Презентація "Цікава Україна"

Про матеріал
Для використання на уроках ЯДС. Яскрава презентація із зображеннями мальовничих міст нашої Батьківщини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему: «» Цікава Україна

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Озеро Синевир. На території Закарпаття розташоване 32 озера, але найпривабливішим і найчарівнішим вважається Синевир, яке одночасно є найбільшим і найглибшим високогірним озером України… Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом однойменного Національного природного парку та однією з візитних карток Українських Карпат. Розташоване воно на висоті 989 м над рівнем моря. Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місце, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа. Насправді ж Синевирське озеро утворилося у післяльодовиковий період, близько 10 тисяч років тому внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Середня площа водного плеса становить 4-5 га, глибина озера – в середньому 8-10 м. Проте, місцями найбільші глибини Синевиру сягають 19-22 м. Це навіть більше, аніж в Азовському морі, найглибше місце якого – 14 м.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Маленький фіорд у серці України – Буцький каньйон. Замало буде сказати, що ця пам’ятка природи є нетиповою для нашої місцевості, вона – просто таки унікальна. Буцький каньйон називають “маленькою Швейцарією” та фіордом в серці України. Кажуть, тут особливо красиво навесні. Коли цвітуть дикі тюльпани і часник, а поміж кущів пасуться невеличкі стада диких чорних та білих козенят…

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Грот Прийма. Грот Прийма знаходиться поруч з містом Миколаїв Львівської області. Назва гроту пов’язана з його місцем розташування, яке називають Урочище Прийма. Про нього знає невелика кількість людей, але грот Прийма має велику історичну цінність, адже є пам’яткою археології європейського значення. Грот Прийма справляє незабутнє враження на відвідувачів. Природа львівської області тут постаралась на славу, адже сам грот – наче декорації із фільму жахів чи якоїсь фантастичної саги. Стіни цієї природної споруди наче створені якоюсь неземною расою. Як говорить Вікіпедія, грот Прийма – це карстове провалля міоценових відкладень. Поміж його шарами добре видно зразки рослинності різних епох. Урочище Прийма колись було місцем поселення неандертальців. Це друге поселення, яке було знайдене на території України. Воно складається з трьох рівнів. Печери на верхніх двох рівнях невеликі, а на нижньому ярусі їх взагалі немає. Саме в цих печерах у 2004 році археологи розкопали останки стародавніх людей. Львівська експедиція на чолі з Леонідом Мацкевим натрапили на кістки жінки-неандертальця і на декілька дитячих кісток, вік яких становив 45,5 тисяч років. Крім того, в печерах гроту знайшли чотири кам’яних гостроконечники, залишки перепаленої деревини та кістки кам’яного ведмедя, який був здобиччю для тодішніх людей. Проведені тут археологічні дослідження вказують на те, що урочище Прийма відігравало роль мисливського табору під час зимівлі. З приходом холодів неандертальці жили в цих печерах та полювали на тварин за допомогою списів з кам’яними наконечниками. Як тільки наступало потепління вони залишали свій зимівник і відправлялися в мандри. 

