Презентація "Чим озброєні астрономи"

Про матеріал
Презентація для супроводу уроку у 6 класі на тему "Чим озброєні астрономи". Містить посилання на інтерактивний кросворд . Матеріал дозволить зацікавити дітей при вивченні розділу «Пізнаємо Сонячну систему».
Зміст слайдів
Номер слайду 1

https://learningapps.org/display?v=p7b8ab8n525 Правильно надані відповіді кросворду складуть назву природничої науки, яка …Пояснює чому Місяць змінює форму…Розкаже про планети, на яких доба триває довше, ніж рік…Допомагає орієнтуватися в морях та космосі…

Номер слайду 2

07.01.2025 Чим озброєні астрономи. Темавчитель Олена Сливенко

Номер слайду 3

Що вивчає астрономія. Астрономія — природнича наука, що вивчає небесні тіла — зорі, планети, комети, супутники, зоряні скупчення, туманності, галактики та їхні скупчення, а також міжзоряну речовину.

Номер слайду 4

Предметом вивчення астрономії є явища, які відбуваються за межами Землі, еволюція зоряних систем, космічні вибухи, чорні діри, а також факти, які стосуються будови та виникнення Всесвіту. Що вивчає астрономія.

Номер слайду 5

Для пояснення явищ, що відбуваються в космосі, астрономи використовують фізичні закони. Астрофізика — наука про природу небесних тіл. Що вивчає астрономія. Дослідження астрофізиків базуються на спостереженнях, які було отримано іншими науковцями або автоматичними телескопами

Номер слайду 6

Нарівні з професійними астрономами важливі відкриття здійснюють астрономи-аматори. Що вивчає астрономія. Вільям Гершель (1738 – 1822) відомий англійський музикант і композитор, вчитель музики астрономію і математику вивчив самостійно. Виготовив сотні дзеркал для телескопів і багато телескопів. 13 березня 1781 р. відкрив нову планету — Уран.

Номер слайду 7

Нарівні з професійними астрономами важливі відкриття здійснюють астрономи-аматори. Що вивчає астрономія. Генріх Самуель Швабе (1789 -1875) німецький фармацевт астрономією зацікавився навчаючись в Берлінському університеті. Першим (1831) докладно вивчив Червону пляму на Юпітері. Виявив (1843), що кількість сонячних плям на Сонці змінюється періодично.

Номер слайду 8

Нарівні з професійними астрономами важливі відкриття здійснюють астрономи-аматори. Що вивчає астрономія.8 лютого 1901 р. майбутній відомий віолончеліст та музикознавець, 15-літній київський гімназист, який захоплювався астрономією, Андрій Борисяк відкрив Нову зорю в сузір'ї Персея. (Нова зоря - зоря, світність якої раптово збільшується в тисячі й мільйони разів).

Номер слайду 9

Найважливіші прилади, якими користуються астрономи-професіонали, — телескоп, радіотелескоп, спектрограф і комп’ютер. Які прилади використовують астрономи

Номер слайду 10

Які прилади використовують астрономи. Оптичні телескопи — дуже складні технічні системи. Але головний принцип їхньої роботи дуже простий — зібрати більше світла і збільшити кут зору, під яким видно небесний об’єкт.

Номер слайду 11

Які прилади використовують астрономи. Космічні тіла випромінюють не лише світло а й радіохвилі. Тому астрономи спостерігають Всесвіт за допомогою потужних радіотелескопів. У радіодіапазоні спостерігають за Сонцем, створюють карти поверхонь планет, уловлюють сигнали далеких космічних катастроф.

Номер слайду 12

Які прилади використовують астрономи. Для встановлення хімічного складу небесних тіл використовують спектрографи — спеціальні пристрої, які аналізують світло.

Номер слайду 13

Які прилади використовують астрономи. Астрономи використовують комп’ютери для керування телескопами, аналізу отриманих за їхньою допомогою даних, створення математичних моделей явищ, що відбуваються у Всесвіті.

Номер слайду 14

Чому будують дедалі більші телескопи. Якщо в око спостерігача чи в пристрій, що аналізує світло, потрапляє більша його кількість, можна спостерігати слабші об’єкти, бачити їх чіткіше й розглядати більше деталей на їхній поверхніпляшка з широкою лійкою наповниться набагато швидше

Номер слайду 15

Навіщо телескопи виносять на орбіту ЗемліСпостереження на орбіті не обмежуються атмосферними умовами, такими як розмитість (повітря рухається) та світлове забруднення. Оскільки орбітальні телескопи знаходяться поза атмосферою, вони можуть отримати високу якість зображення та більше даних для досліджень. Телескоп «Кеплер»Телескоп «Габбл»

Номер слайду 16

Навіщо телескопи виносять на орбіту ЗемліТелескопи на орбіті можуть працювати безперервно, не обмежені днями та ночами, що дозволяє здійснювати спостереження довше та збирати більшу кількість даних.Інфрачервоний телескоп «WISE»Телескоп «Ariel»

Номер слайду 17

Це я зрозумів … Астрономія — це природнича наука, що вивчає небесні тіла. Більшість астрономів є теоретиками-астрофізиками. Вони пояснюють явища, які відбуваються в космосі, використовуючи фізичні закони. Найважливіші прилади, які використовують астрономи, — оптичні телескопи, радіотелескопи, спектроскопи й комп’ютери. Спостереження далеких об’єктів Всесвіту обмежені через розміри дзеркал (антен) телескопів та впливи атмосфери. Тому потужні сучасні телескопи мають великі розміри або працюють на орбіті Землі.

Номер слайду 18

Домашнє завдання: опрацювати § 25, завдання 3 с.123. Космічний телескоп "Джеймс Вебб" (JWST)

Номер слайду 19

Це я зрозумів …Більшість астрономів є теоретиками-астрофізиками. Вони пояснюють явища, які відбуваються в космосі, використовуючи фізичні закони.

Номер слайду 20

Це я зрозумів …Найважливіші прилади, які використовують астрономи, — оптичні телескопи, радіотелескопи, спектроскопи й комп’ютери.

Номер слайду 21

Це я зрозумів …Спостереження далеких об’єктів Всесвіту обмежені через розміри дзеркал (антен) телескопів та впливи атмосфери. Тому потужні сучасні телескопи мають великі розміри або працюють на орбіті Землі.

Номер слайду 22

Чим озброєні астрономи.пляшка з широкою лійкою наповниться набагато швидше

Номер слайду 23

Які прилади використовують астрономи. Оптичні телескопи — дуже складні технічні системи. Але головний принцип їхньої роботи дуже простий — зібрати більше світла і збільшити кут зору, під яким видно небесний об’єкт.

Номер слайду 24

pptx
Додано
7 січня
Переглядів
45
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку