЙД  11                                                               СЛАЙД 12

                                                               

       

          

                  СЛАЙД  13                                                                     СЛАЙД 14

                                              

       

 

                  СЛАЙД  15                                                                     СЛАЙД 16

                                                

 

                             

 

 

 

                                                                                                                  

 

 

 

 

       

 

doc
Пов’язані теми
Біологія, Позакласні заходи
Додано
16 березня 2023
Переглядів
444
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку