22 серпня о 18:00Вебінар: Як зробити урок цікавим: перевірені лайфхаки

Презентація "Декоративна тарілка"

Про матеріал
Презентація ознайомить з різновидами декоративних тарілок, що можна виготовити своїми руками. Описує технологію виготовлення основи тарілки з папь'є маше, та оздоблення технікою пейп-арт.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Декоративна тарілка. Технологія виготовлення основи-пап’є-маше. Технологія оздоблення-пейп-арт

Номер слайду 2

Типологія виробів з різних конструкційних матеріалів. Деревина. Кераміка. Папір. Силікон. Нитки

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Приклади створення композицій

Номер слайду 7

Історія пап’є-маше. Пап'є́-маше́ (фр. papier-mâché, букв. «жований папір») — композитний матеріал, що складається з паперових шматків або спеціальної пластичної целюлозної маси, іноді армований текстилем, і зв'язаний з допомогою адгезиву, наприклад, клеєм, крохмальним клейстером або клеєм для шпалер. З пап'є-маше виготовляють іграшки, маски, новорічні прикраси, муляжі овочів і фруктів в цілях навчальних наглядних матеріалів, голівки ляльок, театральні постаменти тощо. Вироби з пап'є-маше є набагато легшими і міцнішими, ніж з глини чи пластиліну.

Номер слайду 8

Технологічні особливостіЄ декілька методів для роботи з пап'є-маше. При роботі з матеріалом як хобі, як правило, працюють з вузькими смужками відірваного малопроклеєного газетного, вбирного, афішного, обгорткового паперу, які накладають одну на одну, або з "кашею" з подрібненого паперу, яку змішують з клеєм і, можливо, наповнювачем, таким як крейда. Ці техніки можуть бути об'єднаними. Матеріал можна шліфувати наждачним папером, якщо це необхідно. Спеціальна пластична целюлозна маса легко піддається формуванню. Виготовлення виробів розпочинають з підготовки форми, яка може бути готовою, виліпленою з глини чи пластиліну і ін.

Номер слайду 9

Якщо виріб обклеюють смужками паперу, то папір обов'язково рвуть, а не ріжуть ножицями — у рваного паперу краї ворсисті і добре склеюються на поверхні виробу. При обклеюванні виробу необхідно використовувати папір двох кольорів, щоб було видно наклеєні шари. Щоб виріб не приклеївся до форми, перший шар кладуть з шматочків паперу, змочених водою. Інші 6-8 шарів накладають з адгезивом. Кожен шар розгладжують пальцями, щоб прибрати зморшки чи видалити повітря. Наклеєний папір повинен сохнути 5-6 днів у місці, де б рівномірно висихала уся поверхня.

Номер слайду 10

Виготовлення оздоблення в техніці пейп- арт

Номер слайду 11

Пейп-арт. Техніка пейп - арт - це робота з паперовими серветками. Для кольорових робіт серветки не фарбуються, а застосовуються їх натуральні кольори. Серветки добре поєднуються з будь-якими матеріалами: пластикою, яєчною шкарлупою, бісером. З історії пейп - арту PAPER-ART (паперове мистецтво). Техніка пейп - арт придумана в 2006 році Тетяною Сорокіною в студії "Акварель". Спочатку вона назвала її "серветкова пластика". Техніка є декорування різних предметів паперовими серветками, проте вона зовсім не схожа на декупаж. Різні предмети декоруються візерунками зі скручених у джгутики серветки, що приклеюються до основи. Потім можна затонувати все темною фарбою та патинувати акриловим блиском - в цьому полягає техніка Пейп-ар.

Номер слайду 12

Кольоровий пейп-арт

Номер слайду 13

Монохромний пейп-арт

Номер слайду 14

Використані джерелаhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9 E%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%B7%D0%B5%Dhttp://xn--80aimveh.pp.ua/dim/8630-organayzer-scho-take-vidi-priznachennya-zastosuvannya.htmlhttp://shii-sama.at.ua/publ/majster_klasi/organajzer_dlja_rukodillja_svojimi_rukami/39-1-0-992https://stranamasterov.ru/

pptx
Додано
17 січня
Переглядів
350
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку