ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНІГУПідготувала вчитель початкових класів Півень Ольга Михайлівна
Номер слайду 2
З неба падають зимоюІ кружляють над землею. Легкі пушинки,Білі …Дивна зірочка з неба впала: Мені на долоню лягла – і пропала.
Номер слайду 3
У 2011-му році Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) на 2012-й рік виступила засновником Дня снігу,відзначати який вирішили в третю неділю січня. В 2022 році Всесвітній день снігу припадає на 16 січня.
Номер слайду 4
Багато людей з нетерпінням очікують саме на цю пору року. Це сніг – біле природне диво. Витончені сніжинки, сріблястий іній, пухнасті замети – сніг буває різним, але він завжди викликає захват, відчуття чистоти, створює атмосферу казки. Та, мабуть, найбільше люблять сніг люди, які займаються зимовими видами спорту.
Номер слайду 5
Сніговий покрив – це частина планетної кріосфери, назва якої походить від грецького слова «кріос» – холод. Сніг являє собою атмосферні опади у вигляді льодових кристалів. Формується сніг у хмарах за температури нижчої за 0°С. Сформувавшись, льодовий кристал притягує до себе й заморожує нову водяну пару. Так природа створює сніжинки. Попри те, що більшість з них мають форму правильного шестикутника, кожна сніжинка є неповторною.
Номер слайду 6
Сніг здавна сприймався людьми як справжнє диво. До наших часів дійшли старовинні міфи й перекази про це природне явище. За однією з найкрасивіших легенд, ми завдячуємо появою снігу ангелам, що колись повстали проти Бога. Переможені в нерівній битві ангели падали й втрачали пір’я зі своїх крил, і воно покривало землю білим килимом. Відтоді в світі з’явився сніг і літо почало змінюватися зимою.
Номер слайду 7
Сніг корисний для здоров’я не лише з точки зору активного відпочинку. Білосніжний сніговий покрив заспокоює нервову систему, а тала вода – взагалі чудодійна рідина. Звісно, вона має бути виключно з чистого снігу, наприклад, зібраного в лісі.
Номер слайду 8
Люди, які живуть в засніжених широтах, часто користуються снігоступами. Вони працюють за тим ж принципом, що й лижі, розподіляючи певним чином вагу тіла. Завдяки снігоступам можна ходити глибоким снігом.
Номер слайду 9
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНІГУ В ІСТОРІЇ1611 Німецький математик Йоганн Кеплер в своєму науковому трактаті ґрунтовно дослідив геометричну форму сніжинок.1885 Американцю Вільяму Бентлі вдалося зробити перше вдале фото сніжинки у збільшенні під мікроскопом.1887 В США зафіксували сніжинку велетенського розміру – діаметром 38 сантиметрів.1936 Японський фізик Укіширо Накайя вперше виростив сніжинку в лабораторних умовах.1951 Міжнародною комісією зі снігу та льоду затверджено класифікацію сніжинок, що складається з семи видів.2016 На території пустелі Сахари пройшов снігопад. Явище повторилося і в наступні два роки. До цього останній сніг у Сахарі було зафіксовано 1979 року.