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Токівський каскадний водоспад. То́ківський водоспа́д — водоспад (каскад водоспадів) на річці Кам'янці (притока Базавлуку). Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення (за назвою «Водоспад на річці Кам'янка»), об'єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області. Розташований біля села Токівське Апостолівського району Дніпропетровської області. Одна з легенд про Токівський водоспад (за О. Кравченко). Давно, коли наші землі населяли племена чудових вершників та вправних лучників кіммерійців, жила у нашім краї юна Тамірис — донька хороброго царя Кімра. Якось Тамірис переслідували скіфи і на шляху Тамірис з'явилася степова річка. Річка попрохала її подарувати їй своє намисто. Заради порятунку Тамірис кинула намисто у воду. Переправившись на інший берег, вона помчала далі, не сподіваючись на диво. Але кінь вже ледве скакав від утоми. Дівчина озирнулася і побачила, що скіфи уже доїхали до річки і з розмаху скочили у неї, аж бризки полетіли у всі боки з-під копит коней. Та зненацька почувся страшенний грім, земля навколо річки затремтіла і здибилася камінням, котре накрило переслідувачів кіммерійки. Степом пронісся страшенний порив вітру, підсилюючи страхітливий гуркіт. Враз все стихло і озирнувшись назад Тамірис побачила, що води раніше тихої степової річки сяяли золотими іскрами, вигравали кришталем ніби й справді її прикрасило намисто кіммерійської царівни. Так з'явився водоспад на річці Кам'янці, котра впадає в Базавлук — притоку Дніпра. Друга місцева назва Токівського водоспаду — Водоспад Калнишевського. Саме кошовий отаман Петро Калнишевський першим почав заселяти землі навколо Дніпра, що нижче порогів. Старожили розповідають, що на території нинішнього Червоного Току в Петра Калнишевського був маєток, поряд з яким було викопано глибокий колодязь із найсмачнішою в околиці водою, і про те, що біля колодязя зупинялися ночувати чумаки, прямуючи з Криму до Чигирина та Києва.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Аккерманська або Білгород-Дністровська фортеця. Аккерманська або Білгород-Дністровська фортеця в Одеській області – це історико-архітектурний пам’ятник XIII-XV століття, що омивається водами Дністровського лиману. Потужні оборонні стіни й вежі, що практично повністю збереглись до наших днів, вказують нам на те, якою значною й неприступною була ця споруда. Скільки ж історичних подій і середньовічних таємниць пам’ятають ці древні стіни!Колись, на місці Аккерманської фортеці, тут існувало грецьке місто Тіра, яке було засноване в VI столітті до н. е. Археологами були відкриті численні вулиці й будівлі, кріпосні вежі й інші споруди давнього міста, що дає підстави назвати Тіру важливим торговим центром Північно-Західного Причорномор’я. Доречі, з правої сторони біля входу до фортеці й досі ведуться археологічні розкопки.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Резиденція Богдана Хмельницького. Резиденція Богдана Хмельницького на Черкащині є частиною Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», розташованого за 70 кілометрів від Черкас. Сама гетьманська резиденція не збереглася. Всі споруди, які зараз можна побачити в цій частині колишнього полкового містечка, збудовані наново. Попри все, тут відчувається подих часу. З кожним роком резиденція Богдана Хмельницького росте і розширюється, викликаючи значний інтерес і серед туристів, і серед земляків видатного українського гетьмана.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Тунель кохання. Любите романтику? А феноменальні явища? А фільми про історію любові? Тоді вам сподобається знаменитий «Тунель кохання» . Це арка ідеальної форми завдовжки в декілька кілометрів, утворена гіллям дерев, що ростуть обабіч залізничної колії. «Тунель» прекрасний о будь-якій порі року. Тут знімають рекламні ролики та ігрове кіно. Сюди приїздять туристи з різних країн. Тут загадують бажання і фотографуються – на щастя. Сформувався тунель з дерев та зелені, які з часом виросли навколо залізничного полотна. Ліс утворив над колією мальовничий і дуже охайний зелений коридор, довжиною понад кілометр. «Тунель кохання» - найромантичніший куточок Рівненщини. Його називають природним феноменом. Це арка правильної форми, яку утворило гілля дерев, що ростуть обабіч залізничної колії. Тунель простягається майже на 4 кілометри. Його походження не зовсім казкове: місцеві розповідають, що раніше у довколишніх селах розташовувались військові бази, залізницю до яких замаскували деревами. Натомість сьогодні про це природне диво складають легенди, мовляв, якщо пара, йдучи тунелем, загадає бажання, то воно здійсниться. Також тут знімають рекламні ролики і художні фільми. Періодично цей об’єкт потрапляє до рейтингу найгарніших місць світу. А все почалося із вдалої світлини в інтернеті. Тим часом мандрівники можуть приїздити сюди і весною, і влітку, і взимку, і восени – «Тунель кохання» гарний у будь-яку пору року.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Оптимістична печера. Печера «Оптимістична» знаходиться поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області. На сьогодні ця печера перебуває у стані дослідження та недостатньо обладнана для масового туризму, тому екскурсії проводяться лише у супроводі спелеологів. Печера «Оптимістична» утворилася внаслідок розчинення підземними водами гіпсів неогенового віку (14 млн. р.). Вона являє собою складний за будовою горизонтальний площинний лабіринт гротів, ходів і галерей різної форми і розміру, закладений у 20-метровому пласті темно-бурого (у верхній частині) і жовтувато-сірого (у нижній частині) гіпсу. У межах лабіринту печери виділяються 10 районів, кожний з яких вирізняється своїми особливостями (структура лабіринтової сітки, морфологія та розмір ходів і галерей). Дно ходів печери вкрите глиною або брилами гіпсу. Місцями, у найбільш низьких ділянках лабіринту, зустрічаються невеликі підземні озера із площею дзеркала води до 10-15 кв. м. Температура повітря в печері постійна протягом усього року: 9,5-10,5°С. Найбільшим скарбом печери Оптимістична є вторинні мінеральні утворення, що протягом десятків тисяч років росли у підземних порожнинах. Це, насамперед, гіпсові кристали різноманітної форми та кольору. Великий інтерес являють собою нещодавно відкриті кальцитові геліктити, унікальні для гіпсових печер. Це білі, жовті, рожеві утворення химерної форми, які нагадують морські анемони, корали. За своїми розмірами та структурою печера «Оптимістична», як і інші гіпсові печери-лабіринти Придністровського Поділля, не мають аналогів в інших регіонах поширення гіпсових порід на Землі. Унікальність та краса печери приваблює туристів-спелеологів та вчених із багатьох країн світу.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Озеро Кит. Озеро-кит знаходиться за три кілометри від села Левків, це зовсім недалеко від Житомира – 18 км, тож можна доїхати навіть на велосипеді. Посеред озера – невеличкий острівець, до якого веде дерев’яний місток. Цікава локація для фото, нічим не гірша за популярний будинок рибалки, що також знаходиться в Житомирській області. Якщо ти їдеш з Києва, це місце можна включити в маршрут Житомирщиною. Поряд з озером є мінімальна інфраструктура у вигляді критих альтанок для пікніка, мангалу та гойдалки. Навкруги сосновий ліс. Озеро-кит не дуже популярна локація, тут поки що немає натовпів туристів та гір сміття. Сподіваємось, що відвідавши це місце, ти залишиш його в такому ж чистому вигляді.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Лемурійське озеро Одне з найгарніших і незвичайних місць України – рожеве озеро. Лемурійське озеро на Херсонщині називають українським Мертвим морем: солоність озера сягає позначки 300 грамів солі на літр води, що на 50 грамів більше, ніж у Мертвому. Рожевий колір з’являється завдяки водоростям Дуналіелла, які під дією сонця виробляють речовину, яка фарбує воду: чим спекотніше літо, тим більш насичений рожевий колір має вода. У озера цікава історія: у 1969 році в озеро Сиваш впав радянський літак і утворив дуже глибоку яму, яка почала наповнюватись водою набагато солонішою, ніж у Сиваші. А назву озеро отримало на честь міфічного континенту Лемурія, який начебто колись затонув в Індійському океані. Лемурійське озеро приваблює багато туристів завдяки своєму незвичайному вигляду та лікувальній воді. 

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 4 клас, Презентації
НУШ
Додано
3 січня
Переглядів
45
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку